Francja. Rozwód za porozumieniem witryn internetowych możliwy u notariusza  Ze świata

Temat: Francja

  • Posiadłość z XIX stuleciu za 56 złotych. Para zdecydowała się na nietypową sprzedaż
  • Niezwykła przemiana bloków mieszkalnych z wielkiej płyty. Domu jak luksusowe apartamenty
  • Podjechali furgonetką i wyrwali wrota. Wyjątkowa praca Banksy'ego skradziona
  • Staruszka aresztowana pod zarzutem kradzieży setek zabawek. Nieprawdopodobne tłumaczenie
  • Kolejna wielka uruchomienie Ronaldo. "To jedno wraz z najchętniej odwiedzanych miast na świecie"

Rewolucją społeczną nazywają francuscy prawnicy obowiązujące w ich kraju od czasu Nowego Roku rozwody wyjąwszy sędziego. Rozwód za porozumieniem stron wystarczy teraz we Francji zarejestrować u notariusza.

Dotychczas takie sprawy rozwodowe (za porozumieniem stron) przeprowadzał sędzia do rzeczy rodzinnych. Obecnie formalność zostanie polegała na spisaniu aktu notarialnego. Jednak sprawa rozwodowa za porozumieniem stron wróci do sądu, jeżeli wysłuchania przez sędziego zażąda niepełnoletnie dziecko rozstającego się związku małżeńskiego.

Każde z małżonków musi mieć swego pełnomocnika. Prawnicy ci mają porozumiewać się przy spisywaniu aktu rozwodu. Ich obecność a mianowicie jak wskazują eksperci a mianowicie ma na celu zagwarantowanie, że akt "będzie sporządzony skrupulatnie" i będzie uwzględniał interesy obu stron.

Głośne rozwody, rozkochane pary. Co się działo za kulisami Hollywood?

Od złożenia aktu rozwodu u notariusza do podpisania fita przez rozstających się małżonków musi minąć 15 dzionki. W poniższym okresie każda wraz z stron może się nadal wycofać.

Rozwód bez sędziego

Zwolennicy reformy zapewniają, że "mieści się kobieta w logice systemu, ponieważ rozwód stał się aktualnie umową podobną do innych". Przeciwnicy ostrzegają natomiast, hdy tak daleko idące uproszczenie rozwodu może być niekorzystne dla jednego z małżonków, np. w sytuacji zależności materialnej.

Przedstawiciele organizacji jak i również stowarzyszeń rodzinnych uważają, hdy możliwość zażądania przez dziecko, by rozwód rodziców odbył się w sądzie, ma możliwość od niego wymagać zbytnio trudnej decyzji. - Jakim sposobem zagwarantować, że rodzice nie odwiodą od niej pociechy? Jak można zrzucać w barki nieletniego ciężar takowej decyzji? - pytała konferencja biskupów Francji.

Większość adwokatów była przeciwna reformie, a pewien sędzia nazwał ją "operacją bez chirurga".

Aude Mirkovic wraz ze stowarzyszenia "Famille et Liberte" (Rodzina i Wolność), rzekła na niedawnej konferencji, hdy "robi się wszystko, żeby ułatwić rozwód, podczas kiedy jeden choćby krok w rzecz (uratowania) małżeństwa stałby się dla dziecka co najmniej równie korzystny, jak wszystkie wysiłki, by chronić hałasuje w wypadku rozwodu".

Krytykowała byłego małżonka przy dziecku. Gigantyczna wyrok

"Sprawiedliwość XXI wieku"

Reforma rozwodów to część ustawy "Sprawiedliwość XXI wieku". Podstawowym argumentem za jej przyjęciem był natłok spraw po sądach. Według danych Instytutu Statystyki i Badań Ekonomicznych za 2014 rok, we Francji orzeka się 123, 5 tys. rozwodów na rok, (338 dziennie) z czego 54 proc. odbywa się za porozumieniem stron. Przeniesienie takich spraw do gabinetów notariuszy powinno odblokować trybunały.

Rozwody za obopólną zgodą będą obecnie szybsze i prostsze, ale nie zaakceptować tańsze, m. in. wraz z powodu obowiązku skorzystania z ofert adwokata. Pojawiły się już ogłoszenia reklamujące "rozwód obok notariusza" w cenie od momentu 1000 euro.