Zaufaj firmie

Author:
17 lutego 2021
Category: Mogą Również

Co to jest firma powiernicza?

Firma powiernicza to podmiot prawny, który działa jako powiernik, agent lub powiernik w imieniu osoby lub firmy w celu administrowania, zarządzania i ewentualnego przeniesienia aktywów na stronę beneficjenta. Firma powiernicza działa jako powiernik dla trustów, majątków, umów powierniczych, zarządzania aktywami, transferu akcji, rejestracji faktycznej własności i innych powiązanych umów.

Kluczowe wnioski
 • Firma powiernicza to podmiot prawny, który działa jako powiernik, agent lub powiernik w imieniu osoby lub firmy na rzecz trustu.
 • Firmie powierniczej zazwyczaj powierza się administrowanie, zarządzanie i ewentualne przekazywanie aktywów beneficjentom.Firma powiernicza działa jako powiernik w przypadku trustów, majątków, umów powierniczych, zarządzania aktywami, transferu akcji i rejestracji faktycznej własności.Trusty są zarządzane w celu osiągnięcia zysku, który może zabrać z aktywów corocznie lub po przeniesieniu na korzystną stronę trzecią.Jak działają firmy zaufania

  Chociaż trustom często przypisuje się osobę fizyczną jako powiernika, firma powiernicza może również działać w tym samym charakterze. Firma powiernicza nie jest właścicielem aktywów, które jej klienci przypisują jej zarządowi, ale może przyjąć pewien prawny obowiązek dbania o aktywa w imieniu innych stron.

  Firma powiernicza lub dział zaufania to zwykle oddział lub spółka stowarzyszona banku komercyjnego. Trusty i podobne porozumienia zarządzane w celu ostatecznego przeniesienia są zarządzane w celu uzyskania zysku, który może on odebrać z aktywów corocznie lub po przekazaniu beneficjentowi.

  Istnieje wiele firm powierniczych do wyboru, różniących się wielkością i opłatami. Większe firmy powiernicze oferują więcej produktów i usług, ale mogą nie mieć osobistego charakteru mniejszych instytucji. Niektóre z większych firm powierniczych to Northern Trust, Bessemer Trust i US Trust, który jest obecnie częścią Bank of America Corporation. Te trusty zazwyczaj pobierają opłaty w oparciu o procent aktywów, od 0,25 do 2,0 procent, w zależności od wielkości trustu.

  Co oferują firmy zaufania

  Firmy zaufania oferują różnorodne usługi, w tym codzienne zadania operacyjne związane z zarządzaniem zaufaniem. Ponadto istnieje wiele rodzajów trustów, które mogą wykorzystywać firmy powiernicze jako powierników, na przykład fundusze charytatywne.

 • Usługi zarządzania majątkiem to jedno z najczęstszych zastosowań firmy powierniczej, które obejmuje zarządzanie inwestycjami i ochronę majątku, tak aby przyszłe pokolenia klienta miały fundusze w razie potrzeby.
 • Firmy zaufania oferują usługi zarządzania aktywami, takie jak płacenie rachunków, wypisywanie czeków i inne funkcje.Firmy zaufania oferują również usługi maklerskie z szeroką gamą inwestycji dostępnych dla swoich klientów.Niektóre firmy powiernicze mogą budować plany finansowe dla swoich klientów za dodatkowe opłaty, w zależności od wymaganego poziomu usług.Firmy powiernicze są również wykorzystywane w sprawach związanych z planowaniem nieruchomości. Firma powiernicza może zostać pozostawiona jako następca powiernika na rzecz trustu, gdy nie ma członków rodziny odpowiedzialnych finansowo. Po śmierci koncesjodawcy firma powiernicza stanie się nowym powiernikiem i będzie zarządzać aktywami zgodnie z warunkami trustu.

  Firmy powiernicze oferują również różnorodne usługi związane z nieruchomościami, takie jak opieka, rozliczenie majątku i zarządzanie aktywami niefinansowymi.

  Korzyści z firmy Trust

  Firma powiernicza jest wynajmowana do działania jako powiernik, co oznacza, że ​​działa w Twoim imieniu i nie wykorzystuje Cię. W rezultacie firma powiernicza może podejmować wszystkie decyzje inwestycyjne i działać w najlepszym interesie swojego klienta. Usługi zarządzania inwestycjami oferowane przez spółki powiernicze mogą być pomocne dla osób, które nie mają doświadczenia lub wiedzy na temat rynków finansowych.

  Również klienci, którzy nie chcą lub nie chcą zarządzać swoimi codziennymi finansami, mogą również skorzystać z usług firmy zaufania.

  Firmy powiernicze są często dobrą alternatywą dla zapobiegania przyszłym kłótniom rodzinnym podczas zajmowania się dziedziczeniem i planowaniem majątku. Jeżeli podział majątku spadkowego spowoduje zamieszanie w rodzinie, firma powiernicza może działać jako neutralna strona trzecia.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy