Amazon zatrudni w Polsce przeszło 10 tysięcy sezonowych pracowników

Temat: Praca

  • Nawet milion pracowników może wybrać się z Polski. Czarny scenariusz
  • Czarny scenariusz dla gospodarki. "Ukraińcy najzwyczajniej w świecie wybiorą Niemcy"
  • Raport: Polacy wolą robotę w zagranicznych firmach
  • Ponad 12 tysięcy dni niewykorzystanego urlopu. Samorządowcy wolą pieniądze
  • "Brakuje nam rąk służące do pracy i pracodawcy narzekają". Nowe dane w kwestii bezrobocia

Ponad 10 tysięcy sezonowych pracowników zatrudni w swoich centrach przy Polsce Amazon. Wesprą oni pracowników etatowych w wykonania świątecznych zamówień klientów.

Obecnie w pięciu centrach e-commerce pod Wrocławiem, Poznaniem, a także w Sosnowcu (województwo śląskie) i Kołbaskowie (województwo zachodniopomorskie) na porządne zatrudnionych jest około 9 tys. osób. Koncern poinformował we wtorek o rozpoczęciu rekrutacji sezonowej.

- Praktycznie przez cały rok kalendarzowy przygotowujemy się do okresu poprzedzającego święta Bożego Narodzin. Cieszymy się, że po najbliższych kilku miesiącach stworzymy wiele tysięcy sezonowych pomieszczeń pracy na całym globie. Po świętach wiele z nich będzie kontynuować fuchę w Amazon w zakresie pracowników pełnoetatowych - powiedział wiceprezes ds. operacyjnych Amazon w Europie Steven Harman.

Nie tylko na święta

Nowa prognoza dotycząca bezrobocia w październiku

W poprzednim roku ponad 3, 6 tys. sezonowych miejsc pracy zostało przekształconych po stałe posady. Firma planuje utrzymać ten trend.

Amazon podał, że personel poziomu początkowego, stali jak i również sezonowi, będą odpowiedzialni za kompletowanie, pakowanie i spedycję świątecznych zamówień klientów z Polski i całej Świata.

Od 2014 roku koncern zainwestował w Naszym kraju ponad 3 mld zł. Poza uruchamianymi właśnie obiektami na Śląsku i koło Szczecina ma dwa centra logistyczne koło Wrocławia i jedno w pobliżu Przybliżenia.

Amazon to amerykańska spółka z siedzibą po Seattle, która prowadzi największą na świecie sieć handlu wysyłkowej.