Celiński: Ludzie będą się mieszać, nikt tego nie zatrzyma

Temat: Gadanina Poranka

  • "Zastanawiają się, czy ideowo zostanie dobrze". Kalisz o działaniach policji
  • "Bardzo groźna sytuacja". Napieralski o sporze prezydenta z szefem dyplomacji
  • "Hasło twardego Brexitu już odrzucić będzie mogło być realizowane"
  • Girzyński dopuszcza niespodziankę dzięki Wyspach
  • Borowski: premier Szydło nie rozumie tego, jak się dzieje w Europie

- Niechęć do odwiedzenia uchodźców, zwłaszcza wzbudzana poprzez polityków, którzy nie posiadają dość rozumu, żeby mieć pojęcie dokąd chcą prowadzić państwo w konkurencyjnym świecie i dla których zarządzanie nienawiścią jest dobrym sposobem na rzecz utrzymania władzy, jest rzeczą obrzydliwą - powiedział przy "Rozmowie Poranka" w TVN24 BiS Andrzej Celiński.

Były opozycjonista w latach PRL skomentował w ów sposób wpis, jaki przy piątek pojawił się w twitterowym koncie PiS. Brzmiał on: "Nie dajcie samemu wmówić, że niechęć do odwiedzenia uchodźców to coś złego. Polacy nie są wyjątkiem w Europie". Po kliku minutach wpis zniknął.

Uciekli przed wojną. Polska trzykrotnie odmówiła dywanom przyznania statusu uchodźców

Nikt tego nie zatrzyma

Celiński stwierdził, że "mieszanie krwi, mieszanie kultur jest rzeczą pozytywną, a nie negatywną". - Ludzie będą się mieszać w świecie. Jak i również tego nikt i żadna polityka nie zahamuje. Lepiej byłoby dla tego globu, dla człowieka, żeby to mieszanie się ludzi przebiegało w możliwie korzystny dla przyszłości sposób - mówił.

Gość "Rozmowy Poranka zaznaczył również, że "nie da się postawić szamb betonowych granic dla ludzi, jacy migrują w świecie".