E-dowód, porozumienie PWPW i Poczty Polskiej

Nowy e-dowód od 2019 roku. Giganci łączą siły

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych poinformowała, że w zamówienie Poczty Polskiej jak i również PUC-Envelo realizuje plany przedłożenia od 2019 roku e-dowodu. "W każdym urzędzie bądź placówce służby zdrowia posługiwanie się tym dowodem miało znacznie przyspieszyć operacje urzędowe"- podsumował Robert Malicki, członek zarządu PWPW.

Cyfrowa Polska. Internet dzierży być wszędzie

Celem kooperacyj spółek jest jak najszybsza, pełna cyfryzacja kluczowych usług publicznych.

Strony porozumienia zapowiedziały powołanie wspólnych zespołów zadaniowych, które zajmą się zdefiniowaniem, a następnie rozwijaniem wspólnie podejmowanych inicjatyw. Są także szukać nowych możliwości biznesowych.

E-dowód

PWPW zajmuje się w elektronicznej identyfikacji i certyfikacji: kwalifikowanym podpisie elektronicznym oraz kwalifikowanym znaczniku czasu. W ramach porozumienia wzmocni i rozszerzy współpracę dotyczącą e-administracji z Pocztą Polską.

"Z każdego miejsca, w domu, ktokolwiek kto ma komputer jak i również czytnik, który kosztuje mniej więcej tyle co myszka komputerowa, będzie mógł bez ryzyka skorzystać ze wszystkiego, co państwo mu oferuje o ile chodzi o e-usługi. Oprócz tego w każdym urzędzie czy placówce służby stanu zdrowia posługiwanie się tym dowodem powinno znacznie przyspieszyć operacje urzędowe" - podał przy komunikacie członek zarządu PWPW Robert Malicki.

Jego zdaniem taki "klucz do różnych systemów państwowych umożliwi skrócić kolejki oraz zmniejszyć, a nawet wyeliminować niektóre rodzaje opłat".

Streżyńska: państwo ma być wygodne dla wszystkich internatów

Cyfrowa Polska

Połączone siły spółek mają jeszcze efektywniej dopomagać administrację w budowaniu cyfrowej Polski.

Współpraca firm nie startuje od zera, cyfrowa Platforma Envelo używa już z infrastruktury PWPW do świadczenia bezpiecznych usług komunikacji. Poczta Polska stosuje elektroniczną platformę do doręczeń oraz tak zwanej skrzynki dla obywatela.

PWPW, PP i PPUC będą wykorzystywać swoje zasoby tematyczne, IT, sprzedażowe oraz reklamowe.