Wskazówki dotyczące unikania długów

Author:
17 lutego 2021

Stworzone przez zespół prawniczych autorów i redaktorów FindLaw| Ostatnia aktualizacja: 11 lipca 2018 r

Najlepszym sposobem uniknięcia niekończącej się presji wierzycieli na spłatę zaległych rachunków jest przede wszystkim nie dopuścić do tego, aby rachunki stały się przeterminowane – lub jeszcze lepiej, aby w ogóle uniknąć zadłużenia się (w miarę możliwości). Mimo że karty kredytowe, pożyczki hipoteczne i spłaty samochodów są obecnie praktycznie koniecznością w życiu większości konsumentów, minimalizacja zadłużenia i unikanie zaległych rachunków leży w najlepszym interesie wszystkich. Poniżej znajduje się kilka wskazówek dotyczących unikania długów i unikania kłopotów z wierzycielami.

Wskazówki dotyczące unikania długów

Niektóre zdroworozsądkowe zasady mogą pomóc jednostkom uniknąć zadłużenia – przynajmniej takiego poziomu długu, którego nie można spłacić w terminie:

 • Płać gotówką, kiedy tylko jest to możliwe.
 • Nie przekraczaj swoich limitów wydatków.Unikaj zakupów pod wpływem impulsu.Unikaj „kup teraz, zapłać później, „nieoprocentowanego finansowania i podobnych ofert, które jedynie odraczają zadłużenie.Porównaj ceny przed dokonaniem większych zakupów.Weź ze sobą tylko taką gotówkę, na jaką możesz sobie pozwolić podczas zakupów, i wydaj tylko tę gotówkę.Unikaj pożyczek na sfinansowanie podstawowych zakupów.Jeśli nie możesz uniknąć zaciągnięcia pożyczki, skorzystaj z pożyczkodawcy, który oferuje najniższe oprocentowanie.Unikaj opłat za debet bankowy, uważnie obserwując salda bankowe.Prowadź rejestr wszystkich zakupów kartą kredytową.Jeśli to możliwe, zawsze płać więcej niż minimalna kwota płatności na rachunku karty kredytowej.Unikaj składania wniosków o więcej niż jedną lub dwie karty kredytowe jednocześnie.Rozważ przeniesienie sald na niższy arkusz stawek, upewniając się, że niski kurs dotyczy transferów salda.Unikaj kart kredytowych, które pobierają odsetki od daty zakupu bez okresu karencji, a także kart, które naliczają odsetki natychmiast od zaliczki gotówkowejorazpobierają opłatę za każdą zaliczkę gotówkową.Unikaj „oszustw kredytowych

  Innym sposobem uniknięcia zwiększania zadłużenia jest uważanie na oszustwa związane z naprawą kredytu lub doradztwem kredytowym. Każdego dnia firmy apelują do konsumentów o słabej historii kredytowej – obiecując, za opłatą, uporządkować swoje raporty kredytowe, aby mogli otrzymać kredyt samochodowy, hipotekę na dom, ubezpieczenie, a nawet pracę. Prawda jest taka, że ​​po tym, jak konsumenci zapłacą setki (a nawet tysiące) dolarów z góry, firmy te mogą nie zrobić nic, aby poprawić raporty kredytowe dłużników, a co gorsza, wiele z nich po prostu znika wraz z pieniędzmi niczego nie podejrzewających konsumentów.

  Dlatego w wielu przypadkach jedynymi, którzy w wyniku tych „wysiłków (lub ich braku) kończą się w lepszej kondycji finansowej, są same organizacje doradcze, podczas gdy konsumenci mają jeszcze mniej środków w wyniku wysokich opłat. i więcej zaległych długów.

  Wskazówki, które mogą pomóc konsumentom uniknąć oszustw kredytowych, obejmują:

  • Uważaj na obietnice, które brzmią zbyt dobrze, aby mogły być prawdziwe.
  • Współpracuj z renomowaną agencją. Sprawdź w stanowych agencjach konsumenckich i lokalnym Better Business Bureau.Zasadniczo najlepszym wyborem są organizacje non-profit zajmujące się doradztwem kredytowym.
   • Sprawdź, czy organizacja zapewnia doradztwo i edukację, a także konsolidację zadłużenia i usługi płatnicze.
   • Uważnie przeczytaj wszelkie pisemne umowy oferowane przez organizację doradztwa kredytowego. Unikaj opłat z góry.Strzeżcie sięwszelkichwysokich opłat i wymaganych składek, jak wysokich miesięcznych opłat za usługi, które mogą dodać do ogólnych obciążeń dług i nieracjonalnych działań na spłatę rachunków.Potwierdź płatności z wierzycielami.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy