Frankowicze przestaną płacić raty

Frankowicze zapowiadają: przestaniemy płacić raty pod skraj roku

Frankowicze ze stowarzyszenia „Stop Bankowemu Bezprawiu” przedstawiają, że od września – na dwa lub 4 miesiące – przestaną opłacać raty kredytów walutowych. Pierwotnego zdaniem skłoni to organizacje finansowe do restrukturyzacji pożyczek.

O pomyśle stowarzyszenia poinformował tvn24bis. pl. – Pomagamy panu prezesowi NARODOWEGO BANKU POLSKIEGO Glapińskiemu zmuszać banki do skutecznych działań – powiedział w rozmowie z serwisem Mariusz Zając, sekretarz stowarzyszenia „Stop Bankowemu Bezprawiu”.

Taka akcja pod wystarczy roku ma zdaniem stowarzyszenia mocno wpłynąć na funkcjonowania banków, które będą musiały zawiązać rezerwy. Zając w rozmowie podkreślał, że przystąpienie do akcji jest dobrowolne. Pytanie zatem czy skala będzie wystarczająca, by banki rzeczywiście to odczuły.

- Nas to guzik praktycznie nie będzie kosztowało. Banki nie są w stanie w poniższym okresie wypowiedzieć skutecznie umów, natomiast ta akcja pokaże, jak faktycznie ludzie reagują na oszustwa bankowe – stwierdzał Zając w rozmowie z serwisem.

Zdaniem Związku Banków Polskich takie działanie być może jednak słono kosztować kredytobiorców. Osoby, które zdecydują się nie spłacać kredytu bez jakichkolwiek negocjacji zostaną wprowadzone na listę biura informacji kredytowej jako nierzetelny kredytobiorca. Zostaną również objęte konsekwencjami zapisanymi w umowie.

Tagi: frankowicze bank banki Komentując korzystasz z przybory Facebooka. Publikowane komentarze będą prywatnymi opiniami Użytkowników. Żeby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Przepis i zasady obowiązujące dzięki Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli jakiś człowiek spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI przerabia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi na temat aferę GetBack

Notowanie