BMW - plany produkcyjne

BMW chce rocznie produkować trzy mln samochodów

Niemiecki koncern motoryzacyjny BMW planuje do odwiedzenia 2020 roku zwiększyć wytwórczość o około 27 proc. - podaje niemiecki dziennik "Handelsblatt". Dzięki temu z taśm produkcyjnych ma na rok zjeżdżać do 3 mln samochodów.

"Handelsblatt" powołuje się na źródła we wnętrzu firmy. Z ich ogłoszeń wynika też, że BMW chce rozpocząć produkcję schemacie X5 w Chinach.

W zeszłym roku grupa BMW, w skład której to wchodzą też marki Mini i Rolls-Royce, wyprodukowała dwóch, 37 mln samochodów. Według informacji dziennika koncern chce podwoić swoje zdolności produkcyjne w Chinach do 600 tys. sztuk, w Ameryce Północnej i Meksyku do odwiedzenia 750 tys. Dzięki wstecz bawarska firma ma przegonić Daimlera w sprzedaży aut klasy premium.

Według "Handelsblatt" nowa "ofensywa" posiada być w czwartek (11 maja) zapowiedziana przez prezesa BMW Haralda Kruegera. Tego dnia ma się odbyć doroczne spotkanie akcjonariuszy.

Tagi: BMW samochody Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zameldować naruszenie – kliknij po link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin jak i również zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Trzeba czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie