GUS podał wstępny szacunek PKB w I kwartale 2016

GUS: PKB w górę o trzech proc. rok do roku

GUS podał dziś początkowy szacunek PKB w Jak i również kwartale 2016 roku. W zależności od z pierwszymi trzema miesiącami ub. roku wzrósł o 3 proc. Potwierdziły się dane GUS z 13 maja br.

Przypomnijmy, że zdaniem ekonomistów, innymi słowy, że gospodarka wyhamowała w wyższym stopniu, niż się spodziewano. Brano bowiem pod uwagę zmniejszenie, ale do poziomu trzy, 5 proc.

Foto: opracowanie własne, GUS / Business Insider Polska Tak zmieniał się PKB rok kalendarzowy do roku w pozostałych kwartałach w latach 2013-2016

W porównaniu z ostatnim kwartałem 2015 r., PKB wyrównany sezonowo (w wartościach stałych przy roku odniesienia 2010) obniżył się rzeczywiście o 0, 1 proc.

Tagi: pkb gus dane GUS gus wskaźniki wzrost gospodarczy PKB Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zameldować naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” obok wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod linkiem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć sankcje. Wystarczy czynny żal

AUTOPROMOCJI Koniec budynku wielorodzinnym reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI przekształca nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku jak i również kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie