Czym dotrzeć na Igrzyska po Soczi i brazylijski mundial. Ile to kosztuje?  Informacje

Temat: Mundial w Brazylii

  • Wielka inwestycja Gazpromu. Rozpoczęto układanie rur na rosyjskich wodach
  • Spór wokół Nord Stream 2. Media: Gazprom grozi Danii pozwem
  • "Kommiersant": UE i Rfn zyskują nowe narzędzie ucisku na Gazprom
  • Nowy okaziciel poszukiwany. Tropikalna wyspa trafiła na sprzedaż
  • Moskwa pragnie "wykluczyć lub zmniejszyć opady". Zapłaci za to krocie

Ile kosztuje podróż do Soczi? Jak ogromne są ceny za mieszkanie? Byc możę tańsza okaże się wyjazd na brazylijski mundial? W magazynie "Świat pieniądza" przyjrzeliśmy się kosztom, wraz z jakimi muszą się liczyć zagorzali fani sportów zimowych i piłki nożnej.

Soczi przygotowane do odwiedzenia igrzysk. Putin zarządził w tej chwili blokadę metropolie

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Brazylii ruszają 12 czerwca, a kończą 13 lipca. Z kolei zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi rozpoczną się już 7 02 i potrwają do 23 lutego.

Jak tam trafić?

Przelot z Stolicy polski do Soczi wiąże się z konieczności przynajmniej jakiejś przesiadki. Najtańszy jest bilet linii Rossiya Airlines, który to kosztuje ok. 2300 zł. Samolot leci do Sankt Petersburga, stamtąd dopiero na 17 godzinach jest lot do Soczi.

Najdroższą ofertę ma Areofłot. Cena biletu rośnie do 7500 zł. Trzeba mieć znaczenie spośród dwiema przesiadkami. Zdecydowanie więc tańszy jest wylot spośród Berlina, który kosztuje 1600 zł i wiąże się spośród jedna przesiadką.

Kolejną opcją jest lot do Moskwy. Z tamtejszego lotniska Szeremietiewo odlatują samoloty służące do Soczi. Zresztą właśnie to lotnisko będzie głównym portem przesiadkowym w czasie olimpiady. Z Szeremietiewa odlatują samoloty LOT-u i rosyjskiego Aerofłotu do Warszawy.

Ile kosztuje dopingowanie?

"Nie ma ciepłej wody, nie ma prądu". Soczi na miesiąc przed igrzyskami

Jak sprawdziliśmy, obecnie po kurorcie Krasnaja Polana oddalonym ok. 40 km od momentu Soczi, nie ma pustych miejsc. tam odbędzie się większość sportowych konkurencji. Wraz z kolei w Soczi, zbyt najtańszy tygodniowy pobyt, trzeba zapłacić co najmniej 10 tys. złotych.

Sprawdziliśmy cenę wejściówek na najciekawiej zapowiadające się zawody wraz z udziałem Polaków. W przypadku skoków narciarskich ceny zaczynają się od 277 zł i sięgają 555 zł. Za możliwość dopingowania Justyny Kowalczyk na żywo miłośnik sportu zapłaci od 111 zł do 460 zł. W przypadku łyżwiarstwa szybkiego, bilety kosztują od 270 złotych do 600 zł.

Kopanie w Brazylii

Dla osób preferujących cieplejsze klimaty, nie zaakceptować lada gratką pozostają brazylijskie Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Podróż z Warszawy do Rio de Janeiro kosztuje 5800 zł, ale w dniu finału obecnie 6600 zł. Noc w hotelu kosztuje co najmniej 1000 zł.

Ceny biletów w oficjalnej sprzedaży na mecze fazy grupowej zaczynają się od 280 złotych i sięgają 540 zł. Wejściówki na ostatni mecz turnieju to koszt od 1350 do 3000 zł.