To jedyny raz, kiedy powinieneś dostać pożyczkę zabezpieczoną CD

Author:
17 lutego 2021

Chcemy pomóc Ci w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji. Niektóre linki na tej stronie – wyraźnie oznaczone – mogą prowadzić do witryny partnerskiej i mogą skutkować otrzymaniem przez nas prowizji za polecenie. Aby uzyskać więcej informacji, zobaczJak zarabiamy pieniądze.

Łatwo zauważyć atrakcyjność pożyczki zabezpieczonej CD: łatwe zatwierdzenie, szybka gotówka i niższe oprocentowanie niż w przypadku innych pożyczek osobistych.

Ale te pożyczki nie są tak proste, jak mogłoby się wydawać, więc upewnij się, że wiesz, w co się pakujesz, zanim podpiszesz linię przerywaną.

Jeśli masz płytę CD i rozważasz zaciągnięcie pożyczki zabezpieczonej płytą CD, oto, co musisz wiedzieć.

Czy zabezpieczona pożyczka na płytę CD jest dla Ciebie odpowiednia?

Głównym powodem, dla którego powinieneś rozważyć pożyczkę na CD, jest poprawa kredytu. Banki są bardziej skłonne zaakceptować pożyczkę, ponieważ mają już Twoje zabezpieczenie – płytę CD. Według Justina Pritcharda, certyfikowanego planisty finansowego w Approach Financial w Montrose w Kolorado, nie martwią się więc, że nie spłacisz lub wstrzymasz płatności.

Zaciągnięcie pożyczki zabezpieczonej CD i dokonywanie terminowych płatności może zwiększyć Twój kredyt i poprawić swoją zdolność kredytową. Dobry kredyt może pomóc ci w takich sprawach, jak złożenie wniosku o kartę kredytową, sfinansowanie samochodu, uzyskanie usługi telefonii komórkowej oraz zakup lub wynajem domu.

Ale jeśli nie musisz budować kredytu, pożyczka zabezpieczona CD to „lepsza okazja dla banku, ponieważ będą naliczać wyższą stawkę procentową, niż płacą za pomocą płyt CD – mówi Pritchard.

Płacąc więcej odsetek od pożyczki, niż zarobisz na płycie CD, zasadniczo płacisz bankowi, aby poprawić swój kredyt. Kiedy taki jest Twój cel, najlepiej, aby kredyt był jak najmniejszy.

Wskazówka ProBudowanie kredytu jest ważne, gdy spodziewasz się pożyczki stosunkowo szybko. Jeśli na przykład pożyczka zabezpieczona CD może pomóc w uzyskaniu lepszego oprocentowania kredytu hipotecznego, może być tego warta.

Na przykład, jeśli zarabiasz 1% na rocznej płycie CD i płacisz 4% pożyczki, te 3% różnicy to kwota, którą zapłacisz bankowi z odsetkami. Jeśli wziąłeś pożyczkę w wysokości 500 dolarów, koszt wynosi 3%, czyli 15 dolarów w ciągu roku. I to zamiast zarabiania 5 $ na płycie CD z tą samą kwotą. Jeśli ten koszt jest tego wart, aby poprawić swoją zdolność kredytową, pożyczka na płytę CD może być tego warta.

„Pożyczka w wysokości 500 dolarów nie powinna poważnie zaszkodzić Twoim finansom – mówi Pritchard. „Celem nie jest zdobycie znacznej ilości pieniędzy, ale poprawa zdolności kredytowej przy jednoczesnym unikaniu kosztownych długów lub drapieżnych pożyczek.

Według Teda Rossmana, analityka branżowego w CreditCards.com, pożyczki dla budowniczych kredytów, podobnie jak pożyczki zabezpieczone CD, mogą być pomocne dla osób, które chcą zbudować historię kredytową.

„Systemy oceny zdolności kredytowej lubią widzieć, że z powodzeniem zarządzasz różnymi rodzajami kredytów – mówi Rossman. Pożyczki dla budowniczych kredytów mogą zdywersyfikować Twój kredyt i dodać pozytywną historię płatności do Twojej historii kredytowej.

To, ile kredyt może zyskać na zaciągnięciu pożyczki zabezpieczonej CD, jest trudne do określenia i będzie zależeć od Twojej historii kredytowej, ale terminowe płatności są zgłaszane do biur kredytowych, więc „poprawiasz swój kredyt z każdą udaną płatnością, mówi Pritchard.

Gdzie uzyskać pożyczkę na płytę CD

Nie wszystkie banki posiadające płyty CD będą oferować pożyczki zabezpieczone CD, a wiele dużych banków w ogóle nie oferuje pożyczek zabezpieczonych CD. Jeśli posiadasz płytę CD w instytucji finansowej, szybkie przeszukanie witryny internetowej firmy powinno powiedzieć, czy możesz zaciągnąć pożyczkę zabezpieczoną tą płytą.

Banki, które oferują pożyczki zabezpieczone CD, prawdopodobnie będą oferować lepsze oprocentowanie niż inne niezabezpieczone pożyczki osobiste, które różnią się znacznie w zależności od takich czynników, jak ocena kredytowa, pożyczona kwota i okres spłaty. Na przykład Wells Fargo oferuje niezabezpieczoną pożyczkę osobistą w wysokości od 5,74% do 20,24%, w porównaniu z pożyczką zabezpieczoną na CD lub oszczędnościach, oprocentowaną od 5,25% do 13,54%.

Inne rzeczy, które należy wiedzieć o pożyczkach zabezpieczonych CD

Są zabezpieczeni

W przypadku pożyczki zabezpieczonej płytą CD twoja płyta jest wykorzystywana jako zabezpieczenie, co oznacza, że ​​pożyczkodawca może zająć pieniądze na twoim CD, jeśli nie spłacisz pożyczki. Kwoty pożyczki mogą wynosić od 1000 USD do nawet 250 000 USD.

Mają szybkie przetwarzaniePożyczki zabezpieczone na CD są zwykle przetwarzane dość szybko, mówi Dabney Baum, doradca finansowy w Baum Wealth Advisors w Janney Montgomery Scott w Bostonie. Zatwierdzenie pożyczki w postaci płyt CD jest często szybsze niż w przypadku innych rodzajów pożyczek, ponieważ bank posiada już Twoje zabezpieczenie – płytę CD.

Mogą być łatwiejsze do uzyskania niż inne pożyczkiUzyskanie zgody na te pożyczki wydaje się być nieco łatwiejsze niż w przypadku innych rodzajów pożyczek osobistych, ponownie dlatego, że bank posiada już Twoje zabezpieczenie.

Jeśli masz trudności z uzyskaniem innego rodzaju pożyczki, możesz „radykalnie zwiększyć swoje szanse, uzyskując pożyczkę zabezpieczoną płytami CD, mówi Pritchard.

Podsumowanie

Jeśli zastanawiasz się nad pożyczką zabezpieczoną CD, ważne jest, aby rozważyć, czy wyciągnięcie pieniędzy ma dla Ciebie sens i mieć plan spłaty ich.

„Ta strategia prawdopodobnie nie jest optymalna z finansowego punktu widzenia, chyba że próbujesz zbudować kredyt – mówi Pitchard.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy