Branża technologiczna w 2018 r. - najciekawsze wydarzenia na zdjęciach

11 zdjęć, które pokazują, że 2018 był szalonym rokiem gwoli branży technologicznej

2018 rok był dla branży technologicznej prawdziwie szalony, wybuchło dużo skandali, na rynku pojawiło się sporo dziwacznych towarów. Najgłośniejsze nazwiska świata technologicznego były na ustach polityków od USA po Europę. Doszło do przesłuchania Renoma Zuckerberga przed amerykańskim Kongresem i pierwszego masowego protestu pracowników Google'a. Wszystkie zdarzenia zostały uwiecznione przez fotoreporterów.

Oto najciekawsze fotki "apokaliptycznego" roku w technologii.

MARZEC 2018: Ścigany przez reporterów CEO przedsiębiorstwa Cambridge Analytica Alexander Nix jest wprowadzany do londyńskiej siedziby firmy.

Foto: Barcroft Media / Contributor / Getty Images

Zaledwie kilka dni wcześniej "The Observer" ujawnił, że firma Niksa pozyskała dane 50 milionów użytkowników Facebooka i wykorzystała hałasuje w kampaniach politycznych, w tym prezydenckiej kampanii Donalda Trumpa. Nix był porównywany do złoczyńcy z filmów o Jamesie Bondzie.

KWIECIEŃ: Twórca Facebooka Mark Zuckerberg i tłum fotoreporterów podczas wystąpienia Zuckerberga po Kongresie.

Foto: Chip Somodevilla / Getty Images

CEO Facebooka pojawił się w Waszyngtonie, by odpowiedzieć na testowania o wyciek danych jak i również aferę Cambridge Analytica, jaka zapoczątkowała największy kryzys po historii Facebooka.

KWIECIEŃ: Jeff Bezos przyjechał do odwiedzenia Niemiec, by odebrać nagrodę od firmy Axel Springer. Powitał go duży protest.

Foto: Sean Gallup / Getty Images

Demonstrujący krytykowali wzory, w jakich pracują osoby zatrudnione w magazynach Amazona. Nie byli jedynymi. 2018 był rokiem, w jakim na jaw wyszły koszmarne historie pracowników zatrudnionych po centrach realizacji zamówień. Repliką Bezosa było podniesienie niedużego wynagrodzenia do 15 dol. za godzinę.

KWIECIEŃ: CEO Apple'a Tim Cook spotyka się twarzą po twarz z Donaldem Trumpem

Foto: Shealah Craighead / White House

Ujawnił później, że mówił prezydentowi, iż sposób, w jaki prowadzi on politykę, nie jest właściwym podejściem do handlu. Podniósł też temat imigrantów.

MAJ: Twórca Reddita Alexis Ohanian pojawił się na ślubie księcia Harry'ego i Megan Markle. Jego żona Serena Williams jest bliską przyjaciółką Markle.

Foto: WPA Pool / Getty Images

To był intensywny rok dla Ohaniana, który skrytykował fetyszyzację pracoholizmu, jaka panuje w branży technologicznej podczas wystąpienia na konferencji w listopadzie.

CZERWIEC: Elon Musk sprzedaje miotacze ognia.

Foto: iJustine / YouTube

Tysiąc osób otrzymało nie-miotacze ognia na imprezie zorganizowanej przez firmę Muska – The Boring Company. Chwilę później ludzie rozpoczęli testować je w mało mądry sposób, np. we własnej kuchni. Łącznie przedsiębiorstwo sprzedała 20 tysięcy nie-miotaczy.

WRZESIEŃ: To był zdecydowanie szalony rok dla Elona Muska, w jakim zapalił skręta podczas wywiadu transmitowanego na żywo w internecie.

Foto: JoeRoganExperience / YouTube

CEO Tesli ledwo pociągnął skręta, którego dostał od momentu prowadzącego podczas nagrywania podcastu "Joe Rogan Experience", ale również tak wpadł przez to w tarapaty. Jego postępowanie skrytykowała m. in. NASA.

WRZESIEŃ: Joel Kaplan, szef Facebooka ds. polityki publicznej, obserwuje sędziego Bretta Kavanaugh, który próbuje wyczyścić swoje imię podczas dramatycznego wystąpienia przed senacką komisją sądownictwa.

Foto: Win McNamee / Staff / Getty Images

Pracownicy Facebooka byli wściekli, gdy dowiedzieli się, hdy Kaplan uczestniczył w wysłuchaniu, podczas którego Kavanaugh bronił się przed oskarżeniami na temat napastowanie seksualne, gdy odporna procedura zatwierdzenia jego kandydatury do Sądu Najwyższego (został zatwierdzony – red. ).

LISTOPAD: Na siedzibie amerykańskiej firmy Salesforce pojawiło się Oko Saurona wraz z "Władcy pierścieni", co raczej nie pomogło branży technologicznej w walce z sławą tej, która czyni zło.

Foto: Bhautik Joshi / YouTube

Akcja związana była spośród Halloween. Firma Marca Benioffa zrealizowała ją po tymże, jak w internecie narodziła się petycja, pod jaką podpisało się ponad jedenaście tysięcy osób.

LISTOPAD: Około 20 tysięcy zatrudnionych Google'an opuściło swoje biurka, by zaprotestować przeciwko podejściu firmy do napastowania seksualnego

Foto: Troy Wolverton / Business Insider

Demonstracje odbyły się według tym, jak "New York Times" napisał o managerach Google'an oskarżonych o napastowanie seksualne, w niniejszym o Andym Rubinie, twórcy systemu Android. Rubin zaprzeczył oskarżeniom.

LISTOPAD: Mark Zuckerberg, CEO Facebooka, został upokorzony za pośrednictwem grupę polityków z dziewięciu krajów, gdy nie stawił się na przesłuchaniu w Wielkiej Brytanii w sprawie skandali, w jakie zamieszany był Facebook.