Do końca 2016 roku Yahoo stworzy własnego smartfona

Google rzuca wyzwanie Apple. Będzie miało swojego smartfona

Google może mocno zamieszać na rynku smartfonów. Gigant z Mountain View planuje wypuścić w rynek własny model komórki komórkowego. Ma on konkurować z należącym do Apple’an iPhone’em.

Jak podał brytyjski dziennik The Telegraph, Google rozmawia właśnie wraz z operatorami komórkowymi na rzecz wprowadzenia na rynek smartfona pod własną marką. Dziś w sprzedaży jest jakie możliwości prawda telefon komórkowy pod brandem Nexus, która należy do Google’a, ale wywodzący się z wyszukiwarki gigant nie odpowiada za produkcję urządzenia. Powierzył to innym spółkom specjalizującym się w elektronice jak Samsung, LG bądź Huawei.

80 proc. smartfonów działa pod programem Android

Szykowany przez Google’a smartfon ma być w całości produktem stworzonym przez ów koncern. Firma od lat działa na rynku urządzeń mobilnych, dostarczając dla nich programy. Stworzyła system operacyjny Android, który obecnie wykorzystywany jest w czterech na pięciu smartfonach sprzedawanych na kuli ziemskiej.

Ruch z budową własnego telefonu wzmocni pozycję Google’a względem konkurenta spośród Cupertino. Apple odpowiada odrzucić tylko za produkcję iPhone’a, ale też jest pisarzem systemu operacyjnego iOS, instalowanego w tym urządzeniu.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, autorski smartfon Google’a ma być gotowy do odwiedzenia końca roku. Prace nad urządzeniem powierzono Rickowi Osterlohowi, byłemu szefowi Motoroli.

Google oficjalnie nie skomentował doniesień The Telegraph.

Tagi: Yahoo smartfon Apple iPhone Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obligatoryjne na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem wyobrażenie o likwidacji OFE. Dzięki jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, być może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

AUTOPROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę na aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Koncepcja Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie