Były pracownik Volkswagena pozywa spółkę  Tech

Temat: Afera w Volkswagenie

  • Media: Volkswagen może posiadać kolejne problemy. Nowe określenia w sprawie afery spalinowej
  • Szef Audi aresztowany
  • Były szef Volkswagena może mieć kolejne problemy
  • Zaskakujące efekty niemieckiego giganta. Mimo afery dieslowej
  • Skandal w Volkswagenie. Inżynier skazany na więzienie

Były pracownik koncernu Volkswagen pozwał niemieckiego producenta samochodów. Domaga się odszkodowania za w jego mniemaniu bezprawne zwolnienie z pracy, które miało nastąpić po tym, jak na przykład próbował zapobiec nielegalnemu usuwaniu danych.

Jak podaje Agencja Reuters amerykański pracownik spółki zależnej Volkswagena był zatrudniony w centrum przetwarzania danych Volkswagena w Michigan. Domaga się odszkodowania zbytnio jego zdaniem bezprawne zwolnienie z pracy. A stało się to po tym, wówczas gdy po 18 września chciał zapobiec kasowaniu danych za pośrednictwem swojego współpracownika. Wprawdzie VW nie zdradził, jakie informacje miał usuwać pracownik, ale amerykańskie media podają, iż miał on zniszczyć dane dotyczące manipulacji emisji spalin w

Volkswagen planuje kadrowe cięcia. Trzy setki osób na bruk

silnikach diesla.

Afera przy VW

W następstwie dochodzenia prowadzonego przez podległą rządowi USA Agencję Ochrony Otoczenia (EPA) Volkswagen przyznał się we wrześniu 2015 r. do zainstalowania w razem około 11 mln samochodów oprogramowania pomagającego fałszować rezultaty pomiarów zawartości tlenków azotu w spalinach silników Diesla.

Oprogramowanie to, popularne pod angielską nazwą "defeat device" (urządzenie udaremniające), przy celach oszczędnościowych wyłączało układ neutralizowania tlenków azotu w trakcie normalnej eksploatacji samochodu i włączało go po rozpoznaniu, że silnik poddawany wydaje się być testom.

Volkswagen odnalazł się w ten strategia w centrum największego skandalu, jaki dotknął w niedawnych latach globalną branżę motoryzacyjną. Czekają go teraz kilkunastoletnie procesy sądowe oraz miliardowe kary za łamanie przepisów o normach technicznych i ochronie środowiska. Osób winnych tych nadużyć dotyczy także odpowiedzialność karna.