Kiedy następuje wpłata bezpośrednia?

Author:
17 lutego 2021
Category: Więcej Informacji

Być może zdecydowałeś, że zapłacisz niektórym lub wszystkim swoim pracownikom przelewem bezpośrednim. Wpłata bezpośrednia pomaga uprościć ilość pracy, którą musisz wykonać, jeśli chodzi o opłacanie pracowników. Jednak pracownicy mogą zapytać Cię, kiedy powinni spodziewać się wpłaty wynagrodzenia. Kiedy następuje wpłata bezpośrednia?

Co to jest wpłata bezpośrednia?

Wpłata bezpośrednia to rodzaj elektronicznego transferu środków chronionego na mocy ustawy o elektronicznym transferze środków (EFTA). Korzystanie z bezpośredniego depozytu umożliwia pracodawcom elektroniczne przekazywanie wynagrodzeń pracownika bezpośrednio na ich konto bankowe. Dzięki temu nie musisz martwić się o ręczne wypisywanie czeków co tydzień lub płacenie pracownikom gotówką.

Możesz mieć możliwość wprowadzenia obowiązkowego depozytu bezpośredniego, w zależności od prawa pracodawcy dotyczącego depozytu bezpośredniego w państwie, w którym znajduje się Twoja firma. Lub pracownik może zdecydować się na otrzymywanie wynagrodzenia w formie bezpośredniego depozytu. Pracownicy, którzy chcą korzystać z wpłaty bezpośredniej, muszą podać pewne informacje, aby skonfigurować wpłatę bezpośrednią.

Bezpośredni depozyt wiąże się z pewnymi opłatami. Możesz być odpowiedzialny za uiszczenie opłat konfiguracyjnych, miesięcznych opłat za konto i opłat transakcyjnych, gdy płacisz swoim pracownikom. Rozważ skorzystanie z oprogramowania do obsługi płac online, które oferuje bezpłatne bezpośrednie wpłaty.

Jeśli pracownik chce dokonać wpłaty bezpośredniej, będziesz potrzebować nazwy i numeru banku, rodzaju konta (czekowego lub oszczędnościowego) oraz numeru konta. Zwykle pracodawcy zbierają unieważniony czek, aby zweryfikować informacje.

Korzystając z wpłaty bezpośredniej, musisz zapewnić pracownikom odcinek wypłaty. Informacje o odcinku wypłaty pokazują wynagrodzenie pracownika i potrącenia.

Kiedy następuje wpłata bezpośrednia?

Twoi pracownicy mogą się zastanawiać, kiedy otrzymają wypłaty. Niektórzy pracodawcy decydują się na płacenie według miesięcznego, dwutygodniowego lub tygodniowego harmonogramu. Twoja częstotliwość wypłaty określi, kiedy prześlesz listę płac i kiedy pracownicy otrzymają bezpośredni depozyt.

Czas potrzebny na dokonanie wpłaty bezpośredniej zależy od wielu różnych czynników. Spójrz na poniższe, aby odpowiedzieć: „Kiedy księguje się bezpośrednie wpłaty na liście płac?

Usługa bezpośredniego depozytuWiedza o tym, kiedy następuje wpłata bezpośrednia, zależy od używanego systemu wpłat bezpośrednich. Jeśli korzystasz z oprogramowania do obsługi płac lub innej formy usług związanych z podatkiem od wynagrodzeń, najprawdopodobniej usługa ta ma włączoną opcję bezpośredniego depozytu.

Jeśli korzystasz z oprogramowania do obsługi listy płac, usługa oprogramowania poinstruuje Cię, kiedy należy przesłać listę płac do bezpośredniego wpłaty. A jeśli nie korzystasz z oprogramowania do obsługi płac, większość usług związanych z bezpośrednimi wpłatami daje Ci opcje, kiedy uruchomić listę płac.

Twoja usługa oprogramowania do obsługi płac, usługa bezpośredniej wpłaty lub bank poinformują Cię, kiedy musisz przesłać listę płac.

Data przesłaniaW zależności od usługi bezpośredniego depozytu, będziesz musiał przesłać listę płac do określonego dnia. Na przykład możesz mieć możliwość przesłania listy płac jeden, dwa lub cztery dni bankowe przed dniem wypłaty.

Krótszy okres między przesłaniem listy płac a dniem wypłaty zwykle kosztuje więcej pieniędzy. Pomyśl o tym jak o wysyłaniu paczki pocztą. Jeśli chcesz, aby paczka dotarła do celu szybciej, musisz zapłacić trochę więcej.

Należy pamiętać, że termin realizacji wpłaty bezpośredniej zależy od tego, kiedy jest otwarty System Rezerwy Federalnej, a tym samym Automatyczna Izba Rozliczeniowa (ACH). Wpłata bezpośrednia jest przetwarzana tylko od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni świątecznych.

WakacjeJak działa wpłata bezpośrednia w święta? Gdy bank jest zamknięty ze względu na święta, przelew zazwyczaj składasz dzień wcześniej, aby pracownicy otrzymywali wynagrodzenie o zwykłej porze.

Jeśli prowadzisz listę płac i płacisz swoim pracownikom za pomocą oprogramowania do obsługi płac, usługa oprogramowania może powiadomić Cię o przesłaniu listy płac wcześniej niż zwykle.

Wskazówki dotyczące bezpośredniego depozytu

Upewnij się, że Twoi pracownicy wiedzą, kiedy wypełniać swoje karty czasu pracy lub wprowadzać godziny w portalu czasu i obecności w Internecie. Może być korzystne, jeśli będą wypełniać swoje karty drogowe tego samego dnia w każdym okresie rozliczeniowym.

Daj sobie wystarczająco dużo czasu na przejrzenie i zatwierdzenie grafików pracowników przed upływem terminu składania list płac do bezpośredniego wpłaty.

Przykład harmonogramu bezpośredniej wpłaty

Na przykład, płacisz swoim pracownikom co dwa tygodnie w piątki. Usługa bezpośredniego wpłaty, z której korzystasz, wymaga przesłania listy płac na cztery dni przed otrzymaniem przez Twoich pracowników bezpośredniego depozytu.

Poproś pracowników o wypełnienie ich grafików na tydzień przed terminem wypłaty wynagrodzenia. W ten sposób możesz przejrzeć ich karty czasu pracy i przygotować je do złożenia przed upływem terminu składania wniosków.

Oto przykład, jak możesz prowadzić listę płac w dwutygodniowym okresie rozliczeniowym:

Potrzebujesz systemu płac, który oferuje bezpłatny bezpośredni depozyt? Dzięki oprogramowaniu do obsługi płac online Patriot masz możliwość płacenia pracownikom za pomocą bezpłatnego bezpośredniego depozytu. Wypróbuj za darmo już dziś!

Nie stanowi to porady prawnej; aby uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy