Stawki kredytów hipotecznych mogą być niskie, ale domy są nadal mniej przystępne cenowo

Author:
17 lutego 2021
Category: Kredytowa Jest

Dążymy do pełnej przejrzystości w naszej misji, aby uczynić świat mądrzejszym, szczęśliwszym i bogatszym. Oferty na The Ascent mogą pochodzić od naszych partnerów – to sposób, w jaki zarabiamy – i nie sprawdziliśmy wszystkich dostępnych produktów i ofert. Ta przejrzystość dla Ciebie jest podstawą naszej rzetelności redakcyjnej, na którą nie ma wpływu wynagrodzenie.

Podziel się tą stroną:

Źródło obrazu: Getty Images

Oprocentowanie kredytów hipotecznych dramatycznie spadło w ostatnich tygodniach, ale nie ułatwia to ich zakupu.

Przeczytaj wiadomości, a zobaczysz, że oprocentowanie kredytów hipotecznych osiąga historyczne poziomy. Tylko w zeszłym tygodniu średnia oprocentowanie 30-letniego kredytu hipotecznego spadło do 2,88%. To naprawdę konkurencyjne, a jeśli twoja ocena kredytowa jest wystarczająco wysoka, abyś mógł złapać kurs w tej okolicy, z pewnością może pomóc uczynić każdy nowy dom bardziej przystępnym cenowo.

Chociaż niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych może prowadzić do dużych długoterminowych oszczędności, nadal musisz znaleźć dom w swoim przedziale cenowym, aby skorzystać z dzisiejszych ofert. I łatwiej to powiedzieć niż zrobić.

Z danych Realtor.com na temat nieruchomości w lipcu wynika, że ​​liczba nowo notowanych nieruchomości spadła w ciągu ostatniego roku o 13,4% w całym kraju, a to właśnie brak zasobów powoduje wzrost cen domów. W rzeczywistości ceny domów wzrosły o 8,5% od zeszłego roku, więc wielu potencjalnych nabywców zostało wykluczonych.

Czy możesz zapewnić oprocentowanie kredytu hipotecznego poniżej 3%? Sprawdź stawki natychmiast, aby zobaczyć9 na 10 Amerykanów może kwalifikować się do refinansowania kredytu hipotecznego. Ponieważ oprocentowanie kredytów hipotecznych spada do kilkudziesięcioletnich minimów, nie ma lepszego czasu na zmniejszenie miesięcznej raty kredytu hipotecznego.

Dane z National Association of Home Builders and Wells Fargo dodatkowo potwierdzają ten punkt. W skali kraju tylko 59,6% nowych i istniejących domów sprzedanych w drugim kwartale 2020 r. Było dostępnych dla rodzin ze skorygowanym średnim dochodem w USA wynoszącym 72,900 USD. Z kolei 61,3% domów sprzedanych w pierwszym kwartale 2020 r. Uznano za dostępne dla osób o średnich dochodach. W rzeczywistości, w oparciu o ten konkretny indeks, dostępność domów jest najniższa od czwartego kwartału 2018 r. Dlatego pogoń za dzisiejszymi oprocentowaniem kredytów hipotecznych może nie być najlepszym posunięciem.

Dlaczego zasoby mieszkaniowe są tak niskie?

Za brak domów na rynku możemy winić kryzys COVID-19 i związaną z nim recesję gospodarczą. Wielu potencjalnych sprzedawców wstrzymuje się z umieszczeniem na liście swoich domów, aby uniknąć koszmaru logistycznego związanego z podróżowaniem przez gości po ich nieruchomościach w czasie, gdy w całym kraju zachęca się do dystansowania społecznego i innych środków ostrożności. Ponadto niektórzy sprzedawcy mogą czuć się niepewnie finansowo podczas kryzysu gospodarczego i to ci sami ludzie mogą nie chcieć ponosić kosztów i wstrząsów związanych z zakupem nowego miejsca do życia i wprowadzeniem się do niego. Wielu sprzedawców siedzi sztywno i czeka, pozostawiając kupującym bardzo niewiele opcji.

Niestety niskie zapasy bezpośrednio wiążą się z wyższymi cenami mieszkań. Obecnie dostępnych jest mniej tanich domów, a próba zakupu jednego może nie być najlepszym wyborem. W końcu, jeśli Twoim celem jest zdobycie niskiej miesięcznej raty za mieszkanie, przepłacanie za dom może zniweczyć Twoje oszczędności związane z kredytem hipotecznym. Niski poziom zapasów oznacza również, że możesz skończyć z osiedleniem się w domu o niskim standardzie, na który nie otrzymasz nawet zniżki. (Lub, innymi słowy – wyobraź sobie, że płacisz o 15 000 $ więcej za dom, niż normalnie, po prostu za niski kredyt hipoteczny, a także musisz wpłacić kolejne 15 000 $ na nieuniknione naprawy.)

Oczywiście, jeślinieuda się znaleźć dom można swing komfortowo i jesteś w stanie szkopuł konkurencyjnego oprocentowania kredytów hipotecznych, to może mieć sukces w dzisiejszym ograniczonym rynku mieszkaniowym. Ale nie popełniaj błędu, szukając historycznie niskich oprocentowania kredytów hipotecznych i zaciągając pożyczkę pod niewłaściwy dom.

Dzisiejsze najlepsze stawki kredytów hipotecznych

Są szanse, że oprocentowanie kredytów hipotecznych nie pozostanie długo na najniższym poziomie od kilku dekad. Dlatego podjęcie działań dzisiaj jest kluczowe, niezależnie od tego, czy chcesz refinansować i obniżyć spłatę kredytu hipotecznego, czy jesteś gotowy, aby pociągnąć za spust przy zakupie nowego domu. Kliknij tutaj, aby rozpocząć od skanowania rynku pod kątem najlepszej stawki.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy