Spłaty kredytu studenckiego 2020 – Twój prosty przewodnik

Author:
17 lutego 2021
Category: Zwrotu Gotówki

Zaktualizowane przez Toma Allinghama

1 września 2020 r

Twoja pożyczka studencka będzie prawdopodobnie największą kwotą pożyczoną w życiu do tej pory. Ale czy całkowicie „rozumiesz warunki spłaty, na które się zapisujesz? Jesteśmy tu, aby cię podpowiedzieć!

Źródło: Marina Sun (formuły), Syda Productions (tło, mężczyzna) – Shutterstock

Jeśli jesteś jak dwóch na pięciu studentów, Twoja umowa pożyczki jest trochę jak załącznik: wiesz, że ją masz, ale nie masz całkowitej pewności, jak to działa. A to nie jest dobra rzecz!

Z opłatami za naukę przekraczającymi 9000 GBP i dodawanymi przez cały czas odsetkami, Twój dług z tytułu pożyczki studenckiej jest większy niż kiedykolwiek. W związku z tym łatwo jest zignorować szczegóły, jeśli chodzi o spłatę tego wszystkiego – ale w rzeczywistości pożyczka studencka nie jest tak skomplikowana (ani tak przerażająca), jak mogłoby się wydawać.

Przejrzeliśmy drobny druk i podzieliliśmy go na łatwe do zarządzania części, co oznacza, że ​​możesz uporać się ze spłatami pożyczki studenckiej, a następnie kontynuować swoje życie.

Co znajduje się w tym przewodniku?
 • Czy masz pożyczkę studencką na Plan 1 lub Plan 2?
 • Czy dług studencki jest taki sam jak inne?Jak działają odsetki od pożyczki studenckiej?Plan 2 Pożyczki studenckie wyjaśnionePożyczki studenckie w ramach planu 1 wyjaśnionoCo stanie się z Twoim długiem studenckim, jeśli przeprowadzisz się za granicę?Czy powinieneś wcześniej spłacić kredyt studencki?5 rzeczy do zrobienia przed spłatą pożyczkiCzy Twój plan pożyczki studenckiej 1 czy 2?

  To, czy Twoja pożyczka studencka jest planem 1 czy 2, zależy od tego, kiedy poszedłeś na uniwersytet i który kraj udzielił Ci pożyczki (zwykle tam, gdzie mieszkałeś przed rozpoczęciem studiów – skontaktuj się ze Student Finance, jeśli nie masz pewności).

  Będziemy dużo odnosić się do różnych pożyczek, więc zanim zagłębimy się w szczegóły, oto jak sprawdzić, czy masz pożyczkę w ramach planu 1, czy planu 2:

  • Otrzymałeś pożyczkę z Anglii lub Walii: jeśli pożyczka została zaciągnięta we wrześniu 2012 r. Lub później, korzystasz z planu 2. Jeśli pożyczka została udzielona przed wrześniem 2012 r., Spłacisz ją zgodnie z planem 1.
  • Otrzymałeś pożyczkę ze Szkocji lub Irlandii Północnej: spłacisz ją zgodnie z Planem 1.Czy dług studencki jest taki sam jak inne?

   Wiadomości zawsze wydają się pełne historii o ogromnym zadłużeniu studenckim i astronomicznych stopach procentowych, ale nikt ci nie mówi, że pożyczka studencka różni się od innych rodzajów długów.

   Jeśli wziąłeś pożyczkę na czesne (na opłaty za kurs) i / lub pożyczkę na utrzymanie (na pokrycie kosztów utrzymania), całkowita kwota pożyczki to Twoja pożyczka studencka (pamiętaj, że granty, stypendia i stypendia nie muszą być spłacane) .

   Jednak spłaty Student Finance zaczynają się dopiero w kwietniu po opuszczeniu kursu ORAZ kiedy zarabiasz powyżej określonej kwoty. Nawet wtedy spłacisz tylko 9% swoich zarobków powyżej progu (zapoznaj się z podsumowaniem pożyczek dla planu 1 i planu 2, aby uzyskać więcej informacji na temat tego, jaki jest Twój próg).

   Z zaciągnięciem Pożyczki Studenckiej nie wiążą się żadne opłaty , chociaż stale doliczane są odsetki, a im więcej zarabiasz, tym wyższe będą Twoje miesięczne raty.

   Twoja pożyczka studencka nie wpływa również na Twoją zdolność kredytową – niesławną liczbę, która decyduje o tym, jak hojni będą dla Ciebie pożyczkodawcy (na przykład, gdy ubiegasz się o kartę kredytową lub kredyt hipoteczny).

   Ale być może dwie największe różnice między zwykłym długiem a długiem studenckim polegają nie tylko na tym, że spłaty pożyczki studenckiej są automatycznie potrącane z twojego wynagrodzenia, zanim otrzymasz wypłatę (co oznacza, że ​​nie możesz przegapić płatności, nawet jeśli wyjeżdżasz za granicę), ale całkowity dług jest również anulowana po 25 lub 30 latach (w zależności od tego, czy masz pożyczkę w ramach planu 1, czy planu 2).

   Fakt, że dług zostanie ostatecznie anulowany (i że jest mało prawdopodobne, abyś spłacił go w całości wcześniej) oznacza również, że w przeciwieństwie do większości innych rodzajów długów, dokonywanie dodatkowych spłat i próba ich spłaty może nie być najlepszym pomysłem. Kredyt studencki jak najwcześniej.

   Nasz własny Jake Butler mówi:

   Było kilka apeli do rządu o nazwanie pożyczek studenckich i długu czymś bardziej jak podatek dla absolwentów.

   Prawda jest taka, że ​​większość studentów w obecnym systemie po prostu zapłaci 9% wszystkiego, co zarobią powyżej 26,575 funtów rocznie przez 30 lat po ukończeniu studiów, niezależnie od wielkości ich zadłużenia lub dodanych do niego odsetek.

   To brzmi bardziej jak podatek niż dług, prawda?

   Cóż, niedawny przegląd opłat i funduszy uniwersyteckich Augar zasugerował zmianę nazwy kredytów studenckich na „system składek studenckich, więc zachęcające jest widzieć, że rządzący zaczynają słuchać!

   Jake Butler, ekspert ds. Finansów studenta w organizacji Save the Student

   Jak obliczane są odsetki od kredytu studenckiego?

   W ciągu ostatnich kilku lat mogłeś zobaczyć wiele bzdur w wiadomościach o zwiększeniu przez rząd oprocentowania pożyczek studenckich w ramach planu 2. Chociaż jest to technicznie prawda, a my jesteśmy przeciwni zasadzie obciążania studentów dodatkowym długiem, należy podkreślić bardzo ważną kwestię: dodatkowy dług jest w zasadzie bez znaczenia .

   Ponieważ dług jest już tak duży, a spłaty tak małe, istnieje duże prawdopodobieństwo, że i tak nigdy nie spłacisz całej kwoty. IFS (Institute for Fiscal Studies) szacuje, że 83% studentów z pożyczkami w ramach planu 2 będzie miało część lub całość swoich długów spłaconych przez rząd, więc dodawanie większych odsetek do stosu jest trochę bez znaczenia.

   W każdym razie, zachęcająca dyskusja – teraz do szczegółów. Odsetki zaczynają narastać od dnia zaciągnięcia pożyczki (więc tak, nawet podczas studiów) i rosną do dnia, w którym spłacisz saldo.

   Spłacisz więcej niż pożyczysz, ale niestety tak właśnie działają odsetki. To powiedziawszy, jest w tym nieco więcej z powodu małej rzeczy zwanej RPI .

   RPI („Indeks cen detalicznych) pokazuje, jak bardzo ceny wzrosły (lub spadły) w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Oprocentowanie pożyczki studenckiej oparte jest na RPI, a ponieważ RPI może rosnąć lub spadać , mogą też rosnąć stopy procentowe.

   Oczywiście, ponieważ odsetki mają wpływ tylko na całkowitą wartość zadłużenia, a nie na to, ile spłacasz każdego miesiąca, wyższe stopy procentowe mają znaczenie tylko dla najlepiej zarabiających absolwentów (tych, którzy prawdopodobnie spłacą lub zbliżą się do spłaty całego Kredytu Studenckiego).

   Rola RPI w oprocentowaniu pożyczki studenckiej będzie zależeć od rodzaju pożyczki, z której korzystasz. Sprawdź stopy procentowe dla Planu 1 i Planu 2.

   Plan 2 Pożyczki studenckie wyjaśnione

   Łatwo jest argumentować, że studenci, którzy zaciągnęli pożyczki po 2012 roku w Anglii i Walii, dostają brutalny koniec umowy. Nie tylko płacą więcej opłat, ale także mogą zostać obciążeni znacznie wyższymi odsetkami.

   Ale z wyższym progiem spłaty wiążą się niższe miesięczne raty, a kiedy weźmiesz pod uwagę, że dług został umorzony po 30 latach, staje się oczywiste, że nie jest to tak proste, jak „Twój dług jest większy, więc musisz spłacić więcej.

   Jakie jest oprocentowanie kredytów studenckich w ramach planu 2?Co dziwne, oprocentowanie pożyczek w ramach planu 2 może się znacznie różnić. Aby naprawdę utrzymać Cię na palcach, zależy to od dwóch różnych okoliczności.

   Zaplanuj 2 stopy procentowe podczas naukiPodczas nauki i do kwietnia po zakończeniu kursu oprocentowanie pożyczki studenckiej wynosi RPI plus 3% .

   Wskaźnik RPI ustalany jest każdego września na podstawie kursu z marca tego samego roku. RPI w marcu 2020 r. Wyniósł 2,6%, więc od września 2020 r. Do sierpnia 2021 r. Twój Kredyt Studencki będzie oprocentowany w wysokości 5,6%.

   Pamiętaj jednak, że liczba ta zmienia się każdego września. RPI w marcu 2019 r. Wyniósł 2,4%, a więc w okresie wrzesień 2019 – sierpień 2020 r. Odsetki od Kredytu Studenckiego były naliczane w wysokości 5,4%.

   Zaplanuj 2 stopy procentowe po ukończeniu studiówPo ukończeniu studiów oprocentowanie pożyczki studenckiej wynosi RPI plus 0–3% w zależności od Twoich zarobków:

   • Jeśli zarabiasz 26,575 £ lub mniej, oprocentowanie wynosi tylko RPI
   • Jeśli zarabiasz powyżej 26,575 £, jest to RPI plus procent do 3% . Ten dodatkowy procent zacznie się nisko i będzie wzrastał wraz ze wzrostem zarobków. Przestaje rosnąć, gdy zaczniesz zarabiać więcej niż 47.835 £, po czym jego limit wynosi 3%.Na przykład, jeśli zarabiasz 37 205 GBP (w połowie między 26 575 GBP a 47 835 GBP), odsetki zastosowane do Twojej pożyczki w tym roku wyniosłyby RPI + 1,5% (1,5% to połowa z 3%).

    Najprościej i najmniej liczbowo oznacza to, że im wyższy dochód, tym większe odsetki będą doliczane do Twojej pożyczki, dopóki jej nie spłacisz.

    Ile wynoszą spłaty kredytu studenckiego w ramach planu 2?Spłatę kredytu studenckiego zaczniesz spłacać dopiero w kwietniu po ukończeniu studiów. Nawet wtedy będziesz musiał zacząć spłacać tylko wtedy, gdy zarabiasz powyżej progu.

    Próg zarobkowy dla pożyczek w ramach planu 2 wynosi 26 575 GBP / rok (2214 GBP / miesiąc lub 511 GBP / tydzień) przed opodatkowaniem. Jeśli zarabiasz mniej niż dochód podlegający opodatkowaniu (płace, freelancing, napiwki itp.), Nie zapłacisz ani grosza na poczet pożyczki, dopóki nie przekroczysz progu.

    Gdy zarabiasz więcej niż próg, pojawiają się spłaty i płacisz 9% od kwoty powyżej 26,575 £ . Więc jeśli zarobisz 30,575 £, zapłacisz 9% z 4000 £ – czyli 360 £ rocznie.

    Oto, jak mogą wyglądać Twoje miesięczne spłaty. Jeśli jesteś samozatrudniony, użyj tego jako wskazówki, ile powinieneś odkładać na roczne zeznanie podatkowe:

    Roczne wynagrodzenie
    Plan 2 miesięcznej spłaty (6 kwietnia 2020 – 5 kwietnia 2021)
    20 000 £ 0 GBP 26,575 £ 0 GBP 30 000 £ 26 £ 35 000 £ 63 £ 40 000 £ 101 GBP 45 000 £ 138 £Ponieważ spłaty wiążą się z miesięcznymi i tygodniowymi limitami, a także roczną kwotą, może się okazać, że premia lub dodatkowa zmiana tymczasowo przekroczy próg. Nie martw się – jeśli po tym czasie Twoje dochody spadną, spadną również Twoje spłaty (jeśli nie, to udaj się do firmy zajmującej się pożyczkami studenckimi).

    Jeśli Twój dochód przekroczy równowartość 26 575 funtów miesięcznych pensji (2214 funtów przed opodatkowaniem) w danym miesiącu, ale w ciągu roku zarabiasz mniej niż 26 575 funtów, możesz odzyskać te spłaty. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym przewodniku dotyczącym ubiegania się o zwrot środków Student Finance.

    Kiedy pożyczki studenckie w ramach planu 2 są odpisywane?Pożyczki w ramach planu 2 są odpisywane 30 lat po tym, jak po raz pierwszy uzyskasz uprawnienia do spłaty (pierwszy kwiecień po ukończeniu studiów) lub jeśli otrzymujesz świadczenie z tytułu niepełnosprawności i nie możesz już pracować (lub jeśli umrzesz, ale zachowajmy to światło) .

    Jeśli pożyczka zostanie „umorzona, oznacza to, że nie musisz już spłacać kredytu – nawet jeśli nie spłaciłeś całości!

    Dowiedz się, jaką kwotę pożyczki masz zamiar spłacić, korzystając z naszego kalkulatora spłaty pożyczki studenckiej.

    Co oznacza oświadczenie o pożyczce studenckiej?Firma zajmująca się pożyczkami studenckimi co jakiś czas wysyła oświadczenie o pożyczce studenckiej każdemu studentowi / absolwentowi i otrzymujemy mnóstwo zmartwionych e-maili i wiadomości.

    W oświadczeniu jest wiele przerażających (dużych) liczb, a także wiele nieporozumień dotyczących tego, co to wszystko oznacza. Oto nasz podział, który uspokoi Cię:

    Ponumerowaliśmy powyższe stwierdzenie, aby pomóc wyjaśnić, co oznacza każda część.

    Ponieważ to oświadczenie obowiązuje od kwietnia 2012 r. Do kwietnia 2016 r., Możemy założyć, że ten student rozpoczął trzyletni kurs w 2012 r., A ukończył go w 2015 r. Mniej więcej rok po ukończeniu studiów prawdopodobnie otrzymasz oświadczenie o spłacie kredytu studenckiego bardzo podobne do tego.

    Bilans otwarciaTen student rozpoczął naukę dopiero we wrześniu 2012 roku, więc w kwietniu tego roku bilans otwarcia wynosiłby 0 funtów.

    Na następnym wyciągu (obejmującym kwiecień 2016 – kwiecień 2017) saldo otwarcia będzie saldem zamknięcia z tego wyciągu (które wynosi 54705,07 £).

    Całkowita kwota pożyczki (pożyczek)Łącznie 48 774 funtów zostało pożyczonych w ciągu trzech lat nauki, ale ta liczba może być dla Ciebie znacznie mniejsza, w zależności od tego, gdzie studiowałeś, jaki był Twój dochód w gospodarstwie domowym i tak dalej.

    Pamiętaj, że ta liczba nie obejmuje odsetek , więc możemy założyć, że ten student pożyczył 9000 GBP rocznie, aby opłacić trzyletnie czesne (tyle kosztuje w tym czasie) i średnio 7258 GBP / rok w postaci Pożyczka na utrzymanie na pokrycie kosztów utrzymania.

    Było to pierwsze stwierdzenie od czasu ukończenia przez tego studenta, co oznacza, że ​​obejmuje cały okres od rozpoczęcia nauki do jej ukończenia. W przyszłości liczba ta będzie wynosić 0 funtów, ponieważ student ukończył studia i nie będzie już pożyczać.

    Naliczone odsetki ogółemPoza całkowitą pożyczoną kwotą jest to prawdopodobnie najbardziej przerażająca liczba dla większości studentów. Zastosowane odsetki wyjaśniono powyżej, a także w naszym przewodniku po finansach studenckich.

    Widzimy, że odsetki zastosowane, gdy ten student był na uniwersytecie, nie są dalekie od dodatkowego roku pożyczki na utrzymanie i jest to coś, co wielu studentów zobaczy na swoim oświadczeniu o pożyczce studenckiej. Dobra wiadomość jest taka, że ​​w rzeczywistości nie ma powodu, aby ta liczba zbytnio Cię martwiła.

    Pamiętaj, że odsetki nie mają wpływu na to, ile spłacasz. Zawsze płacisz 9% swoich zarobków powyżej progu spłaty, bez względu na wysokość zadłużenia lub odsetek!

    W związku z tym większość absolwentów (chyba że masz bardzo wysokie zarobki) nie spłaci w całości pożyczki, zanim zostanie ona wyczyszczona po 30 latach. Jeśli weźmiemy skrajny (i praktycznie niemożliwy) przykład, odsetki dodane do Twojej pożyczki mogą wynieść 50 milionów funtów, ale nadal spłacisz tylko 9% swoich zarobków powyżej progu, a pożyczka zostanie anulowana po 30 latach .

    Całkowite spłatyJak wiemy, absolwenci zwracają 9% całej kwoty, którą zarobili powyżej 26 575 funtów od kwietnia po ukończeniu studiów.

    Jednak przed kwietniem 2018 r. Próg ten wynosił 21 000 GBP (od kwietnia 2018 r. Do kwietnia 2019 r. Wynosił 25 000 GBP, a od kwietnia 2019 r. Do kwietnia 2020 r. 25725 GBP).

    To oświadczenie pochodzi sprzed kwietnia 2018 r. I przedstawia spłaty w wysokości 0 GBP. Chociaż ten absolwent mógł zarabiać powyżej ówczesnego progu 21000 funtów, nie był uprawniony do spłaty do kwietnia 2016 roku.

    O ile nie zarabiali ponad 21000 funtów ORAZ nie otrzymali zapłaty w pierwszych pięciu dniach kwietnia (mało prawdopodobne, ponieważ firmy zwykle płacą swoim pracownikom pod koniec miesiąca), nie było możliwości, aby absolwent mógł spłacić ani grosza w tym okresie rozliczeniowym – stąd 0 GBP.

    Bilans zamknięciaOblicza się to, dodając całkowitą pożyczoną kwotę i odsetki , a następnieodejmując łączne spłaty.

    Tak jak nie powinieneś pozwolić, aby odsetki Cię obniżyły, kwota ta jest w dużej mierze nieistotna dla większości absolwentów, ponieważ istnieje duża szansa, że ​​nigdy jej nie spłacisz.

    Pożyczki studenckie w ramach planu 1 wyjaśniono

    Czy zaciągnąłeś pożyczkę w Anglii i Walii w latach 1998-2012, czy kiedykolwiek od 1998 roku w Irlandii Północnej lub Szkocji?

    Jeśli tak, prawdopodobnie miałeś szczęście, że otrzymałeś niższe czesne, a także bezzwrotne stypendia i inne darmowe pieniądze. Pożyczysz znacznie mniej niż pożyczki w ramach planu 2 , a także zyskasz mniejsze odsetki.

    Plan 1 ma jednak jedną wadę: Twoje miesięczne spłaty będą większe niż tych, którzy musieli zaciągnąć pożyczkę w ramach Planu 2 (wyjaśnimy, dlaczego za chwilę).

    Jakie są oprocentowanie kredytów studenckich w ramach Planu 1?Oprocentowanie pożyczek w ramach planu 1 jest zwykle (czytaj dalej, ponieważ nie jest tak obniżone i suche) ustalane każdego września i zawsze według najniższej stopy : stopa RPI z marca tego samego roku lub Bank Anglii stawka podstawowa + 1% .

    W przeciwieństwie do pożyczek w ramach planu 2 oprocentowanie pożyczek w ramach planu 1 jest takie samo, niezależnie od tego, czy studiujesz, czy ukończyłeś studia, i nie wpływa na to, ile zarabiasz.

    Od 1 września 2020 r. Do 31 sierpnia 2021 r. Interesuje nas RPI z marca 2020 r. (2,6%). Podstawowa stopa procentowa Banku Anglii wynosi obecnie 0,1%, więc obecne oprocentowanie kredytów studenckich w ramach Planu 1 wynosi 1,1% (stopa bazowa + 1%, ponieważ jest to nadal niższe niż RPI).

    Oczywiście, jak zapewne widzieliście w wiadomościach, stopa bazowa Banku Anglii może zmieniać się w ciągu roku. Kryzys koronawirusa podkreślił ten fakt i w marcu 2020 roku stopa bazowa spadła dwukrotnie w ciągu nieco ponad tygodnia – najpierw z 0,75% do 0,25%, a następnie ponownie do 0,1%.

    Jeśli i kiedy zmieni się stopa podstawowa, stopa procentowa pożyczek studenckich z Planu 1 może ulec zmianie przed zwykłym wrześniowym przeglądem. Na przykład, po obniżce do 0,1% w marcu 2020 r., Oprocentowanie kredytów studenckich w ramach Planu 1 zostało obniżone do 1,1% (stopa bazowa + 1%) kilka tygodni później, w kwietniu 2020 r.

    Możesz zobaczyć oprocentowanie z poprzednich lat na stronie internetowej Towarzystwa Pożyczek Studenckich.

    Ile wynoszą spłaty kredytu studenckiego w ramach Planu 1?Zaczniesz spłacać Student Finance dopiero po opuszczeniu kursu i wystarczających zarobkach.

    Próg zarobkowy dla pożyczek w ramach Planu 1 wynosi obecnie 19.390 £ / rok (1615 £ / miesiąc lub 372 £ / tydzień) przed opodatkowaniem. Próg ten wzrastał w kwietniu każdego roku od 2012 r., Więc upewnij się, że jesteś na bieżąco z tą liczbą. I pamiętaj: jeśli zarabiasz mniej niż dochód podlegający opodatkowaniu (płace, freelancing, napiwki itp.) I nie zwrócisz niczego, dopóki nie przekroczysz progu.

    Gdy zarabiasz więcej niż próg, pojawiają się spłaty i płacisz 9% od kwoty powyżej progu . Tak więc, jeśli zarobisz 25 000 GBP (5610 GBP powyżej progu), zapłacisz 9% z 5610 GBP, czyli 504,90 GBP za rok.

    Oto, jak mogą wyglądać Twoje miesięczne spłaty. Jeśli jesteś samozatrudniony, użyj tego jako wskazówki, ile powinieneś odkładać na roczne zeznanie podatkowe:

    Roczne wynagrodzenie
    Zaplanuj 1 miesięczną spłatę (6 kwietnia 2020 – 5 kwietnia 2021)
    19,355 GBP 0 GBP 22 000 £ 20 £ 25 000 £ 42 £ 30 000 £ £ 80 40 000 £ 155 GBP 50000 £ 230 GBPSpłaty pożyczki studenckiej mają również progi tygodniowe i miesięczne. Oznacza to, że nawet jeśli masz wynagrodzenie, które spada poniżej progu rocznego, otrzymanie premii lub ukończenie dodatkowych zmian może oznaczać, że przekroczysz próg i spłacisz Student Finance.

    Jeśli jednak pod koniec roku finansowego (który trwa od kwietnia do kwietnia) Twoje roczne zarobki nadal będą poniżej progu rocznego, będziesz mieć prawo do zwrotu pieniędzy. Przejdź do naszego przewodnika po zwrotach pożyczek studenckich, aby dowiedzieć się, jak odzyskać pieniądze!

    Kiedy pożyczki studenckie w ramach planu 1 są odpisywane? Kiedy zacząłeś studia na uniwersytecie
    Otrzymałeś pożyczkę z Anglii, Irlandii Północnej lub Walii
    Masz pożyczkę ze Szkocji
    Rok akademicki 2005/06 lub wcześniej Kiedy skończysz 65 lat Kiedy skończysz 65 lat LUB po 30 latach (cokolwiek nastąpi wcześniej) Rok akademicki 2006/07 Po 25 latach Kiedy skończysz 65 lat LUB po 30 latach (cokolwiek nastąpi wcześniej) Rok akademicki 2007/08 lub później Po 25 latach Po 30 latachZwróć uwagę, że kiedy mówimy „po 25 latach lub „po 30 latach, mamy na myśli okres, jaki upłynął od pierwszego kwietnia po ukończeniu studiów (tj. Kiedy po raz pierwszy uzyskałeś uprawnienia do spłaty Pożyczki Studenckiej).

    Jeśli pożyczka zostanie „umorzona, oznacza to, że nie musisz już spłacać kredytu – nawet jeśli nie spłaciłeś całości!

    Pożyczki w ramach planu 1 można również umorzyć, jeśli otrzymujesz świadczenie z tytułu niepełnosprawności, co oznacza, że ​​nie możesz już pracować (lub jeśli umrzesz, co, miejmy nadzieję, nie).

    Co oznacza oświadczenie o pożyczce studenckiej?Ponumerowaliśmy powyższe stwierdzenie, aby wyjaśnić, co oznacza każda część. Ten student już ukończył szkołę i najprawdopodobniej na tym etapie ma kilka lat na spłatę.

    Ich oświadczenie pokazuje, co wydarzyło się w roku finansowym kwiecień 2015 – kwiecień 2016.

    Bilans otwarciaKwota ta jest całkowitą pożyczką, od której absolwent zaczął korzystać na początku tego okresu rozliczeniowego. Będzie to całkowita kwota pożyczki, którą pożyczyli, plus odsetki , pomniejszona o wszelkie spłaty (jeśli zostały zapłacone).

    Gdyby ten absolwent spojrzał na saldo końcowe na swoim poprzednim wyciągu z kredytu studenckiego (za rok budżetowy kwiecień 2014 – kwiecień 2015), byłaby to taka sama kwota, jak saldo otwarcia tutaj (21 556,67 GBP).

    Całkowita kwota pożyczki (pożyczek)Ten student oczywiście skończył już studia. Tak więc w okresie, którego dotyczy to oświadczenie, nie pożyczyli żadnych dodatkowych pieniędzy (zobacz nasze zestawienie oświadczenia z Planu 2, aby zobaczyć, jak mogłoby wyglądać, gdyby to podsumowanie obejmowało okres, w którym absolwent studiował na uniwersytecie).

    Naliczone odsetki ogółemStosowane odsetki (243,15 £) wyjaśniono powyżej oraz w naszym przewodniku po finansach studenckich.

    Dla porównania, oprocentowanie kredytów studenckich w ramach Planu 1 w pierwszych miesiącach tego okresu rozliczeniowego (kwiecień – sierpień 2015 r.) Wyniosło 1,5%, spadając do 0,9% od września 2015 r. Do kwietnia 2016 r.

    Całkowite spłatyW ciągu roku (od 6 kwietnia 2015 r. Do 5 kwietnia 2016 r.) Absolwent ten spłaci 9% swoich zarobków powyżej 17,335 GBP (ówczesny próg, który rośnie co roku).

    To oświadczenie pokazuje spłaty w wysokości 1149 funtów (9% z 12 766 funtów), co oznacza, że ​​możemy założyć, że w ciągu tego roku uzyskiwano wynagrodzenie w wysokości 30 101 funtów (próg plus 12 766 funtów).

    Bilans zamknięciaJest ona obliczana przez dodanie bilansu otwarcia (lub pożyczonej kwoty, jeżeli jest to Twoja pierwsza wypowiedź od czasu ukończenia) i ten odsetek stosowany w okresie oświadczenie, a następnie odjęcie całkowitej spłaty w okresie oświadczenie.

    W tym przypadku weźmiesz saldo otwarcia (21 556,67 GBP), dodasz zastosowane odsetki (243,15 GBP), co daje 21 799,82 GBP. Następnie odejmowałbyś łączne spłaty dokonane w okresie wyciągu (1149 GBP) i pozostaje 20 650,82 GBP – saldo końcowe.

    Co stanie się z Twoim kredytem studenckim, jeśli przeprowadzisz się za granicę?

    Nie ma żadnych opłat za zaciągnięcie pożyczki studenckiej, ale jeśli zrobisz Gary Barlow / Jimmy Carr (lub jakikolwiek inny znany oszust podatkowy) i spróbujesz uniknąć spłaty tego, co jesteś winien, pojawią się kary . Pomysł, że możesz zrezygnować z pożyczki, emigrując, to tylko jeden z wielu miejskich mitów dotyczących czesnego!

    W rzeczywistości Student Finance znajdzie Cię i zmusi Cię do zapłaty. Nie w sensie wziętym , ale będą chcieli zwrotu gotówki .

    Krótko mówiąc: pożyczka studencka jest dość elastyczna. Nie płacisz, jeśli nie zarabiasz wystarczająco dużo, i możesz przepłacać, kiedy chcesz – ale nie możesz pominąć spłaty, jeśli zarabiasz wystarczająco dużo, aby je zrealizować, bez względu na to, gdzie jesteś na świecie.

    Czy powinieneś wcześniej spłacić kredyt studencki?

    Jeśli myślisz z wyprzedzeniem, być może zdałeś sobie sprawę, że kiedy będziesz wystarczająco dorosły lub zarabiasz wystarczająco, aby myśleć o dzieciach, samochodach i kredytach hipotecznych, będziesz również spłacać większe spłaty pożyczki studenckiej.

    W rezultacie możesz założyć, że lepiej spłacić pożyczkę jak najszybciej – ale wstrzymaj ogień! Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, jeśli rozważasz spłatę kredytu studenckiego wcześniej:

    Twoja pożyczka studencka może zostać umorzona, zanim skończysz płacićNie możemy tego wystarczająco podkreślić: bardzo niewielu studentów kiedykolwiek spłaci pełną kwotę, którą są winni – zwłaszcza jeśli masz pożyczkę w ramach planu 2.

    Jeśli istnieje choćby przyzwoita szansa, że ​​Twoja pożyczka zostanie wyczyszczona, zanim ją spłacisz, możesz wyrzucić pieniądze, jeśli dokonasz dodatkowych dobrowolnych spłat.

    Nigdy nie możesz dokładnie przewidzieć, ile zarobisz w przyszłości, ale istnieje kilka przydatnych praktycznych zasad. Jeśli masz kwalifikacje i dążysz do kariery bardzo dobrze płatnej, spłata wcześniejszej pożyczki może zaoszczędzić pieniądze (ponieważ naliczenie odsetek będzie miało mniej czasu).

    Jeśli nie, nie przeznaczaj dodatkowej gotówki na spłaty dodatkowych kredytów studenckich – wykorzystaj je lepiej, budując własną pulę oszczędności w innym miejscu.

    Spłaty kredytu studenckiego są do opanowaniaNa początku tego przewodnika powiedzieliśmy, że pożyczka studencka to jedna z lepszych ofert pożyczkowych – i trzymamy się tego.

    Gdyby pożyczka pochodziła od komercyjnego lub prywatnego pożyczkodawcy, możesz zostać obciążony dużymi opłatami aranżacyjnymi, wysokimi karami za brak spłaty, a także niebotycznymi stopami procentowymi.

    Banki i pożyczkodawcy komercyjni również oczekiwaliby, że otrzymasz zapłatę bez względu na to, jak mało zarabiasz , podczas gdy spłaty pożyczki studenckiej są całkowicie oparte na tym na co naprawdę możesz sobie pozwolić .

    Wszystko to składa się na to, że spłaty są tak łatwe do opanowania, że ​​większość absolwentów nie traci nawet gotówki, która pochodzi z ich miesięcznego wynagrodzenia, aby je pokryć.

    Możesz lepiej wykorzystać swoją gotówkęPrawdopodobnie już nigdy nie będziesz mieć takich warunków spłaty, więc najważniejsze jest, aby jak najlepiej je wykorzystać .

    Zamiast wykorzystywać jakąkolwiek dodatkową gotówkę, którą musisz spłacić wcześniej, możesz zwiększyć ją na koncie oszczędnościowym, zainwestować, a nawet przeznaczyć na hipotekę!

    Pożyczka studencka jest najmniej palącym ze wszystkich długów, więc lepiej byłoby użyć dodatkowej gotówki, aby spłacić droższe długi, takie jak karty kredytowe lub pożyczki komercyjne.

    Nie możesz odzyskać dobrowolnych spłat Pożyczki StudenckiejJeśli opłata za dochód jest wyższa niż powinna, możesz poprosić o zwrot pieniędzy (zadzwoń do SLC pod numer 0300 100 0611).

    Ale jeśli zdecydujesz się przepłacić , nie możesz odzyskać gotówki, jeśli zmienisz zdanie. Nie ma to również znaczenia dla wielkości Twoich miesięcznych spłat, ponieważ są one oparte na Twoim bieżącym dochodzie, a nie na tym, co jesteś winien.

    Wyobraź sobie, że przepłacasz, ale później okazuje się, że jesteś blady i musisz pożyczyć więcej pieniędzy od innego pożyczkodawcy. Prawdopodobnie będzie Cię to kosztować znacznie więcej, niż zaoszczędziłeś na pożyczce studenckiej.

    Krótko mówiąc: upewnij się, że nie będziesz już potrzebować gotówki, zanim przepłacisz!

    Pożyczki studenckie nie wpływają na Twoją zdolność kredytowąJak powiedzieliśmy wcześniej, Twoja pożyczka studencka nie wpłynie na Twoją zdolność kredytową. Jednak to, na co może mieć wpływ, to sprawdzenie przystępności .

    Oprócz kontroli kredytowej pożyczkodawca przeprowadza kontrolę przystępności, a jej celem jest oszacowanie, ile naprawdę możesz zapłacić miesięcznie. Sprawdzają Twoje dochody i wydatki, a ponieważ Twoja pożyczka studencka jest regularna, co miesiąc pozostawi Ci mniej pieniędzy do wydania.

    To powiedziawszy, wpływ pożyczki studenckiej na kontrolę przystępności będzie minimalny, ponieważ spłaty stanowią tak mały procent całkowitego dochodu.

    Warunki spłaty kredytu studenckiego nie są sztywneWciąż się o to kłócimy, ale trzeba to powtarzać: warunki finansowania studenckiego nie są sztywne.

    To właściwie jedyny argument przemawiający za dokonaniem dodatkowych spłat Pożyczki Studenckiej, ponieważ chociaż warunki są teraz wystarczająco przyzwoite, mogą ulec zmianie w dowolnym momencie – a jeśli zmienią się na gorsze, możesz później żałować, że nie spłaciłeś swojego długu wcześniej .

    5 rzeczy do zrobienia PRZED spłatą kredytu studenckiego


    Oto wszystko, co powinieneś zrobić, zanim zaczniesz spłacać pożyczkę studencką:

    1. Sprawdź swój wyciąg i upewnij się, że nie zostałeś niesłusznie nadmiernie obciążony. Jeśli tak, poproś o zwrot pożyczki studenckiej (i lepiej wykorzystaj pieniądze).
    2. Zapoznaj się z podatkami (nasz prosty przewodnik może pomóc), ponieważ do progu pożyczki wlicza się tylko dochód podlegający opodatkowaniu .Zamiast tego pozbieraj pieniądze niezależnie – szukaj stóp oszczędności wyższych niż oprocentowanie pożyczki i maksymalizuj swoje ulgi (nie zapomnij też o ulgach wolnych od podatku).Zacznij oszczędzać na kredyt hipoteczny lub emeryturę. Może się wydawać, że minęły lata, ale im wcześniej zaczniesz, tym mniej będziesz musiał odkładać każdego miesiąca, aby osiągnąć ten sam efekt.Jeśli masz droższe długi (takie jak karty kredytowe, pożyczki prywatne i chwilówki), porównaj wszelkie opłaty za przepłacanie i pomyśl o ich spłacie jeśli na dłuższą metę oszczędzasz pieniądze.Jeśli nie masz pewności, która opcja jest dla Ciebie najlepsza lub jeśli nie wiesz, jakie są kwoty poproś o pomoc . Skorzystaj z usług doradcy finansowego swojej uczelni lub poszukaj niezależnego doradcy finansowego.

     To są fakty, ale co z fikcją? Pozwól nam obalić mity o pożyczkach studenckich, w które tak wielu ludzi wciąż wierzy!

     We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy