Spłata zadłużenia na karcie kredytowej

Author:
17 lutego 2021
Category: Twoja Karta

Spłata zadłużenia na karcie kredytowej może być wyzwaniem, ale nie jest niemożliwe. Mając solidny plan i trochę poświęcenia, możesz spłacić zadłużenie karty kredytowej i uwolnić się od tego ciężaru, który może powstrzymywać Cię przed osiągnięciem celów finansowych. Poniżej znajdują się najważniejsze wskazówki, które pomogą Ci lepiej zarządzać kartą kredytową, aby zmniejszyć zadłużenie karty kredytowej.

1. Zapłać więcej niż wymagane minimum miesięczne

Kiedy masz problemy finansowe, wyciśnięcie więcej niż minimalna wymagana płatność kartą kredytową każdego miesiąca może wydawać się niemożliwe. Płacenie tylko minimum wydłuża jednak proces likwidacji zadłużenia. Lepszą opcją jest znalezienie wydatków w ramach swojego budżetu, które można zmniejszyć, i przeznaczenie tych pieniędzy na płatność kartą kredytową. Nawyki, takie jak jedzenie na mieście lub wycieczki przy kawie, mogą naprawdę się sumować. Te małe poświęcenia mogą naprawdę pomóc w zmniejszeniu zadłużenia na karcie kredytowej.


2. Przejdź na kartę kredytową z niższym oprocentowaniem

Ponieważ odsetki mogą stanowić znaczną część tego, co płacisz co miesiąc kartą kredytową, upewnij się, że karta, której używasz, nie ma nadmiernie wysokiego oprocentowania. Może to przedłużyć Twoje starania o spłatę karty kredytowej. Jeśli Twoja karta ma oprocentowanie 15% lub wyższe, rozważ przeniesienie salda na kartę o niższym oprocentowaniu. Możesz znaleźć specjalne oferty promocyjne dla kart o niskim oprocentowaniu początkowym lub 0%. Jeśli możesz skorzystać z jednego z nich, prześlij saldo i płać tyle, ile możesz każdego miesiąca. Obniżenie kosztów odsetek to świetny sposób na rozpoczęcie spłaty zadłużenia na karcie kredytowej.

3. Rozłóż płatności na raty na karcie kredytowej

Plany ratalne pozwalają spłacać duże zakupy kartą kredytową w ratach miesięcznych, zwykle po niższym oprocentowaniu niż oprocentowanie karty kredytowej. Może to pomóc w zaplanowaniu wydatków, jeśli musisz dokonać nieplanowanego zakupu lub kupić coś, na co oszczędzasz. Nadal możesz korzystać ze wszystkich przywilejów na karcie kredytowej, takich jak ubezpieczenie lub nagrody za podróż. Przekształcając zakup w plan ratalny, wybierasz ramy czasowe spłaty zakupu z dostępnych opcji. Po utworzeniu planu ratalnego na następnym wyciągu z karty kredytowej zostanie wyświetlona płatność ratalna za dany miesiąc wraz z odsetkami.

4. Skonsoliduj zadłużenie za pomocą pożyczek lub linii kredytowych

Konsolidując swój dług, łączysz wszystkie niespłacone długi w jeden dług. Konsolidacja zadłużenia nie tylko pomoże Ci lepiej zorganizować miesięczne płatności, ale powinna również pozwolić na spłatę mniejszych odsetek niż wszystkie poprzednie stawki łącznie. Oto tylko kilka sposobów łączenia i zarządzania zadłużeniem:

  • Złóż wniosek o pożyczkę na konsolidację zadłużenia, a następnie spłacaj jednorazową miesięczną ratę nowej pożyczki
  • Otwórz linię kredytową i spłacaj nią swoje niespłacone pożyczki


Porównaj oprocentowanie kart kredytowych w CIBC

Przede wszystkim kluczem do uniknięcia góry zadłużenia na karcie kredytowej jest rozsądne wydawanie pieniędzy. Upewnij się również, że szukasz karty kredytowej z konkurencyjnym oprocentowaniem. Jeśli musisz zapłacić mniej niż pełne saldo w danym miesiącu, najlepiej jest ustawić się, aby spłacać jak najmniejsze odsetki. Aby uzyskać dodatkowe informacje na temat spłaty zadłużenia na karcie kredytowej lub odpowiedzi na inne pytania dotyczące kart kredytowych, skontaktuj się z przedstawicielem CIBC pod numerem 1-800-465-4653.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy