Przenieś kredyty w Stanach Zjednoczonych

Author:
17 lutego 2021

Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby zwiększyć szanse na bezproblemowy transfer.

Kiedy przenosisz się z jednej uczelni do drugiej, nie jest to tak proste, jak po prostu spakowanie walizki.

Często jest to skomplikowany proces związany z papierkową robotą, terminami i śliskim losem kredytów studenckich. W końcu kursy ukończone w jednej instytucji mogą nie zostać uznane przez inną, a punkty zdobyte na dyplom w jednej szkole mogą być bez znaczenia w innej.

Na szczęście są kroki, które możesz podjąć, aby zapewnić płynniejsze przejście i zwiększyć swoje szanse na przeniesienie punktów do nowej szkoły.

Jak przelać kredyt: podstawy

Większość uczelni i uniwersytetów ma wspólne podstawowe standardy dotyczące transferu punktów.

Po pierwsze i najważniejsze, szkoła, z której się przenosisz, powinna być akredytowana przez Council for Higher Education Accreditation (CHEA). Jest to główna agencja akredytacyjna w USA, a jej pieczęć jest uznawana w całym kraju. Istnieją również różne regionalne agencje akredytacyjne i nierzadko zdarza się, że szkoły zwracają się o walidację do jednej z nich.

Po drugie, wiele szkół ogranicza liczbę i rodzaj przenoszonych punktów. Kursy podstawowe – często nazywane kursami z podstawy programowej kształcenia ogólnego – są podobne na amerykańskich uczelniach, ale należy być przygotowanym na dokładną analizę podczas próby przeniesienia tych punktów. Każda szkoła będzie chciała potwierdzić, że spełniasz jej podstawowe wymagania, zanim skupisz się na specjalności.

Po trzecie, istnieją różnice między wydziałami i programami studiów, dlatego dobrze jest wiedzieć, czym one są. Wydziały ustanawiają konkretne wymagania przed przyznaniem stopnia naukowego, a im lepiej je zrozumiesz, tym lepiej możesz ocenić siebie i swoje postępy w nauce.

Wreszcie, jeśli uzyskasz mniej niż C na jakimkolwiek kursie, jest mało prawdopodobne, że punkty akademickie zostaną przeniesione. Równoważny kurs na nowej uczelni będzie musiał zostać przyjęty jako zamiennik.

Zwiększ swoje szanse na przeniesienie kredytu

Nie możemy zagwarantować, że Twój kredyt zostanie przeniesiony, ale możesz podjąć kroki, aby ułatwić ten proces. Te kroki nie tylko pomogą instruktorom na Twojej nowej uczelni, ale także pomogą Ci zorganizować i wyjaśnić swoje doświadczenie akademickie.

  • Postępuj dokładnie według procedur. Oznacza to dotrzymywanie wszystkich terminów, dołączanie niezbędnych transkrypcji i staranne wypełnianie dokumentów, aby uniknąć błędów lub opóźnień.
  • Skontaktuj się z biurem rejestratora. Bardzo ważne jest, abyś wziął odpowiedzialność za swój transfer. Upewnij się, że uczelnia otrzymała wszystkie Twoje materiały na czas. Przygotuj dodatkowy pakiet transferowy. Chociaż ten krok jest opcjonalny, stanowi wygodne podsumowanie Twojej historii akademickiej. Dołącz takie elementy, jak kopie poprzednich programów kursów, katalog uczelni z wyraźnie zaznaczonymi poprzednimi kursami, list polecający od byłego profesora lub doradcy oraz list od oficjalnej agencji akredytacyjnej potwierdzający certyfikat poprzedniej szkoły.Robienie wszystkiego, co w Twojej mocy, aby przelać kredyt, jest korzystne. Zaliczenie zajęć, które już odbyłeś, pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy