Przekazywanie nasienia: czego się spodziewać po dawaniu nasienia

Author:
17 lutego 2021
Category: Mogą Mieć

Oddawanie nasienia to jeden z tych kontrowersyjnych tematów, który ma wiele do zaoferowania, ale także wiele sporów wokół niego. Istnieje wiele powodów, dla których warto być dawcą nasienia, ale jest też wiele powodów, które nie są, a jednocześnie jest wiele aspektów, z którymi nie jesteśmy do końca zaznajomieni. Tutaj przyjrzymy się, co to znaczy oddać nasienie i czy powinieneś się w to zaangażować.

Co to jest anonimowy dawca nasienia?

Oczywiście dawcą nasienia jest osoba, która oddaje nasienie. Oznacza to, że dostarczają spermę do wykorzystania przez pary lub osoby, które nie są w stanie samodzielnie mieć dzieci z powodu „wad męskiego końca. Na przykład samotna kobieta może użyć dawcy nasienia, podobnie jak para lesbijek lub para, w której mężczyzna jest bezpłodny, ale kobieta może nosić dziecko. Stając się dawcą nasienia, dajesz przede wszystkim dar posiadania dzieci tym, którzy nie mogą, co jest niezwykle cenną rzeczą.

Jednocześnie jednak dawca nasienia będzie musiał spełnić określone kryteria i będzie musiał zostać sprawdzony pod kątem chorób genetycznych, chorób przenoszonych drogą płciową i innych problemów. Anonimowy dawca nasienia prawdopodobnie nigdy nie spotka się z parą lub osobą, której odda nasienie, chociaż niektóre jego dane i statystyki (wzrost, waga, zawód, wiek, kolor włosów itp.) Zostaną udostępnione, aby pomóc osobom w wyborze dawcy chcą używać.

Uwaga:Prawo w Wielkiej Brytanii oznacza, że ​​Twoje dane identyfikacyjne zostaną udostępnione dziecku poczętemu z Twojego nasienia, gdy osiągnie ono wiek 18 lat. trasy rodzinne i należy to potraktować bardzo poważnie. Nie dotyczy to większości stanów Ameryki, jednak należy to sprawdzić, aby mieć pewność.

Czego można się spodziewać po dawaniu nasienia

Podając nasienie należy mieć świadomość, że wszystkie banki nasienia działają nieco inaczej i mają nieco inne wymagania. Jednak typowa procedura pozostanie mniej więcej taka sama i na ogół podczas oceny będzie wymagane spełnienie tych samych specyfikacji.

Najpierw należy skontaktować się bezpośrednio z bankiem nasienia i zapytać, czy akceptują nowych dawców. Mogą zadać Ci kilka pytań przez telefon na temat Twojej historii osobistej i rodzinnej, aby upewnić się, czy masz szansę się kwalifikować. Te pytania będą dotyczyły kilku rzeczy, w tym:

 • Wiek – dawcy muszą mieć od 18 do 44 lat (młodsi tym lepiej)
 • Historia rodzinna – dawcy nie mogą być adoptowani i nie mogą mieć rodzinnej historii choroby genetycznejZdrowie – nie mogą mieć żadnych poważnych chorób ani problemów zdrowotnychUmiejętność i chęć przeprowadzenia procesu oddawania nasienia oraz podjęcia niezbędnych zobowiązańNastępnie zostaniesz poproszony o przyjście do banku na spotkanie, podczas którego będziesz musiał wypełnić bardzo dokładną ankietę dotyczącą historii choroby i historii rodziny. W innych przypadkach możesz zamiast tego najpierw przesłać wniosek pocztą. Kryteria tutaj są bardzo rygorystyczne, w wyniku czego tylko niewielki procent kandydatów może kiedykolwiek kontynuować. Po złożeniu wniosku będziesz również musiał przejść pełne badanie lekarskie, które może obejmować badania krwi itp.

  Darowizny

  Następnie prawdopodobnie zostaniesz poproszony o przekazanie pierwszej darowizny testowej. Oznacza to pobranie próbki nasienia, aby można było ją przebadać pod kątem różnych aspektów – ilości nasienia w nasieniu, jakości nasienia i tego, jak dobrze nasienie reaguje na zamrożenie (próbka zostanie zamrożona do czasu użycia) .

  Jeśli to wszystko się powiedzie, będziesz mógł oddać więcej nasienia, co będzie oznaczać regularne podróże – około 4 do 8 razy w miesiącu przez około 6 miesięcy. Należy pobrać duże ilości plemników, pamiętając, że inseminacja nie zawsze kończy się sukcesem, a liczba plemników jest różna itp. Czas trwania jest konieczny, ponieważ pojawienie się pewnych schorzeń zajmie sześć miesięcy. Będzie to również obejmować wiele badań krwi (ponieważ oczywiście ważne jest, aby upewnić się, że w tym czasie nie rozwinie się nowe schorzenie) i próbki moczu. Ważne jest również, aby pamiętać, że musisz iść bez wytrysku przez pięć dni przed każdą donacją. Może to oznaczać, że znacznie skracasz swoje życie seksualne w okresie sześciu miesięcy i jest to coś, co również odstrasza wiele osób.

  Faktyczny akt oddania nasienia oznacza wejście do prywatnego pokoju i wytrysk do małej filiżanki. Często w tych prywatnych pokojach znajdują się materiały pornograficzne, aby pomóc Ci w stworzeniu próbki. Zwykle otrzymasz zapłatę za próbkę, ale zwykle, gdy uwzględnisz koszty podróży i biorąc pod uwagę czas, nie okazuje się to zbyt korzystne i istnieją znacznie lepsze sposoby na zarobienie pieniędzy.

  Czy powinieneś oddawać spermę?

  Pytanie brzmi, czy należy oddawać nasienie mając na uwadze wszystkie te informacje? Odpowiedź brzmi oczywiście, że zależy to od tego, co myślisz o krótkotrwałym celibacie, o badaniach lekarskich i regularnych wizytach w banku. Jeśli oddajesz nasienie z prawdziwie altruistycznych powodów i chcesz podarować komuś niesamowity prezent, to warto rozważyć. Jeśli jednak szukasz sposobu na zarabianie pieniędzy lub myślisz, że będzie to szybki i łatwy proces, ważne jest, aby nie wierzyć w mity i zdawać sobie sprawę z dużego zaangażowania, które podejmujesz, i wielu czynniki związane z dawstwem nasienia. A jeśli jesteś w Wielkiej Brytanii, musisz szczególnie intensywnie pomyśleć o konsekwencjach spotkania z 18-letnim synem lub córką.

  O autorzeAdam SinickiAdam Sinicki jest pisarzem na pełen etat, spędzającym większość czasu w londyńskich kawiarniach. Adam ma licencjat z psychologii i jest kulturystą-amatorem z kilkoma zwycięstwami w zawodach. Jego inne zainteresowania to samodoskonalenie, zdrowie ogólne, transhumanizm i trening mózgu. Oprócz pisania dla witryn internetowych i magazynów prowadzi również własne witryny oraz opublikował kilka książek i aplikacji na te tematy.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy