Pożyczki studenckie są przenoszone do nowej jednostki obsługującej? Oto, co musisz wiedzieć

Author:
17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.

Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

  • 4 stycznia 2019 /
  • 3 minuty czytania

Thomas Barwick / Getty Images

Podziel się tą stroną

Dzielić

W Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

Uczciwość redakcyjna

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

Kluczowe zasady

Cenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

Niezależność redakcyjna

Redakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

Jak zarabiamy pieniądze

Masz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie dążymy do zapewnienia konsumentom fachowych porad i narzędzi potrzebnych do odniesienia sukcesu przez całe życie.

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

Bankrate.com jest niezależnym, wspieranym przez reklamy wydawcą i usługą porównawczą. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny zdolności kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

Który bank wybrać?

Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.
Zaczynaj

W sierpniu 2018 roku Andrew Fanno, 28-letni prawnik z Bostonu, refinansował saldo pożyczki studenckiej w wysokości 200 000 dolarów do Earnest, popularnej firmy refinansującej fintech. Fanno został zwabiony możliwością dokonywania dwutygodniowych płatności za pośrednictwem usługi i przyjaznego dla użytkownika interfejsu.

Jednak dwa miesiące później firma fintech dokonała kilku zmian funkcjonalnych, w tym usunięcia popularnej opcji płatności dwutygodniowych i zmiany deski rozdzielczej. Po przeprowadzeniu pewnych badań Fanno zdał sobie sprawę, że zmiany nastąpiły w wyniku przejęcia firmy przez Navient Corp., jedną z największych firm zarządzających zadłużeniem z tytułu kredytów studenckich, w 2017 roku.

„Nie miałem pojęcia, że ​​zbliża się fuzja – mówi Fanno. „I szczerze mówiąc, słyszałem nie tak wspaniałe rzeczy o Navient. To był koszmar .

Dzieje się to częściej, niż mogłoby się wydawać: Otrzymujesz pocztą list z informacją, że twoje pożyczki studenckie są przenoszone do nowego podmiotu obsługującego, albo z wykupu firmy, albo z przeniesienia pożyczek federalnych.

Twoje pożyczki i pożyczki tysięcy innych pożyczkobiorców będą przechowywane w innej firmie – i nie, nie masz nic do powiedzenia w tej sprawie.

Co się dzieje, gdy firma obsługująca pożyczki studenckie zostanie kupiona

Pożyczki studenckie są przenoszone z jednej jednostki obsługującej na drugą „w ramach wysiłków (Departamentu Edukacji USA), aby zapewnić wszystkim pożyczkobiorcom obsługę klienta i wsparcie w spłacie, jak podaje witryna Federal Student Aid.

I chociaż warunki pożyczki często się nie zmieniają, może to prowadzić do mylącego tasowania funduszy, z których niektóre całkowicie zaskakują pożyczkobiorców.

Według The Wall Street Journal, Earnest sprzedał się za prawie połowę wartości w 2015 roku, która wyniosła 375 milionów dolarów. Następnie Fanno został powiadomiony pocztą i e-mailem, że jego pożyczki będą przechowywane w systemie Navient. Przeczytał weksel przed podpisaniem nowych pożyczek, w którym stwierdził, że zostaną one przeniesione w przyszłości.

Wykup nie był szokujący dla Fanno. Doprowadziło to jednak do pewnych rozczarowujących zmian.

Przejęcie wiązało się z dwoma poważnymi uderzeniami w bodźce, które doprowadziły Fanno do Earnest w pierwszej kolejności: zniknęła funkcja płatności co dwa tygodnie, a Fanno mówi, że strona zaczęła mieć frustrujące usterki.

Planuje refinansowanie w innej firmie w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Ważne kwestie do rozważenia podczas transferu

Konsumenci nie mają żadnych „praw, jeśli chodzi o kupowanie usługodawców kredytowych, mówi Mark Kantrowitz, ekspert ds. Kredytów studenckich i wiceprezes ds. Badań w SavingForCollege.com. Ale jest kilka rzeczy, na które pożyczkobiorcy mogą zwrócić uwagę, aby upewnić się, że przejście przebiega tak płynnie, jak to tylko możliwe.

Kantrowitz oferuje następujące rady.

Automatyczne obciążenia mogą nie zostać przeniesione do nowego podmiotu obsługującego

Jeśli Twoje miesięczne płatności są automatycznie pobierane z konta bankowego, prawdopodobnie będziesz musiał ponownie zarejestrować się w usłudze po zakończeniu przejścia.

Ma to kluczowe znaczenie – większość serwisantów nie dziedziczy wcześniejszej autoryzacji i wymaga nowej. Jeśli nie zarejestrujesz się ponownie, możesz spędzić miesiące bez faktycznej spłaty pożyczek, co może spowodować, że staną się one niespłacone.

Niektóre funkcje mogą zniknąć

Jeśli skonsolidowałeś swoje pożyczki z inną firmą, tak jak zrobił to Fanno, możesz stracić kilka kuszących funkcji, takich jak automatyczne płatności dwutygodniowe.

Jeśli skonfigurujesz coś podobnego z nowym serwerem, upewnij się, że określisz, dokąd ma trafiać dodatkowa płatność. Niektórzy serwisanci mogą nie być automatycznie zainteresowani.

Tylko dlatego, że na koncie jest napis „0 USD, nie oznacza to, że Twoje pożyczki w magiczny sposób zniknęły

Chociaż byłoby mile widzianym cudem, gdyby cała równowaga „zagubiła się w okresie przejściowym, jest bardzo mało prawdopodobne, aby tak się stało.

Fanno wspomina, że ​​jego saldo wynosi 0 USD, a spodziewane płatności wynoszą 0 USD aż do tygodnia przed terminem płatności.

„Trochę szalałem – mówi Fanno.

Ale tylko dlatego, że saldo może wynosić 0 USD, Kantrowitz ostrzega, aby nie dać się oszukać.

„Nawet jeśli nie słyszysz od nikogo, że twoje pożyczki są nadal zadłużone, tak jest – mówi Kantrowitz. „Musisz dokonać płatności.

Bądź proaktywny w odniesieniu do wszelkich planów spłaty lub przebaczenia, w których byłeś wcześniej

Przy każdym transferze danych coś może się zgubić. Może to być szkodliwe, jeśli korzystasz z programu umorzenia pożyczek, na przykład spłaty uzależnionej od dochodów, gdzie miesięczna płatność liczy się do anulowania pożyczek.

Po zakończeniu transferu zadzwoń do nowego serwisanta, aby potwierdzić swój plan.

Zrób kopie salda konta, miesięcznych płatności i harmonogramu

Kantrowitz podkreśla znaczenie prowadzenia dokumentacji sprzed przejścia i po nim. Zaleca wykonanie wydruków sald pożyczek oraz miesięcznych kwot spłat przed przejściem i po nim.

Śledząc, ile jesteś winien i jakie są Twoje płatności, możesz uniknąć pomyłek, które zamieniają się w kosztowne spłaty odsetek.

„Trzeba uważać – mówi Kantrowitz. „Musisz być na bieżąco, ponieważ jeśli w jakiś sposób stracisz papierkową robotę podczas przejścia, będzie to widoczne w przyszłości.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy