Poważne ostrzeżenie wydano za model cenowy Bitcoin o wartości ponad 300 000 USD

Author:
17 lutego 2021
Category: Które Mają

Bitcoin jest na dobrej drodze, by stać się jednym z najlepiej prosperujących aktywów roku, pomimo niedawnego wycofania – ale to nie powstrzymało byków bitcoinowych przed walką na Twitterze.

Cena bitcoinów rosła przez większość 2020 r., Dodając około 40%, z byczym modelem przepływu akcji – który przewiduje ogromną cenę bitcoinów w wysokości 288 000 USD przed 2024 r. – działając „jak w zegarku, według anonimowego twórcy.

Jednak w zeszłym tygodniu wielu znanych analityków i przedsiębiorców zajmujących się bitcoinami pokłóciło się o model przepływu akcji, a anonimowy PlanB oskarżył swoich krytyków o próbę zdemaskowania go i jego modelu wyśmiewanego jako „absolutnie bezużytecznego.

Goldman Sachs ostrzegł, że wkrótce będzie się starał „dogonić BitcoinDemeter zamierza wyemitować aktywa cyfrowe wspierane przez kukurydzę, mleko i mięsoJack Dorsey’s Square kupuje bitcoiny o wartości 50 milionów dolarówBitcoin wzrósł do tej pory w tym roku, ale jeden kontrowersyjny model sugeruje, że cena bitcoina dotyczy. [+] ma wzrosnąć do prawie 300 000 USD do 2024 r.

SOPA Images / LightRocket przez Getty Images

„Model [stock-to-flow] jest oparty na najbardziej fundamentalnych błędach, które czynią go absolutnie bezużytecznym – ostrzegł Alex Kruger, ekonomista i analityk kryptowalut, rozmawiając przez telefon.

Model wyceny akcji do przepływu, stworzony przez anonimowego użytkownika Twittera PlanB, który twierdzi, że jest holenderskim inwestorem instytucjonalnym z prawnym i ilościowym zapleczem finansowym, który zarządza aktywami o wartości około 100 miliardów USD i tweetami z uchwytu @ 100 bilionów USD, oblicza współczynnik oparty na od istniejącej podaży aktywów w stosunku do ilości wprowadzanej do obrotu.

Surowce takie jak złoto – z największym stosunkiem zapasów do przepływów wynoszącym 62, co oznacza, że ​​uzyskanie obecnych zapasów złota zajęłoby 62 lata – mają wyższy stosunek zapasów do przepływów i są wyceniane przez inwestorów ze względu na ich rzadkość . Srebro ma stosunek zapasów do przepływów wynoszący 22 lata, aby jego produkcja osiągnęła obecny poziom srebra.

Stosunek zapasów do przepływów bitcoinów wynosi teraz 50 po trzecim obniżeniu o połowę bitcoina na początku tego roku, w którym liczba bitcoinów nagradzanych przez tych, którzy utrzymują sieć bitcoin, zwanych kopalniami, spadła o połowę – z 12,5 bitcoina do 6,25.

Jednak Kruger, wraz z wieloma innymi analitykami w ostatnich miesiącach, ostrzegał, że model opiera się na błędnych porównaniach i „fałszywej relacji między ceną a rzadkością.

„Cały model opiera się na błędnym założeniu, że istnieje kointegracja [długotrwała zależność między dwiema lub więcej zmiennymi] między ceną a niedoborem – powiedział Kruger, który wyjaśnił, że bez kointegracji „bezsensowne jest myślenie, że zapasy bitcoinów do- przepływ, liczba, która wzrasta programowo i każdy wie, jaka będzie w dowolnym momencie, może zostać wykorzystana do przewidywania ceny .

Krytyka modelu przepływu akcji i jego twórcy wzrosła ostatnio, a dyrektor naczelny aplikacji do kupowania bitcoinów Swan Bitcoin, Cory Klippsten, opublikował to, co PlanB twierdził, że rozważa identyfikację informacji na Twitterze przed ich usunięciem i powiedział, że się myli publikowanie jakichkolwiek danych osobowych dotyczących PlanB i dodawanie anonimowych użytkowników Bitcoin powinno mieć prawo zachować anonimowość.

„Niezwykle ważne jest, aby być upartym z właściwych powodów – powiedział Klippsten na Twitterze, wyjaśniając swój sprzeciw wobec popularyzacji modelu przepływu akcji. „W przeciwnym razie będziesz miał słabe ręce, gdy okaże się, że wiara jest fałszywa.

Klippsten w rozmowie z Telegramem powiedział, że wspiera model wyceny zapasów do przepływów do końca 2019 roku, kiedy „przyjrzał się modelom i zdał sobie sprawę, że są one nieważne i „mają zerową moc predykcyjną.

PlanB, który zakwestionował stosunkowo niejasne informacje opublikowane przez Klippsten przed udostępnieniem ich na Twitterze, twierdzi, że model wyceny zapasów do przepływów pokazuje, że bitcoin osiągnie 288 000 USD przed następnym spadkiem bitcoina w 2024 r. PlanB argumentował również, że aktywa, które mają wysoką przepływy akcji mają wysoką wartość, co wskazuje na złoto, srebro, diamenty i nieruchomości na wykresie opublikowanym na Twitterze.

Model ceny akcji do przepływu przedstawia cenę bitcoina w porównaniu z innymi rzadkimi aktywami, takimi jak złoto. [+] i srebro.

W międzyczasie PlanB pomniejszył potencjalną dokładność modelu, mówiąc na początku tego roku: „Model jest uproszczeniem rzeczywistości i wszystkie modele są błędne, ale niektóre są przydatne.

W innych miejscach inni wsparli modelowanie PlanB – nie jako predyktor cen, ale jako obserwację trendu.

„Należy pomyśleć o modelu [Stock-to-flow] firmy PlanB, takim jak prawo Moore’a: to tylko obserwacja i spekulacyjna prognoza, którą obserwowany trend może się utrzymać – powiedział Adam Back, założyciel i dyrektor naczelny kanadyjskiej firmy Blockstream, zajmującej się technologiami bitcoinowymi i blockchain , powiedział na Twitterze, odnosząc się do prognozy Moore’a, że ​​liczba tranzystorów w mikroprocesorach podwaja się co dwa lata.

„Prognozy [modelu przepływów akcji] nie powinny być traktowane jako dokładne szacunki, powiedział analityk bitcoin Nick Emblow na Twitterze. „Model daje nam pewne dowody na to, że [przepływ zapasów do przepływu] jest ważną zmienną w zrozumieniu wartości bitcoinów.

Krytycy modelu przepływu zapasów, w tym Alex Kruger, nie są jednak przekonani.

„Piękno tego modelu polega na tym, że jest otwarty – powiedział Kruger, który obawia się, że analiza przepływów akcji PlanB zostanie wykorzystana do przekonania ludzi do inwestowania w bitcoiny z obietnicą, że nie mogą stracić pieniędzy. „Zawsze możesz przesunąć termin, dopóki nie znajdziesz tego, czego szukasz.

„Prawdziwi wierzący będą trzymać [swój bitcoin] bez względu na wszystko. Są inni, którzy zostaną zniszczeni, gdy model zostanie całkowicie wyłączony, i spróbują odrobić straty.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy