Posiadanie współmałżonka na pożyczkę

Author:
17 lutego 2021
Category: Oceny Kredytowe

Jeśli ubiegasz się o pożyczkę lub kartę kredytową, a Twój indywidualny dochód i / lub ocena kredytowa nie są wystarczająco wysokie, aby uzasadnić zgodę banku lub wierzyciela, mogą zasugerować dodanie cosignera do umowy pożyczki. Współsygnatariusz może podnieść Twoje dane finansowe własnymi i może uczynić Cię lepszym kandydatem do otrzymania pożyczki lub karty kredytowej.

Pamiętaj jednak, że cosigner nie tylko ręczy za Ciebie. On lub ona będzie również na haku, aby spłacić Twoją pożyczkę w całości w przypadku niewywiązania się z płatności. Zarządzanie pieniędzmi małżeńskimi to trudna sprawa, a wykorzystywanie współmałżonka jako współzałożyciela ma kilka zalet i wad, które pary powinny rozważyć wspólnie przed podpisaniem jakichkolwiek ostatecznych dokumentów.

Możesz uzyskać lepszą stopę procentową.

Jeśli twój współmałżonek ma lepszą zdolność kredytową niż ty, możesz kwalifikować się do lepszej stopy procentowej i mieć dostęp do korzystniejszych warunków płatności niż w przypadku, gdybyś był w stanie samodzielnie zabezpieczyć pożyczkę. To samo dotyczy każdego cosignera z lepszą historią kredytową i wyższym rocznym dochodem niż Twój.

Prawdopodobnie odniesiesz wzajemne korzyści.

Ponieważ jesteś żonaty, prawdopodobnie oboje skorzystacie z nowego samochodu, karty kredytowej lub kredytu mieszkaniowego. Twój współmałżonek miałby większą motywację do zaciągnięcia pożyczki niż inny krewny lub zaufany przyjaciel.

Pożyczka pojawi się na obu twoich ocenach kredytowych.

Pożyczka współzależna może poważnie wpłynąć na obie połączone historie kredytowe. Oznacza to, że jeśli spóźnisz się z płatnościami, wpłyną one negatywnie na oba wyniki, a nie tylko na jeden, a jeśli w ogóle nie spłacisz pożyczki, może to wpłynąć na obie oceny kredytowe. Ważne jest, aby rozważyć wzajemne korzyści wynikające z każdej pożyczki i zagrożenie podwójnie złym kredytem. Zły kredyt może spowodować poważne, długotrwałe niekorzystne skutki zarówno dla Twojego stylu życia, jak i dla domowego budżetu.

Może to uniemożliwić współmałżonkowi uzyskanie przyszłych pożyczek.

Twój współmałżonek może chcieć ponownie rozważyć podpisanie kredytu samochodowego, na przykład, jeśli chciałby zabezpieczyć sobie dodatkową pożyczkę samochodową w ciągu najbliższych kilku lat. Jeśli nie jesteś teraz dobrym kandydatem do pożyczki, popracuj nad naprawą swojego osobistego kredytu zamiast oferowania kredytu współmałżonka jako zabezpieczenia.

W przypadku rozwodu sytuacja może się skomplikować.

Głównym problemem związanym z zaciąganiem pożyczki jest fakt, że współwyspłacający potencjalnie bierze pełną odpowiedzialność za dług, ale w rzeczywistości nie ma żadnych roszczeń prawnych do aktywów. Oznacza to, że jeśli Ty i Twój współmałżonek rozstacie się w przyszłości, nie będzie to miało wpływu na umowę pożyczki, a wierzyciele mogą nadal dzwonić. W rzeczywistości, jeśli to ty miałeś lepszy kredyt, mogą najpierw skontaktować się z tobą, jeśli twój były współmałżonek zbankrutuje. Czemu? Ponieważ wierzyciel obstawia, że ​​to ty spłacisz pierwszy. Istnieje kilka możliwości skorzystania z zaciągniętej pożyczki, a spłata zadłużenia jest często najprostsza.

Pary powinny również wiedzieć, że osoba podpisująca umowę pożyczki lub kredytu nie jest prawnie zobowiązana do bycia współmałżonkiem. (Możesz przeczytać więcej o tym, co Twoi wierzyciele mogą, a czego nie mogą robić na stronie Federalnej Komisji Handlu).

Jeśli chcesz uzyskać więcej wskazówek dotyczących zarządzania pieniędzmi dla nowożeńców lub pomocne informacje na temat łączenia finansów lub rozliczania podatków jako para, pomocne informacje można znaleźć w Protective Learning Center.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy