Portfel inwestycyjny Donalda Trumpa: 15 akcji byczy na prezydenta Trumpa

Author:
17 lutego 2021

21 stycznia 2017 12:50 EST

Od redakcji: Ta historia została pierwotnie opublikowana na początku Narodowej Konwencji Republikanów w lipcu. Ponieważ Donald Trump został zainaugurowany jako 45. prezydent Stanów Zjednoczonych, warto przyjrzeć się, gdzie warto inwestować, gdy przybędzie do Białego Domu. Sprawdź też, co polityka Donalda Trumpa oznaczałaby dla amerykańskiej gospodarki.

Wybór Donalda Trumpa na prezydenta był powodem do optymizmu wśród inwestorów, a Wall Street cieszy się z tego, co od listopada nosi nazwę „wiecu Trumpa. Nie jest jeszcze jasne, jak szersze rynki zareagują na Trumpa, kiedy będzie w Gabinecie Owalnym, ale są pewne firmy, które mogą sobie całkiem nieźle poradzić w ramach niektórych jego propozycji politycznych.

Oto portfolio 15 ekspertów akcyjnych, które uważają, że powinno dobrze radzić sobie z magnatem nieruchomości w Białym Domu, w dużej mierze oparte na jego deklarowanej polityce i propozycjach na szlaku kampanii.

Prezydent Trump wygłasza pierwsze przemówienie podczas inauguracji

Te akcje Trumpa mogą wzrosnąć

Geo ( GEO ) – pobierz raport

Wyniki od wyborów Trumpa 8 listopada 2016 r .: 63,39%

Geo to fundusz inwestujący w nieruchomości, który posiada i prowadzi prywatne więzienia; posiada ponad 100 obiektów w USA i za granicą.

Wybór Trumpa i jego późniejsza nominacja na senatora Jeffa Sessionsa na prokuratora generalnego były dobrodziejstwem dla akcji prywatnych więzień, w tym Geo, a akcje znacznie wzrosły. Plany Trumpa dotyczące wzmocnienia egzekwowania prawa imigracyjnego prawie na pewno przyniosą korzyści Geo, które ma już relacje z amerykańskimi organami ds. Imigracji i organów celnych. (ICE odpowiadało za 17,7% swoich dochodów w 2015 r.) W przeszłości Trump wyraził poparcie dla prywatnych więzień, a Sessions prawdopodobnie zmieni kurs na podstawie notatki Departamentu Sprawiedliwości, w której Biuro Więziennictwa nakazuje stopniowe wycofywanie się z takich obiektów.

Geo przekazał 125 000 dolarów na super PAC popierający Trumpa podczas kampanii prezydenckiej.

Cemex ( CX ) – Pobierz raport

Wyniki od wyborów Trumpa 8 listopada 2016 r .: -7,67%

Cemex to firma materiałowa specjalizująca się w produkcji cementu i betonu. Jej produkty przydałyby się w planach Trumpa na granicy amerykańsko-meksykańskiej, gdzie obiecał zbudować mur rozciągający się na co najmniej 1000 mil. Trump obiecał zmusić Meksyk – w końcu – do zapłacenia za mur – ale teraz mówi, że rząd USA najpierw pokryje rachunek.

Exxon Mobil ( XOM ) – pobierz raport

Wyniki od wyborów Trumpa 8 listopada 2016 r .: -0,84%

Trump wielokrotnie powtarzał, że podczas kampanii wyborczej kluczową częścią jego planów pokonania ISIS jest przejęcie jego bogactwa – w szczególności ropy. I dokładnie wie, komu by go dał. „Weź z powrotem olej. Kiedy już podejdziesz i weźmiesz ten olej, nie mają nic. Wyrzucasz z nich piekło, a potem otaczasz go, a potem wchodzisz. I pozwalasz [Exxon Mobil] wejść, „powiedział w zeszłym roku konserwatywnemu ekspertowi Billowi O’Reilly.

Każda agresja na Bliskim Wschodzie może również spowodować wzrost cen ropy, co jest kolejnym plusem dla Exxona.

Trump mianował dyrektora generalnego Exxon, Rexa Tillersona, na sekretarza stanu.

Elbit Systems ( ESLT ) – pobierz raport

Wyniki od wyborów Trumpa 8 listopada 2016 r .: -9,50%

Elbit Systems to firma z siedzibą w Izraelu, która buduje elektroniczne systemy obronne i zintegrowane systemy walki powietrznej, morskiej, lądowej i kosmicznej.

Trump w dużej mierze utrzymywał, że jego ściana graniczna będzie prawdziwą ścianą, wykonaną z betonu, zbrojenia i stali, ale ostatnio zwolennik Trumpa i były gubernator Teksasu Rick Perry zasugerował, że zamiast tego ściana może być „wirtualna. Elbit Systems został już zaangażowany do budowy wirtualnej ściany na granicy Arizony, wygrywając w 2014 roku kontrakt na 145 milionów dolarów z Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Perry został mianowany sekretarzem ds. Energii.

Boeing ( BA ) – Get Report

Wyniki od wyborów Trumpa 8 listopada 2016 r .: 11,16%

Trump obrał za cel Boeinga wkrótce po jego wyborze i koszt jego pracy nad prezydenckim samolotem Air Force One. Anuluj zamówienie! napisał w tweecie. Od tamtej pory on i gigant lotniczy byli mili – powiedział we wtorek dyrektor generalny Dennis Muilenberg po spotkaniu z Trumpem, że para „poczyniła postępy w zawarciu umowy.

Boeing może być również zaciągnięty do muru granicznego Trumpa. Zanim Elbit Systems został zatrudniony do budowy wirtualnego ogrodzenia na granicy meksykańskiej z Arizoną, Boeing otrzymał kontrakt na podobny wirtualny projekt w 2006 roku. Projekt, znany jako SBI-Net, został anulowany w 2011 roku po wydaniu 1 miliarda dolarów. Gdyby Trump został prezydentem, a jego ściana stałaby się bardziej wirtualna niż rzeczywista, Boeing mógłby spróbować jeszcze raz.

Capital One Financial ( COF ) – Pobierz raport

Wyniki od wyborów Trumpa 8 listopada 2016 r .: 15,86%

Trump przedstawił szczegółowy plan regulacji finansowych, ale powiedział, że prawdopodobnie zlikwiduje Dodda-Franka lub zrobi coś zbliżonego do tego. Jego eliminacja i utworzone przez nią Biuro Ochrony Konsumentów przyniosłyby korzyści pożyczkodawcom konsumenckim, takim jak Capital One, zgodnie z analizą przeprowadzoną przez S&P Capital IQ.

Lockheed Martin ( LMT ) – Uzyskaj raport

Wyniki od wyborów Trumpa 8 listopada 2016: 7,41%

Firma z siedzibą w Bethesda w stanie Maryland była największym pojedynczym kontrahentem rządu Stanów Zjednoczonych w 2015 roku, uzyskując 36,2 miliarda dolarów kontraktów z różnymi agencjami, w tym z Defense, Homeland Security i Navy. Trump obiecał zwiększyć amerykańskie wydatki na wojsko i obronę, co prawdopodobnie byłoby dobrodziejstwem dla Lockheeda i innych firm zbrojeniowych zajmujących się ciężkim sprzętem.

Podobnie jak Boeing, Lockheed został złapany na celowniku Trumpa na Twitterze po wyborach dotyczących ceny jego myśliwca F-35. Prezes Marillyn Hewson powiedziała Trumpowi, że podejmie „osobiste zobowiązanie do obniżenia kosztów. Lockheed starał się również załagodzić sytuację, obiecując dodać 1800 miejsc pracy w USA

Northrop Grumman ( NOC ) – Get Report

Wyniki od wyborów Trumpa 8 listopada 2016 r .: 1,01%

Firma Falls Church w Wirginii, podobnie jak Lockheed Martin, prawdopodobnie odniosłaby korzyści pod rządami Trumpa, które wymagają dużych wydatków wojskowych. Northrop Grumman jest trzecim co do wielkości producentem broni i sprzętu wojskowego, z 24 miliardami dolarów przychodów w 2015 roku.

Microsoft ( MSFT ) – pobierz raport

Wyniki od wyborów Trumpa 8 listopada 2016: 3,10%

Podobnie jak wiele firm technologicznych, Microsoft posiada za granicą ogromne ilości pieniędzy, których nie zwróci z powodu stawek podatkowych w USA. Jeśli Trump zostanie wybrany, może się to zmienić, na korzyść Microsoftu.

Gigant technologiczny zaoszczędziłby 28,1 miliarda dolarów na swoich podatkach, gdyby Trump był w stanie uchwalić 10% urlop repatriacyjny, który obiecał podczas kampanii, zgodnie z niedawną analizą Instytutu Podatków i Polityki Gospodarczej (ITEP). Prezes Microsoftu, Satya Nadella, uczestniczył w grudniu podczas okrągłego stołu Trumpa w Nowym Jorku, a Chris Liddell, były dyrektor finansowy w Microsoft, będzie asystentem prezesa i dyrektorem inicjatyw strategicznych w administracji Trumpa.

Oracle ( ORCL ) – pobierz raport

Wyniki od wyborów Trumpa 8 listopada 2016 r .: 0,31%

Według ITEP, Oracle zaoszczędzi 9,5 miliarda dolarów na swoim rachunku podatkowym podczas wakacji podatkowych Trumpa.

Jej prezes, Safra Catz, wziął udział w technicznym okrągłym stole Trumpa i dołączył do komitetu wykonawczego zespołu Trumpa ds. Transformacji prezydenckiej w grudniu. Catz napisał w styczniu artykuł popierający Stevena Mnuchina, kandydata Trumpa na sekretarza skarbu, a konkretnie powołał się na reformę podatkową.

United States Steel ( X ) – pobierz raport

Wyniki od wyborów Trumpa 8 listopada 2016 r .: 60,97%

W kwietniu 2016 r. Firma US Steel złożyła skargę do Komisji Handlu Międzynarodowego, w której zarzuca chińskim producentom stali spisek mający na celu ustalanie cen, kradzież własności intelektualnej i fałszowanie etykiet importowych w celu uniknięcia ceł. S&P Capital argumentuje, że Trump, który uczynił reformę handlową z Chinami główną podstawą swojej platformy, pomógłby zwiększyć przychody i zyski w branży dzięki jego wysiłkom na rzecz karania chińskiego importu.

Steel Dynamics ( STLD ) – pobierz raport

Wyniki od wyborów Trumpa 8 listopada 2016 r .: 25,83%

Steel Dynamics to firma zajmująca się produkcją stali i recyklingiem metali z siedzibą w Fort Wayne w stanie Indiana. Zarówno on, jak i inni producenci stali w małych walcowniach (wtórnych) również odnotowaliby wzrost w wyniku trudnego Chinom Trumpa.

Tetra Tech ( TTEK ) – pobierz raport

Wyniki od wyborów Trumpa 8 listopada 2016: 9,16%

Tetra Tech jest dostawcą usług w zakresie inżynierii środowiska i usług konsultingowych z siedzibą w Pasadenie w Kalifornii. Firma otrzymała w przeszłości kontrakt na prace przy projektach ogrodzenia granic przez Korpus Inżynierów Armii Stanów Zjednoczonych, pracujący nad barierą w pobliżu San Diego. Może być w biegu, aby kontynuować pracę.

Zasoby Randgold ( GOLD ) – Get Report

Performance Trump w wyborach 8 listopada 2016 r .: -2,10%

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy