P & O: Czy mogę uzyskać kredyt hipoteczny na dom, który już posiadam?

Author:
17 lutego 2021
Category: Karta Kredytowa

Inteligentna nieruchomość

29 kwietnia 2019 r

Spłacanie domu to wspaniałe uczucie. Dokonujesz ostatniej płatności i możesz skreślić tę miesięczną płatność z listy. Teraz masz kapitał w swoim domu i cały ten kapitał może sprawić, że pomyślisz: „Czy mogę dostać kredyt hipoteczny na dom, który już posiadam?.

Czy mogę otrzymać kredyt hipoteczny na dom, który już posiadam?

Dave Ramsey może mieć krowę, jeśli dowie się, że dostajesz kredyt hipoteczny na dom, który już posiadasz, ale jest wiele powodów, dla których może to być dobry pomysł.

Dla nieruchomości inwestycyjnejZmniejsz koszty zamknięcia i znaczną część czasu oczekiwania na zamknięcie, wykorzystując swoje aktywa i kupując dom za gotówkę. Tak, dobrze to przeczytałeś. Kupno domu za gotówkę (szczególnie w czasie takim jak ten, kiedy stopy procentowe uniemożliwiają innym złożenie oferty) to świetny sposób, aby wspiąć się na szczyt, na którym odbywają się wspaniałe transakcje na rynku nieruchomości.

Wiele osób robi to, zabierając pieniądze z emerytury lub innych aktywów, wykorzystując je na zakup domu, a następnie zaciągając kredyt hipoteczny na nieruchomość. Pożyczkodawca, z którym współpracujesz, uzyskując kredyt hipoteczny na zapleczu, jest kluczowy, ponieważ może to być nieco bardziej skomplikowane niż zrobienie tego na początku.

Dokonywanie remontów i naprawMoże spłaciłeś swój dom, ale dach zaczął przeciekać po paskudnej zimie i teraz musisz kaszleć 10.000 $, aby go naprawić. Chociaż mógłbyś zaciągnąć zwykłą, starą pożyczkę, tańszą opcją może być zaciągnięcie kredytu hipotecznego na dom.

Pożyczki krótkoterminowe często mają wysokie oprocentowanie, które szybko się sumuje. Posiadanie linii kredytowej pod zastaw domu może być najlepszą opcją na zaciągnięcie jak najmniejszego zadłużenia.

W przypadku linii kredytowej pod zastaw domu (HELOC), Twój pożyczkodawca udzieli Ci linii kredytowej w oparciu o Twoją zdolność kredytową i kapitał własny w Twoim domu. HELOC działa podobnie jak karta kredytowa: pożyczkodawca daje ci jedną lub wiele linii kredytowych, przydziela ci maksymalny limit i możesz wypłacić tyle, ile chcesz, do tej kwoty, płacąc miesięczne płatności po drodze.

RefinansowanieCzasami potrzebujesz dużej ilości pieniędzy, aby spłacić dług lub dokonać dużego zakupu. W takich sytuacjach pożyczki pod zastaw domu, takie jak refinansowanie typu cash-out, mogą być najlepszą opcją – jeśli chodzi o pożyczki.

Zasadniczo, Twój dom jest refinansowany z dostępnego kapitału, spłacając obecny kredyt hipoteczny i uwalniając kapitał do wykorzystania. Brzmi myląco? Oto mały przykład.

Susan i Fred mają w domu 50 000 dolarów udziałów i nadal są winni około 120 000 dolarów za swój dom. Chcą zainwestować w nieruchomość położoną niedaleko. Dlatego zaciągają pożyczkę pod zastaw domu pod zastaw swojego istniejącego kredytu hipotecznego, resetując kwotę kredytu do 170 000 USD i uwalniając 50 000 USD.

Odwrócony kredyt hipotecznyInnym sposobem na uzyskanie kredytu hipotecznego na dom, który już posiadasz, jest zaciągnięcie odwróconej hipoteki. Z kredytu mogą skorzystać tylko osoby w wieku 62 lat i starsze. Zasadniczo jest to program, który pozwala właścicielowi domu zarabiać na kapitale własnego domu i jest używany tylko wtedy, gdy jest naprawdę potrzebny.

Podczas gdy odraczasz płatność otrzymanych pieniędzy, odpowiadasz za zapłatę odsetek i podatków od tej kwoty.

Może to być opcja, ale ma swoją cenę. W rzeczywistości Washington Post podaje, że 90 000 odwróconych kredytów hipotecznych posiadanych przez seniorów było opóźnionych o co najmniej 12 miesięcy w zapłacie podatków i ubezpieczenia i oczekuje się, że zakończy się „dobrowolnym wypowiedzeniem w roku podatkowym 2017.

Alternatywa: finansowanie sprzedającego

Jeśli chcesz uzyskać kredyt hipoteczny na nieruchomość inwestycyjną po zakupie za gotówkę, dlaczego nie spróbować zamiast tego finansowania przez sprzedającego? Chociaż możesz mieć wyższą stopę procentową, powinieneś być w stanie refinansować przed spłatą balonu ze zwiększoną zdolnością kredytową i niższymi płatnościami. Korzyść? Nie masz opłat, które często wiążą się z pobieraniem pieniędzy z aktywów, takich jak fundusz emerytalny.

Co jest lepsze: tradycyjny kredyt hipoteczny czy kredyt hipoteczny po zakupie?

Wszystko sprowadza się do długu. Jak wie większość inwestorów, lewarowanie długu daje wielu ludziom dużo pieniędzy. Ale może też zrujnować miliony.

To naprawdę sprowadza się do twojej konkretnej sytuacji. Czy masz pieniądze w rezerwie? Jaki jest powód zaciągnięcia kredytu hipotecznego na dom? Czy możesz zamiast tego poczekać i zapisać?

Ostatecznie tylko Ty i Twój doradca finansowy możecie podejmować najlepsze decyzje dotyczące zarządzania swoimi pieniędzmi i długiem. Porozmawiaj z zaufanym doradcą finansowym przed podjęciem jakichkolwiek poważnych decyzji, takich jak uzyskanie kredytu hipotecznego na dom, który już posiadasz.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy