Ograniczenia wiekowe dla Cosignera

Author:
17 lutego 2021
Category: Ocen Kredytowych

6 wskazówek, jak oszczędzać, korzystając z najpopularniejszych aplikacji do dostarczania posiłków

Współsygnatariusz to osoba, która podpisuje umowę, w której zgadza się na spłatę pożyczki, jeśli przestaniesz dokonywać terminowych płatności lub nie spłacisz pożyczki. Osoby podpisujące to zazwyczaj krewni, przyjaciele lub małżonkowie, ale każdy, kto ma dobry kredyt, chęć pomocy i akceptuje ryzyko związane z podpisaniem umowy, może to zrobić. Osoba podpisująca musi mieć bardzo dobry lub doskonały kredyt, a także rozumieć związane z tym obowiązki i odpowiedzialność. Posiadanie osoby podpisującej może pomóc w uzyskaniu zgody na pożyczkę studencką, hipoteczną lub samochodową. Współsygnatariusz może nawet pomóc Ci w wynajęciu pierwszego mieszkania.

Zrozumienie procesu wspólnego podpisywania

Kwalifikacja jako współsygnatariusz jest podobna do kwalifikowania się do otrzymania pożyczki. Współsygnatariusz musi wypełnić wniosek i wyrazić zgodę na sprawdzenie zdolności kredytowej. Oprócz bardzo dobrego kredytu, pożyczkodawcy będą szukać oznak stabilności u Twojego współsygnatariusza. Zawsze istnieją wyjątki od tych wymogów, ale pożyczkodawcy zazwyczaj lubią widzieć, że osoba podpisująca umowę ma stałą pracę i mieszka pod jej obecnym adresem od ponad pięciu lat. Pożyczkodawca chce również wiedzieć, czy współsygnatariusz wynajmuje lub posiada dom. Posiadanie jest lepsze.

Oprócz wypełnienia wniosku, Twój współsygnatariusz może zostać poproszony o przedstawienie dokumentacji dotyczącej jego dochodów i majątku, takiej jak odcinki wypłaty i wyciągi bankowe. Jeśli Twój współsygnatariusz jest samozatrudniony, pożyczkodawca może zażądać od niej złożenia zeznania podatkowego z ostatnich kilku lat.

Co czyni dobrego współsygnatariusza

Im lepsza jest zdolność kredytowa współsygnatariusza, tym większe są jego szanse na akceptację pożyczkodawcy. Oprócz zdolności kredytowej pożyczkodawcy zwracają uwagę na stosunek zadłużenia do dochodów współsygnatariusza. Stosunek zadłużenia do dochodu to procent dochodu danej osoby przeznaczony na spłatę zadłużenia. Większość pożyczkodawców chce, aby wskaźnik był na tyle niski, aby osoba podpisująca umowę mogła realistycznie przejąć spłaty pożyczki w przypadku niewywiązania się ze zobowiązań.

Kredytodawcy ustalają własne limity akceptowalnych ocen kredytowych i wskaźników zadłużenia do dochodów. Jednak generalnie wyniki kredytowe sygnatariuszy muszą być znacznie powyżej 700 (najlepiej 740 i więcej), a stosunek zadłużenia do dochodów powinien być niższy niż 36% (im niższy, tym lepiej). Twoja historia kredytowa też ma znaczenie. Im gorzej, tym lepiej musi być współsygnatariusz.

Wymagania powszechne

W większości stanów jesteś uważany za osobę dorosłą w ​​wieku 18 lat. Jest to również minimalny wiek, jaki musisz mieć, aby podpisać umowę. Zatem 18 lat to minimalny wiek osoby podpisującej. Jednak większość 18-latków nie ma wystarczających środków finansowych, historii kredytowej lub długowieczności pracy, aby być współsygnatariuszami.

Po drugiej stronie spektrum wiekowego pożyczkodawcy nie mogą dyskryminować ze względu na to, że współsygnatariusz jest starszy. Jednak umowy pożyczki ze współsygnatariuszami często zawierają klauzulę, która mówi, że pożyczka musi zostać spłacona w całości, jeśli współsygnatariusz umrze. Dlatego w twoim najlepszym interesie jest wybranie osoby, która ma mniej niż 65 lat i jest zdrowa.

Identyfikacja korzyści

Posiadanie współsygnatariusza może znacznie zwiększyć Twoje szanse na zakwalifikowanie się do pożyczki, o której wiesz, że możesz nie zostać zatwierdzona samodzielnie. Po zatwierdzeniu pożyczka pojawi się w raportach kredytowych zarówno Ciebie, jak i Twojego współsygnatariusza. Jeśli spłacasz terminowo, posiadanie dobrej pożyczki powinno poprawić Twoją zdolność kredytową i szanse na samodzielne zakwalifikowanie się w przyszłości do kredytu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy