O ile wzrośnie Twój wynik kredytowy, gdy wypadną negatywne przedmioty?

Author:
17 lutego 2021

by Fred Opublikowany 19 października 2016

Konsumenci często zastanawiają się, o ile punktów wzrośnie ich ocena kredytowa, gdy złe informacje pojawią się w ich raporcie kredytowym. Chociaż odpowiedź jest skomplikowana ze względu na sposób, w jaki oceny kredytowe uwzględniają te negatywne informacje, istnieje kilka podstawowych wzorców, które pojawiły się na przestrzeni lat w agencjach sprawozdawczości kredytowej.

W miarę upływu czasu, negatywne informacje w raporcie kredytowym są coraz rzadziej postrzegane przez algorytmy, które składają się na twoją zdolność kredytową. Prawie zawsze zobaczysz większy wzrost zdolności kredytowej po usunięciu czegoś takiego jak konto windykacyjne 3 miesiące po jego założeniu, w przeciwieństwie do 7-letniego konta windykacyjnego, które odpadło.

Wskazówka finansowa: sprawdzenie rzeczywistej zdolności kredytowej poprzez Credit Sesame jest całkowicie bezpłatne i zajmuje tylko około 3 minut.

Jeśli chodzi o to, czego możesz się normalnie spodziewać pod względem liczby punktów, które wzrośnie Twoja zdolność kredytowa, poniższe wskazówki powinny służyć jako przyzwoita wskazówka dla większości ludzi. Wyższy koniec spektrum byłby bardziej tym, co zobaczysz, gdyby coś poszło natychmiast, podczas gdy dolny koniec jest tym, czego można się spodziewać po wygaśnięciu siedmioletniego okresu przedawnienia sprawozdawczości kredytowej.

Konta windykacyjne: 20-80 + punktów – Konta windykacyjne to największe raporty kredytowe, które większość ludzi zobaczy. Wystarczy niewielki przeoczony rachunek, aby został wysłany do windykacji i możesz zobaczyć swój bankomat. Podczas gdy niektóre agencje nie zawsze biorą pod uwagę pewne rodzaje kont windykacyjnych – zadłużenie medyczne poniżej 150 USD – większość kont windykacyjnych może poważnie zaszkodzić Twojemu kredytowi.

Opóźnienia w płatnościach: 5-60 punktów – jedna 30-dniowa zwłoka w płatności spadająca z konta po siedmiu latach będzie miała minimalny skutek, podczas gdy natychmiastowe usunięcie 60- lub 90-dniowego opóźnienia będzie miało bardzo zauważalny pozytywny skutek.

Repasesje: 30-80 punktów – Chociaż są one trudne do usunięcia bez upływu czasu, możliwe jest usunięcie przejęć z raportu kredytowego.

Twarde zapytania: 5-20 punktów – Twarde zapytania mają stosunkowo niewielki wpływ na twoją zdolność kredytową w porównaniu z prawie każdym innym rodzajem oceny negatywnej. O ile Twój kredyt nie został wycofany bez Twojej zgody, jedynym sposobem usunięcia zapytania jest zaczekanie, aż wypadnie ono za 1-2 lata.

Konta obciążone: 15-75 punktów – są podobne do kont windykacyjnych, ponieważ wiele firm obsługujących karty kredytowe zgłasza Twoje konto jako obciążone i sprzedaje / przypisuje Twój dług firmie windykacyjnej, co skutkuje podwójnym naliczeniem w raporcie kredytowym.

Wyroki sądowe: 10–30 punktów – Nie wszystkie agencje informacji kredytowej będą publikować orzeczenia sądowe, zwłaszcza jeśli mieszkasz w okolicy, w której nie ma łatwo dostępnej publicznej bazy danych akt sądowych.

Zastaw podatkowy: 20-90 punktów – Dobrą wiadomością na temat zastawu podatkowego jest to, że IRS ma formularz, który pozwala łatwo go usunąć po zapłaceniu zastawu.

Foreclosures: 30-75 punktów – Foreclosures wyglądają bardzo źle w raporcie kredytowym, ponieważ zazwyczaj oznacza to, że firma posiadająca pożyczkę straciła dużo pieniędzy. Gdyby w domu było wystarczająco dużo kapitału, zamiast tego mogłaby wystąpić krótka sprzedaż, pozwalająca pożyczkodawcy na wyjście na zero lub zbliżenie się do niego.

Upadłości: 30-60 punktów – Bankructwo będzie widoczne na Twoim raporcie kredytowym przez co najmniej trzy lata i niewiele można z tym zrobić, jeśli nadal je spłacasz. Trafiony wynik kredytowy to kompromis, który otrzymujesz w zamian za wymazanie długów.

Usunięcie negatywnych informacji z raportu kredytowego nie zawsze jest łatwe, a czasami może być prawie niemożliwe. Jednak usunięcie niektórych z tych ocen poprawi twoje wyniki na prawie każdym algorytmie, który zależy od twojego raportu kredytowego. Liczba negatywnych ocen na koncie będzie również wpływać na to, jak zmieni się Twój wynik, przy czym większa liczba ujemnych pozycji prowadzi do mniejszych wzrostów wyniku kredytowego po usunięciu jednego.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy