NSA New Orleans

Author:
17 lutego 2021
Category: Mieć Wpływ

Naval Support Activity (NSA New Orleans) to ogromny kompleks trzech sześciopiętrowych budynków, które górują nad wschodnim brzegiem rzeki Missisipi. Zbudowane w czasie I wojny światowej armia amerykańska pierwotnie zbudowała centrum logistyczne o powierzchni 1,5 miliona stóp kwadratowych dla magazynu kwatermistrza armii amerykańskiej. Kompleks został ukończony w 1919 roku.

Podczas eksploatacji kompleks marynarki wojennej posiadał rozległe zaplecze rekreacyjne, 1800 miejsc parkingowych, 1 milion stóp kwadratowych klimatyzowanej powierzchni biurowej i plac defiladowy.

W obiekcie Bywater przy Poland Avenue pracowało prawie 3900 czynnych pracowników i 2700 pracowników cywilnych. Ogromne miejsce rozciąga się po obu stronach rzeki Mississippi, co czyni je największym w Nowym Orleanie. Kompleks morski był w pełni eksploatowany do czerwca 1933 roku, kiedy to został przekazany w stan konserwacji przez armię amerykańską.

Administracja ratunkowa Luizjany, później WPA, otworzyła kompleks morski jako obóz przejściowy rok po tym, jak kompleks został umieszczony w stanie konserwacji. Szkolili, schronili i pracowali dla prawie 25 000 mieszkańców Nowego Orleanu, którzy stracili domy podczas Wielkiego Kryzysu. Mężczyźni zostali ściągnięci z ulic i przydzielono im rolę żołnierzy w marynarce wojennej.

W latach trzydziestych XX wieku w Stanach Zjednoczonych istniały tylko trzy takie ośrodki. Obóz przejściowy w Nowym Orleanie został zamknięty w marcu 1936 roku, po dwóch latach otwartego. Gdy rozpoczęła się II wojna światowa, dzierżawa została anulowana, a kompleks morski wrócił do pełnego użytku przez wojsko jako port zaokrętowania w Nowym Orleanie.

W latach 1944–1966 kompleks marynarki wojennej przeszedł ze stacji marynarki wojennej USA do Kwatery Głównej Marynarki Wojennej USA. Armia przeniosła własność Marynarki Wojennej i wraz z sąsiednią bazą w Algierze na Zachodnim Brzegu, w 1966 r. Miejsce to stało się działem wsparcia marynarki wojennej (NSA New Orleans).

Cape Knox pozostaje zacumowany za kompleksem morskim w stanie gotowości rezerwowej. Będzie można go uruchomić za 5-dniowym wyprzedzeniem.

Wśród lokatorów bazy administracyjnej znalazły się krajowe siedziby Rezerwy Marynarki Wojennej i Rezerwy Korpusu Morskiego. Miejsce to wychodzi na ujście rzeki Mississippi i Kanału Przemysłowego.

We wczesnych latach siedemdziesiątych kompleks morski został przemianowany na kompleks obronny F. Edwarda Heberta, na cześć kongresmana z Nowego Orleanu, który pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Sił Zbrojnych Izby Reprezentantów.

W maju 2005 r. Departament Obrony podjął decyzję o zamknięciu działalności wsparcia morskiego podczas zmiany ustawienia i zamknięcia bazy, czyli BRAC. Spowodowało to, że Marynarka Wojenna przeniosła swoją siedzibę do Wirginii, a funkcje kadrowe do Tennessee.

Siedziba rezerwatu piechoty morskiej została przeniesiona do sąsiedniego kompleksu w Algierze. Po opuszczeniu tego miejsca w 2011 r. Marynarka wojenna wysłała niewielkiego pracownika ochrony z dozorcą, który zapewnia ochronę i utrzymanie mienia. Podstawa z okiennicami wydaje się być pusta i zapomniana w dzisiejszych czasach, z chwastami sięgającymi kolan i zewnętrzną powierzchnią pokrytą graffiti.

Kompleks morski był używany do wielu sesji szkoleniowych i wsparcia, nie tylko dla marynarki wojennej USA, ale także dla innych agencji federalnych.

W 2016 r. Miasto Nowy Orlean wybrało byłego szefa bezpieczeństwa wewnętrznego Nowego Orleanu, płk. Terry’ego Ebberta i biznesmena Billa Ryana, do przebudowy kompleksu morskiego w „centrum odporności. Centrum zajmowałoby się klęskami regionalnymi, terminalem statków wycieczkowych, kwaterami i udogodnieniami, takimi jak sklepy spożywcze i detaliczne. Propozycja może mieć wpływ na region o wartości 300 milionów dolarów.

Cele były rozmieszczone na jednym piętrze kompleksu używanego do szkolenia SWAT.

Inne propozycje kompleksu morskiego obejmowały stworzenie kompleksu filmowo-edukacyjnego we wspólnym przedsięwzięciu z miastem Nowy Orlean. Chociaż plany są gotowe, podobnie jak wiele innych miejsc, kompleks morski pozostaje opuszczony.

Widok na centrum Nowego Orleanu po drugiej stronie rzeki Mississippi z dachu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy