Najbezpieczniejsze miejsce do przechowywania gotówki w tej chwili

Author:
17 lutego 2021
Category: Możesz Zrobić

Jeśli masz pieniądze, których nie chcesz mieć na stanie, jest to mądry wybór.

Rynek akcji był niezwykle burzliwy w 2020 roku, pogrążając się w bessie inspirowanej koronawirusem, ale następnie gwałtownie wzbił się w górę, aby wysłać niektóre indeksy giełdowe do nowych rekordów. Poziom zmienności rzucił pętlę nawet doświadczonych inwestorów.

Wiele osób martwi się swoją zdolnością przetrwania w nadchodzących miesiącach, co może oznaczać poważną recesję. Co więcej, wraz ze wzrostem liczby przypadków COVID-19, perspektywy kolejnej niszczącej rundy zamykania firm stają się jeszcze bardziej alarmujące.

To nie czas na panikę, zwłaszcza jeśli trzymasz się kursu i utrzymujesz swoje portfolio na stosunkowo niezmienionym poziomie przez cały rok. Teraz, gdy wskaźniki giełdowe odbiły się, nadszedł dobry czas, aby zastanowić się, czy należy zrównoważyć swoje inwestycje, aby z powrotem dostosować poziom ryzyka do poziomu komfortu. Jeśli to spowoduje, że pojawi się trochę wolnych pieniędzy, możesz zrobić sprytne posunięcie, które pomoże Ci zabezpieczyć się przed kluczowym ryzykiem, przed którym stoi obecnie każdy inwestor.

Źródło obrazu: Getty Images.

Niebezpieczeństwo inflacji

Inflacja nie była wielkim zmartwieniem dla inwestorów od dziesięcioleci. Aby znaleźć moment, w którym uczestnicy rynku amerykańskiego musieliby poważnie martwić się presją inflacyjną, trzeba cofnąć się do wstrząsów cen ropy naftowej z późnych lat siedemdziesiątych i wczesnych osiemdziesiątych.

Jednak ekstremalne środki zastosowane przez banki centralne i rząd federalny w celu promowania wzrostu gospodarczego sprawiają, że niektórzy obserwatorzy rynku martwią się o przyszłość. Przy dotychczasowych bilionach dolarów w pakietach stymulacyjnych – i prawdopodobnie w drodze – naturalne jest obawy, że wszystkie te wydatki mogą ostatecznie doprowadzić do utraty zaufania do tego, jak rząd wykonuje swoje obowiązki budżetowe.

Te obawy w dużej mierze przyczyniają się do gwałtownego wzrostu cen tradycyjnych zabezpieczeń przed inflacją, takich jak złoto i srebro. Ponadto zabezpieczone przed inflacją obligacje skarbowe USA – znane również jako TIPS – stały się tak popularne, że ich realne stopy procentowe spadły do ​​wartości ujemnej .

Istnieje jednak alternatywa, z której indywidualni Amerykanie mają wyłączne prawa do używania. Większość ludzi nawet nie myśli o amerykańskich obligacjach oszczędnościowych jako o prawdziwej inwestycji, ale jeden szczególny rodzaj obligacji oszczędnościowych lepiej chroni przed inflacją niż jakikolwiek inny wybór.

Walcz z inflacją za pomocą obligacji I

Obligacje I – skrót od amerykańskich obligacji oszczędnościowych serii I – mają chronić oszczędzających przed inflacją. Zamiast nosić ustaloną stopę procentową, którą będziesz otrzymywać przez cały okres posiadania obligacji oszczędnościowej, oprocentowanie obligacji zmienia się co sześć miesięcy.

Obecnie obligacje I oferują realną stopę procentową 0%, co oznacza, że ​​nie płacą żadnego stałego oprocentowania. Jedyny dochód, jaki generują, pochodzi ze wzrostu ich wartości w wyniku powiązania ze wskaźnikiem cen konsumpcyjnych (CPI). Obligacje I, które kupujesz, mają obecnie stawkę 1,06%, ponieważ miara inflacji, której używają obligacje I, wzrosła o 0,53% w okresie sześciu miesięcy od września 2019 r. Do marca 2020 r. Stopa ta będzie obowiązywać przez pierwsze sześć miesięcy, oraz wtedy rząd obliczy nową stopę w oparciu o zmiany inflacji między marcem a wrześniem tego roku.

Trzeba przyznać, że 1,06% nie jest dobrym zwrotem. Pamiętaj jednak, że kurs będzie się zmieniać w górę iw dół. Nie może spaść poniżej 0%, ale może spaść tak wysoko, jak to konieczne, aby nadążyć za inflacją. Na przykład w ciągu ostatnich sześciu miesięcy I obligacje zapłaciły 2,22% odsetek.

Co więcej, realna stopa procentowa 0% jest o wiele lepsza niż to, co robią inwestorzy instytucjonalni. W tej chwili inwestorzy skarbowi akceptują 0,15% odsetek od dwuletnich obligacji skarbowych bez ochrony przed inflacją. TIPS z pięcioletnim terminem zapadalności płacą 1,15 punktu procentowego poniżej stopy inflacji. Nawet przy dłuższych terminach zapadalności wiadomości nie są dużo lepsze, z 10-letnimi TIPS -0,91% i 30-letnimi TIPS -0,35%.

Zgromadź trochę gotówki w obligacjach I.

Obligacje I nie zostały zaprojektowane jako krótkoterminowe miejsce parkingowe za nieograniczoną gotówkę. Inwestorzy mają do czynienia z rocznym limitem obligacji I na osobę w wysokości 10 000 USD. Nie możesz spieniężyć obligacji I przez 12 miesięcy, a jeśli zrobisz to przed upływem pięciu lat, utracisz trzymiesięczne odsetki.

Niemniej jednak, zapewniając inwestorom zabezpieczenie przed inflacją, obligacje I mają unikalne cechy, których nie znajdziesz w większości inwestycji. Przy całej niepewności co do rynku akcji, ochrona przed stratą wygląda całkiem atrakcyjnie. Przyjrzyj się bliżej obligacjom I, jeśli masz do wydania gotówkę, a może spodobają Ci się ich oferty.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy