Mortgage Release ™ (Deed-in-Lieu of Foreclosure)

Author:
17 lutego 2021

„Nie stać nas już na ten dom, ale nie chcemy być wykluczeni z naszejhistorii kredytowej. Potrzebujemy czasu na zaplanowanie przeprowadzki.

 • Przegląd
 • KorzyściJak to działa?Podejmij działanieFilmyCo to jest zwolnienie z kredytu hipotecznego?Zwolnienie kredytu hipotecznego polega na tym, że właściciel domu dobrowolnie przenosi własność swojej nieruchomości na właściciela kredytu hipotecznego w zamian za zwolnienie z kredytu hipotecznego i płatności. Dostępne są opcje (czasami z zachętą do przeprowadzki), które pomogą Ci natychmiast opuścić dom; przebywać w domu do trzech miesięcy bez płacenia czynszu; lub wynajmuj dom (po cenach rynkowych) na okres do jednego roku. W zależności od sytuacji możesz być zobowiązany do wniesienia wkładu finansowego, aby otrzymać zwolnienie z kredytu hipotecznego.

  Zwolnienie hipoteki jest alternatywą dla egzekucji i należy je rozważyć, jeśli:

  • Nie jesteś uprawniony do refinansowania ani modyfikacji kredytu hipotecznego
  • Stoisz w obliczu długotrwałych trudnościMasz zaległości w spłacie kredytu hipotecznego lub w najbliższej przyszłościJesteś winien swojemu domowi więcej, niż jest wartNie chcesz sprzedawać swojego domu lub nie możesz go sprzedaćNie możesz już sobie pozwolić na dom i jesteś gotowy do wyjazduJakie są zalety zwolnienia kredytu hipotecznego?
  • Wyeliminuj pozostały dług hipoteczny
  • Unikaj negatywnego wpływu wykluczeniaW niektórych przypadkach może kwalifikować się do pomocy w przeprowadzceZacznij naprawiać swój kredyt wcześniej, niż gdybyś przeszedł przez wykluczenieMoże kwalifikować się do kredytu hipotecznego Fannie Mae na zakup domu wcześniej (za zaledwie 2 lata) niż w przypadku wykluczenia (do 7 lat)Elastyczne opcje wyjścia pozwalają wykwalifikowanym właścicielom domów (lub ich najemcom) natychmiast opuścić dom lub rozważyć inne sposoby przeniesienia sięJak wygląda proces zwalniania kredytu hipotecznego?Aby kwalifikować się do zwolnienia kredytu hipotecznego, będziesz współpracować ze swoją firmą hipoteczną w celu:

   • Ukończ proces kwalifikowalności, taki jak ustalenie wartości nieruchomości i kwoty, którą nadal jesteś winien, a także przejrzenie aktualnych trudności
   • Przejrzyj opcje dostępne w ramach zwolnienia kredytu hipotecznego (firma udzielająca kredytu hipotecznego pomoże Ci wybrać najlepszą opcję dla Twojej sytuacji)Zwolnienie kredytu hipotecznego zwykle trwa około 90 dni, ale może to być krótsze lub dłuższe w zależności od konkretnej sytuacji.

    Twoje następne kroki zależą od wybranej opcji. Obejmują one natychmiastowe opuszczenie domu, pozostanie w nim przez okres do trzech miesięcy (bez czynszu) lub jego dzierżawę (płacenie co miesiąc czynszu rynkowego) na okres do jednego roku.

    Dodatkowo, gdy opuszczasz dom w uzgodnionym terminie, musisz opuścić dom – wewnątrz i na zewnątrz – w dobrym stanie, wolny od śmieci wewnętrznych i zewnętrznych, gruzu lub uszkodzeń, a wszystkie rzeczy osobiste muszą zostać usunięte. W niektórych przypadkach możesz kwalifikować się do otrzymania pomocy w wysokości do 3000 USD na pokrycie kosztów przeprowadzki i ułatwienie przeniesienia się do nowego mieszkania.

    Następne krokiZbierz informacje finansowe –przed skontaktowaniem się z firmą udzielającą kredytów hipotecznych upewnij się, że masz pod ręką podstawowe informacje dotyczące finansów i pożyczki. Będziesz potrzebował:

    Wyjaśnij swoją obecną sytuację– bądź gotowy, aby nakreślić swoje obecne trudności i wyjaśnić, dlaczego masz problemy ze spłatą kredytu hipotecznego, dlaczego jest to długotrwały problem i potwierdź, że jesteś gotowy do opuszczenia domu, aby uniknąć egzekucji. Twoja firma hipoteczna będzie musiała zrozumieć powody, dla których masz trudności, aby znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie.

    Skontaktuj się ze swoją firmąudzielającąkredytów hipotecznychlub siecią pomocy hipotecznej Fannie Mae – powiedz im, że jesteś zainteresowany zwolnieniem kredytu hipotecznego i chcesz sprawdzić, czy się kwalifikujesz.

    Twoja firma hipoteczna chce pomóc Ci uniknąć wykluczenia i w większości przypadków będzie chętna do współpracy z Tobą. Największym błędem, jaki możesz popełnić, jest czekanie dłużej z podjęciem działania. Skontaktuj się ze swoją firmą udzielającą kredytów hipotecznych już dziś, aby ustalić, czy kwalifikujesz się do zwolnienia z kredytu hipotecznego. Jeśli potrzebujesz dalszej pomocy (przed lub po skontaktowaniu się z firmą udzielającą kredytu hipotecznego), skontaktuj się z doradcą mieszkaniowym.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy