Anker Report: w tych krajach tanie linie rozwijają się najszybciej  Lifestyle

W tych krajach tani przewoźnicy poprawiają się najszybciej. Polska daleko

Niemieckie lotniska rozwijają się najszybciej w Europie. To właśnie tam przybyło multum połączeń oferowanych przez największych tanich przewoźników. Polska znalazła się na ósmej sytuacji w zestawieniu przygotowywanym za pośrednictwem branżowy serwis Anker Report. Najszybciej rozwijającym się portem lotniczym w Polsce wydaje się Poznań.

W raporcie przygotowanym przez branżowy portal Anker Report, na bazie danych serwisu Flight Global, porównano pięć największych niedrogich linii lotniczych na starym kontynencie: Ryanair, easyJet, Veuling, Norwegian, Wizz Air.

Wynika z nich, że w 3 kwartale tego roku, czyli od lipca do września, liczba miejsc oferowanych przez tanich przewoźników najmocniej, bowiem aż o 28, 9 procent rok do roku kalendarzowego, wzrosła w Niemczech.

Wiceliderem jest Grecja, ze wzrostem o 17, 3 procent, zaś na minionym miejscu podium znalazła się Dania - 14, 0 procent. Ponadto pierwszą piątkę uzupełniają: Hiszpania - 12, 6 procent, oraz Szwajcaria - 8, 5 procent.

Polska znalazła się na ósmej pozycji, wraz z wzrostem o 6, 9 procent. Liczba miejsc przedkładanych przez tanich przewoźników przy naszym kraju wyniosła ogółem 3, 5 miliona. W trakcie gdy w Niemczech było to 13, 12 miliona.

W Polsce najmocniej wzrosła liczba miejsc przedkładanych przez Wizz Air, o 13, 3 procent do odwiedzenia 1, 48 mln. Nasz kraj jest największym rynkiem dla węgierskiego przewoźnika.

Mimo słabszego wzrostu, bo 4, 2 procent, największa liczba ludzi foteli oferuje w naszym czasie jednak Ryanair a mianowicie 1, 72 mln.

Liderem Poznań

Gdzie Ludzie z polski najchętniej spędzają urlop? Nowy raport

Jak wynika spośród najnowszego raportu, najwięcej pasażerów spośród polskich lotnisk przybyło w Poznaniu. Wskaźnik ten wzrósł w czerwcu o 45, 6 procent w stosunku do analogicznego okresu przed rokiem. Z poznańskiego portu odprawiono 292 tysiące pasażerów.

W tym czasie port przy Katowicach zanotował wzrost na temat 29, 3 procent do odwiedzenia 581 tysięcy odprawionych transportowanych osób, a Wrocław - postęp o 26, 2 procent do 353 tysięcy.

Wzrósł też ruch na Lotnisku Chopina w Stolicy polski, które pozostaje największym lotniskiem w naszym kraju. Ze stołecznego portu w czerwcu skorzystało jednej, 74 mln pasażerów, co stanowiło zwyżkę o czternaście, 7 procent rok do odwiedzenia roku.

Łącznie na polskich lotniskach w lipcu br. obsłużono o szesnascie, 9 procent więcej transportowanych osób niż przed rokiem.

Pierwszy o badaniu Anker Report napisał portal fly4free. pl.