Kto płaci podatek na wspólnym rachunku bankowym?

Author:
17 lutego 2021
Category: Ogólnie Rzecz

6 wskazówek, jak oszczędzać, korzystając z najpopularniejszych aplikacji do dostarczania posiłków

Wspólne rachunki bankowe ułatwiają życie mieszkającym razem parom, a także dorosłym pomagającym rodzicom z rachunkami za starzenie się. Kiedy dwie osoby mają razem konto, będą płacić podatki od odsetek, które zarobią przez cały rok. Podatki, które zapłaci każda osoba, będą proporcjonalne do jej udziału we własności konta. Na przykład, jeśli są właścicielami 50/50, każdy z nich będzie odpowiedzialny za połowę. Ogólnie rzecz biorąc, jest to prosta kwestia proporcjonalnego podziału dochodu na podstawie procentu każdego współwłaściciela w całym rachunku, a karta podpisu, którą masz w swojej instytucji finansowej, pokaże, jaki jest ten podział.

Obaj właściciele zasadniczo będą płacić podatki na wspólnym rachunku bankowym, a kwota należna każdemu właścicielowi zależy od udziału danej osoby we własności konta. Jednak tylko jeden właściciel może zdecydować się na zapłacenie całego podatku.

Identyfikacja konta

Każde konto bankowe wymaga numeru ubezpieczenia społecznego (SSN). Instytucje finansowe zgodnie z prawem muszą zgłaszać dochody generowane przez każde konto do IRS. Odbiorca dochodu jest identyfikowany przez jego numer ubezpieczenia społecznego. IRS sprawdza zeznanie podatkowe odbiorcy, aby upewnić się, że zgłosił on dochody dołączone do swojego numeru ubezpieczenia społecznego.

Formularz 1099

Właściwym formularzem IRS do zgłaszania przychodów odsetkowych uzyskanych na rachunku wspólnym jest formularz 1099. Rachunki wspólne stanowią problem dla sporządzającego formularz, ponieważ można wykazać tylko jedną osobę i jeden numer ubezpieczenia społecznego. Ta osoba jest z reguły pierwszą osobą wymienioną na wspólnym koncie. Cały dochód tego jednego współwłaściciela jest zgłaszany do IRS.

Podatki

Współwłaściciel, którego SSN był wpisany na 1099, musi zgłosić cały dochód w swoim zeznaniu podatkowym. Następnie musi odliczyć udziały pozostałych współwłaścicieli i sporządzić notatkę w zeznaniu podatkowym. Notatka wymienia innych współwłaścicieli, ich odpowiednie udziały i ich numery ubezpieczenia społecznego i stwierdza, że ​​będą zgłaszać swój udział w dochodzie w swoich zeznaniach podatkowych. Odbiorca 1099 musi przesłać kopię do wszystkich współwłaścicieli, wraz z wyszczególnieniem dochodów każdego właściciela.

Opcje raportowania podatkowego

IRS nie będzie wiedział o podziale własności konta, chyba że zostanie to zgłoszone. Jedyne, co zna, to wysokość dochodu oraz nazwisko i numer ubezpieczenia społecznego osoby z 1099. Jeżeli współwłaściciele są bliskimi członkami rodziny, mogą zdecydować się na zgłoszenie całego dochodu po powrocie osoby z 1099. Rozbicie całości, zwłaszcza jeśli nie jest ona zbyt duża, i robienie notatek o innych właścicielach przy zwrotach może okazać się niepraktyczne i bardziej kłopotliwe niż to jest warte.

  • IRS: publikacja 17 (2017), Twój federalny podatek dochodowy
  • Bankrate: Ryzyko wspólnych rachunków bankowychHacker Accounting: Jak wspólne konto bankowe może wpłynąć na Twoje podatkiRobert Alley jest niezależnym pisarzem od 2008 roku. Na różnych stronach internetowych zajmował się różnymi tematami, w tym nauką ścisłą i sportem. Posiada tytuł licencjata w dziedzinie ekonomii uzyskany na Uniwersytecie Stanowym Karoliny Północnej oraz tytuł prawnika na Uniwersytecie Karoliny Południowej.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy