Koszty gromadzenia spermy (i jak zaoszczędziliśmy na tym)

Author:
17 lutego 2021
Category: Możesz Otrzymać

TEN POST MOŻE ZAWIERAĆ LINKI POWIĄZANE

To dość niezręczny temat finansowy dzisiaj. Zapraszam do przeczytania tego pod pozorem nocy.

Wczoraj rano powiedziałam mężowi, że planuję napisać artykuł o naszym planie zamrożenia jego małych plemników. Dał mi najsmutniejszą minę szczeniaka, oparł głowę na krawędzi łóżka na 2 minuty, spojrzał w górę i uzgodnił finansowo.

Zapytał: „Czy to jest związane z finansami osobistymi?

Powiedziałem: „Cóż, to sprawa osobista i zawiera słowo„ bankowość !

Nie powiedziałbym, że ten temat to moja specjalizacja. Ale przeanalizowałam mnóstwo badań na ten temat dla mnie i mojego męża.

Poszłam na kolację o tematyce gier planszowych, na spotkanie ze współpracownikami mojego męża.

Coś, co zauważyłem na temat tego tłumu… ponieważ jestem przerażający, w grupie około 14 inteligentnych, zamożnych, kochających gry planszowe dorosłych w wieku około 30 lat… żaden z nich nie miał dzieci ani nawet nie byłby bliski uznania tego daleka odległość.

Miały one mniej więcej 32 lata mojego męża. Badania wykazały, że jakość nasienia spada coraz szybciej wraz z wiekiem. Szczyt reprodukcyjny u obu płci występuje w okresie od starszego nastolatka do późnych lat dwudziestych.

Temat zamrażania nasienia wykupiłam, gdy mój mąż miał 28 lat, ale wtedy był bardziej niechętny.

Nie chciałam zostać mamą tak szybko. Chciałem poczekać, ale był starszy ode mnie o 4 lata. Teraz, gdy czuje ukłucie 30, zapytałem ponownie na początku tego tygodnia, a on się zgodził.

Odpowiednie lektury :

Spis treści

Czy gromadzenie nasienia lub komórki jajowej jest skuteczne?

Średnio, osoba, która próbuje zajść w ciążę po zapłodnieniu dawcy, ma 60 do 80 procent szans na zajście w ciążę. Pacjentki, które używają ich zakonserwowanego nasienia, osiągają 36,4 procent ciąży poprzez zapłodnienie wewnątrzmaciczne (IUI), a 50 procent poprzez zapłodnienie in vitro i intracytoplazmatyczne wstrzyknięcie nasienia (ICSI).

Czy gromadzenie nasienia jest warte swojej ceny?

Wskaźnik sukcesu banku nasienia jest dość wysoki, ale procedura może kosztować od 375 do 435 USD na próbę inseminacji. Nie wspominając o tym, że typowy IVF kosztowałby około 12 000 do 15 000 $, co może naprawdę zwiększyć koszt. Z drugiej strony IUI kosztuje 895 USD, ale może wynieść nawet 3000 USD na cykl, jeśli potrzebujesz intensywnej terapii.

To, czy gromadzenie nasienia jest warte kosztów, zależy od powodzenia inseminacji. Dla każdego, kto chce założyć rodzinę, bank spermy jest ostatnią najlepszą opcją zajścia w ciążę, bez względu na to, jak drogie jest.

Najlepiej jest porozmawiać ze swoim partnerem o konsekwencjach emocjonalnych i finansowych, zanim zdeponujesz nasienie i przystąpisz do inseminacji.

Ile kosztuje przechowywanie nasienia przez 10 lub 20 lat?

Średni koszt gromadzenia nasienia waha się od 300 do 4000 USD bez opłat za niezbędne procesy laboratoryjne i sztuczne zapłodnienie. Poniżej znajdują się popularne banki nasienia i odpowiadające im opłaty.

Fairfax Cryobank Fairfax Cryobank jest drugim co do wielkości magazynem nasienia w USA. Oferuje usługi bankowe dotyczące nasienia od 40 USD za miesiąc do 2400 USD przez 10 lat. Opłaty laboratoryjne wahają się od 300 do 700 USD – obejmuje to badanie chorób, analizę nasienia, panel krwi i postępowanie z nasieniem.

Sperm Bank of California Sperm Bank of California jest bankiem spermy non-profit z siedzibą w Berkeley, który jest magazynem nasienia dla dorosłych, którzy chcą zajść w ciążę za pośrednictwem dawców nasienia. Oferuje również bankowość nasienia za wstępną opłatę za przechowywanie w wysokości od 1100 do 1300 USD z przyrostem o 250 USD (za jedną próbkę nasienia) i 450 USD (za dwie próbki nasienia) rocznie w kolejnych latach.

Xytex Xytex to kolejny bank nasienia, który wykorzystuje innowacyjną technologię do przechowywania nasienia. Chociaż nie ma danych, czy ich unikalne metody zwiększają płodność, oferują one 7-dniowy bezpłatny dostęp dla nowych pacjentów. Ich miesięczne przechowywanie kosztuje 75 USD, a roczne koszty przechowywania 360 USD z góry. Inne różne opłaty wahają się od 75 do 150 USD.

⭐ Zalecane lektury:

NW Cryobank NW Cryobank twierdzi, że jest jednym z wiodących banków nasienia w kraju, który umożliwia klientom z zagranicy wysyłanie próbek do przechowywania. Opłata za wysyłkę waha się od 85 do 245 USD w zależności od lokalizacji i kuriera. Opłata za przechowywanie wynosi 385 USD za rok, 1085 USD za trzy lata i 1 585 USD.

Kriogeniczna Nowa Anglia (NECC) New England Cryogenic (NECC) to akredytowany przez FDA bank nasienia z siedzibą w Massachusetts. Oferuje roczne przechowywanie za 675 USD, przy czym pierwsze trzy miesiące są bezpłatne. Przechowywanie długoterminowe jest dostępne przez 5 lat i kosztuje 1650 USD, z wyłączeniem innych opłat bieżących.

Seattle Sperm Bank Seattle sperm bank to kolejna amerykańska przechowalnia nasienia z otwartym programem dawców ID, który umożliwia dawcom nasienia kontakt z dziećmi po osiągnięciu 18 roku życia. Oferują miesięczne przechowywanie za 100 USD i 350 USD za roczne przechowywanie. Dostępne jest również przechowywanie długoterminowe przez 5 lat w cenie 1000 USD.

Czy niektórzy odnoszą większe sukcesy niż inni?

W zależności od czynników, takich jak wiek i stan płodności, możesz zajść w ciążę za pierwszym razem lub nie. Inne osoby mogą nawet podjąć kilka prób przed poczęciem po raz pierwszy. Jeśli twój partner ma niską liczbę plemników, szansa zajścia w ciążę jest stosunkowo mniejsza.

Twoja szansa na zajście w ciążę wzrasta również wraz z liczbą przechowywanych plemników. Zdecydowanie zaleca się przechowywanie co najmniej trzech do sześciu okazów. Więcej próbek pozwala na więcej prób inseminacji, co oznacza, że ​​zwiększają się również Twoje szanse na zajście w ciążę.

Kto jest idealny do gromadzenia nasienia?

Bankowość nasienia jest idealna dla następujących osób:

 • Pacjenci chorzy na raka, którzy chcą mieć dzieci w przyszłości po leczeniu mogącym powodować bezpłodność, takim jak chemioterapia i radioterapia.
 • Pary z problemami z płodnością, które planują przejść sztuczną inseminację w celu zajścia w ciążę, taką jak zapłodnienie wewnątrzmaciczne (IUI) lub zapłodnienie in vitro (IVF).Młode pary, które chcą zachować nasienie lub komórkę jajową do wykorzystania w przyszłości.Pary, które chcą odłożyć posiadanie dzieci do 45-60 roku życia i planują mieć surogat.Każda osoba, która chce przekazać swoje nasienie innym ludziom. Dawcy nasienia zarabiają do 70 USD za każdą darowiznę, biorąc pod uwagę, że przeszli niezbędne testy.✏️ Powiązane lektury :

  Kto nie powinien zamrażać plemników?

  Następujące osoby są zdyskwalifikowane z przechowywania lub oddawania próbek nasienia.

  Mężczyźni i kobiety cierpiący na choroby zakaźne, takie jak AIDS lub HIV. Jeśli odwiedziłeś obszary o wysokim ryzyku zachorowań na AIDS / HIV, możesz zostać zdyskwalifikowany z pobierania nasienia. Każda osoba, która w przeszłości była uzależniona od narkotyków i stosowała metodę dożylną, niezależnie od stanu zdrowia.

  Jak zaoszczędzić pieniądze na bankowości spermy

  Czy są sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy?

  Bankowość nasienia jest niezaprzeczalnie droga. Ale jest wiele sposobów oszczędzania. Na przykład, jeśli zdecydujesz się na przechowywanie długoterminowe, możesz przechowywać nasienie po obniżonej cenie. Średni miesięczny koszt przechowywania wynosi od 40 do 80 USD, podczas gdy pięcioletnie przechowywanie kosztuje około 1000 do 1650 USD. Jeśli wybierzesz to drugie, będziesz mógł zaoszczędzić od 1000 do 2350 USD.

  Liczba próbek wpłynie również na koszt i opłaty za przechowywanie. Średni koszt każdej dodatkowej próbki wynosi od 150 do 300 USD. Możesz zaoszczędzić, podając tylko jedną próbkę, chyba że cierpisz na niską liczbę plemników, wtedy może być konieczne pobranie więcej niż jednej próbki.

  Niektóre banki nasienia oferują również 5% do 20% zniżki dla pacjentów z rakiem. Osoby cierpiące na problemy z bezpłodnością mogą również otrzymać od 5% do 10% na leki na płodność. Aby skorzystać z tej korzyści, musisz skontaktować się z lokalnymi organizacjami pozarządowymi w Twojej okolicy.

  Możesz również sprawdzić, czy Twoje ubezpieczenie pokrywa koszty przechowywania nasienia w ramach leczenia niepłodności. Obecnie istnieje 15 stanów, które wymagają ubezpieczenia tego rodzaju leczenia, takich jak Arkansas, Kalifornia, Connecticut, Hawaje, Illinois, Luizjana, Maryland, Massachusetts, Minnesota, New Jersey, Nowy Jork, Ohio, Road Island, Teksas, Utah i Wirginia Zachodnia.

  Niektórzy pracodawcy, na przykład firma mojego męża, oferują zachęty do usług reprodukcji, takich jak bankowość nasienia.

  Firmy technologiczne, takie jak Facebook i Apple, oferują „pomoc finansową (czyli dodatkową zachętę) pracującym kobietom, które chciały zamrozić swoje jajka. Myślę, że to całkiem fajne!

  Zbieranie i przechowywanie żeńskich jaj jest znacznie droższe niż plemniki.

  Ale przechowywanie nasienia nadal kosztuje. To nie jest bardzo drogie, ale to kosztuje.

  Oryginalne podróże do depozytu zostaną potraktowane na papierze jak normalna wizyta u lekarza i będą bezpłatne po wypłacie.

  Dowiedzieliśmy się również, że pracodawca mojego męża zaoferował 3 lata darmowego przechowywania nasienia, po czym sperma będzie poza kieszeniami.

  To nie jest ogromny profit, ale jest to coś, co pozwala zaoszczędzić pieniądze. Przechowywanie nasienia w naszej okolicy kosztuje około 400 USD rocznie, więc technicznie rzecz biorąc, ta korzyść pozwoli nam zaoszczędzić 1200 USD. Nie jest zły!

  Czy warto?

  To bardzo osobiste pytanie. Czy pytasz mnie? Ponieważ powiem tak.

  Jestem dziewczyną i nie muszę nic robić. Mój biedny mąż zmieni się w znajomy malinowy odcień, kiedy dotrze do laboratorium, ale będzie musiał po prostu przezwyciężyć to.

  Oprócz radości z torturowania mojego męża i jednoczesnego okazywania czułego, pełnego uznania dla jego genów i chęci zachowania go na zawsze… tak, myślę, że to niewielka cena za plan awaryjny.

  Czekaj, co dziewczyny muszą zrobić?

  Nie zamierzam brać udziału w żadnej z tych bzdur, ale obejrzałem część filmu o procesie tworzenia jajeczka przez samicę i nie jest to tak przyjemne, jak proces oddawania nasienia przez kolesia. Kobiecy układ rozrodczy jest nieco bardziej tajemniczy.

  Kiedy wideo mówiło, „wbiją ci ostrą igłę do ekstrakcji… Skończyłem. Do widzenia, powodzenia z tym.

  Za dziesięć lat ulepszysz tę naukę i może więcej dziewcząt będzie grać w piłkę. Eeesh.

  Swoboda finansowa zaczyna się od oszczędzania:

  Kapitał osobisty : Zarejestruj się i używaj ich kalkulatora wartości netto ZA DARMO. To bezpłatna platforma usług finansowych, która pomaga analizować portfel, emeryturę i kondycję finansową na jednym prostym i bezpiecznym koncie

  Ibotta: Myślałem, że ta aplikacja jest przereklamowana, zanim sam ją wypróbowałem. Promocje „Dowolny artykuł natychmiast pozwalają zaoszczędzić pieniądze po zeskanowaniu paragonu ze sklepu spożywczego. Ibotta organizuje również promocje i konkursy dla Twojego zespołu, aby zaoszczędzić więcej dzięki wspólnej pracy. Możesz otrzymać 10 $ za darmo, jeśli się zarejestrujesz.

  ThredUp: Jedyny internetowy sklep z odzieżą, w którym obecnie kupuję i sprzedaję. Świetna misja, model firmy, obsługa klienta, ceny i wybór. Zarejestruj się, korzystając z naszego linku zaproszeniowego, a otrzymasz 10 $ w postaci kredytu ThredUP.

  Survey Junkie: Survey Junkie jest jedną z niewielu firm zajmujących się badaniami, które są w 100% legalne, przyjazne dla użytkownika i świetne do zarabiania dodatkowych pieniędzy. Zarabiaj do 1000 $ miesięcznie, wykonując ankiety online. W wolnym czasie możesz zarabiać od 5 do 20 USD dziennie.

  BibliografiaZalecana❮ POPRZEDNI POST

  NASTĘPNY POST ❯

  Może ci się spodobać również:

  Interakcje czytelników

  Komentarze

  Lilia. Ty też jesteś genialny. Miej swoje dziecko.

  Myślę, że macierzyństwo zastępcze to coś śmiesznego, jak 40 000 $. Poza tym nie możesz kontrolować tego, co robi!

  Rozważałem zamrożenie jajek, ponieważ opłaca się za to praca, ale do cholery czytanie o tym procesie w Oogle było bardzo przygnębiające.

  Zrób to Olivia! Jest wolne! Nie wspomniałem, że podczas ekstrakcji trochę cię usypiają, więc przynajmniej jest to!

  Koszt naprawdę naprawdę nie ma dla mnie znaczenia. Nawet 100 tysięcy dolarów nie jest śmieszne i jestem gotów się z tym rozstać. Do diabła, weź też mój dom! Poza tym nasze pieniądze nie przynoszą mi radości i powiedziałem, że nie chcę dosłownie niczego fizycznego.

  Dzięki za podzielenie się swoją historią, Lily! To brzmi naprawdę drogo do zamrażania plemników. Nigdy bym się nie dowiedział.

  Pan FAF kończy w tym roku 36 lat i martwię się też o jakość jego nasienia. Nie byłbym, gdyby nie powtarzał, że chce trzeciego dziecka. Zaczynam też martwić się o jakość moich jaj, odkąd w tym roku kończę 31 lat.

  Proszę, miej własne bio dziecko. Więcej ludzi cię kocha i uwielbia, niż myślisz. Mieszane dzieci są naprawdę urocze. Nie mogę się doczekać, kiedy spotkam się pewnego dnia! 😉

  To było więcej, niż myślałem, ale cóż, to bardzo potrzebne.

  36 dotyczy kobiet (myślę, że jest to medyczne ograniczenie dla potrzeb dodatkowych testów). W przypadku mężczyzn uważam, że hojna ostrożność wynosi 40+, ponieważ mutacje genetyczne w nasieniu są dwukrotnie większe niż u kogoś po dwudziestce. Jesteście w porządku, a trzydziestka to zwykle najlepszy wiek, ponieważ jest to kompromis między biologią a finansami.

  Nie martw się FAF, mogę po prostu ukraść jajka innej Azjatki i skłamać, że jest moje 🙂

  Narzeczony jest pięć lat starszy ode mnie i ma około trzydziestki, ale nie martwimy się o zamrożenie jego spermy. Jego rodzice mieli go, gdy jego tata miał 45 lat, a jego mama 40 lat i planujemy mieć dzieci dużo wcześniej. Rozważałem oddanie swoich jajek, ale po przeczytaniu tego procesu wydaje się, że istnieje nietrywialne prawdopodobieństwo wystąpienia naprawdę bolesnych komplikacji. Więc nie robię tego.

  Czy rozmawialiście z Jaredem o tym, czy w ogóle chcecie mieć dzieci, biologiczne czy nie? A jeśli tak, o jakiej osi czasu myślisz? Czy posiadanie niebiologicznych dzieci (nie-Lily, nie-Jareda lub obu) to dla niego przełom? Czy posiadanie biologicznych dzieci jest dla ciebie przełomem?

  Nie musisz też mieć powodu, by nie chcieć mieć biologicznych dzieci (swojego ciała, swojego życia, swoich wyborów), ale powinieneś wiedzieć, że jesteś wart biologicznych dzieci, jeśli tego kiedykolwiek chciałeś.

  Z jakiegoś powodu zamiast narzeczonego czytałem dalej finanse! Lol!

  POWINIENEŚ oddać swoje jajka! Myślę, że to nie boli, myślę, że cię uśpili. Koncepcja jest trochę niezręczna.

  Ojciec mojego męża miał go, gdy miał 41 lat, co uważam za dość starego. Hipopotam miał pewne komplikacje, ale wszystko się udało. Urodziłam się dla starszych rodziców, ale głównie dlatego, że poznali się później w życiu i mieli problemy z płodnością. Myślę, że mogę mieć te same problemy, nie żeby mnie to obchodziło, nadal wolę czyjeś jajko ponad wszystko.

  Tak, rozmawialiśmy o dzieciach i zgodziliśmy się, że osiągniemy niezależność finansową, zanim dzieci przyjdą. Ale nigdy nie sprecyzowałem, że muszą być biologicznie moje. Ale absolutnie obchodzi mnie, że muszą być moimi mężami. To nie jest zerwanie umowy, ale powiedziałem mu, że jeśli chcesz, żebym był szczęśliwy, powinieneś mieć dziecko z kimś innym.

  Rozmawialiśmy o wychowaniu z systemu dorosłych dzieci, którym grozi starzenie się, ale ma to mniej wspólnego z adopcją dzieci. Chcę tylko spróbować ustawić starszą nastolatkę na przynajmniej półstabilnej stopie.

  Mniej martwię się o samą procedurę, a bardziej o rozwój OHSS z hormonów.

  Mieliśmy dziecko, kiedy oboje mieliśmy 36 lat. Myślę, że to w porządku dla facetów, ale popychanie tego dla kobiet. Prawdopodobnie możecie poczekać jeszcze 5 lat przed zamrożeniem plemników. Muszę dowiedzieć się więcej.

  Alternatywnie możesz adoptować dziecko. Myślę, że to jeszcze lepsze. Nie musisz w ogóle zajmować się aspektem biologicznym i naprawdę komuś pomóc.

  Chciałem wychowywać starsze nastolatki, kiedy mój mąż i ja dorastaliśmy. To była jedna rzecz na mojej liście rzeczy do zrobienia. I nie przeszkadza mi adopcja (i przyglądałam się temu wiele razy), ale naprawdę chcę mieć DNA mojego męża. Powinien mieć własne dziecko, nie chcę tego zakłócać tylko dlatego, że nie chcę własnych biologicznych dzieci.

  To jest naprawdę interesujące i nigdy nie było to coś, o czym myślałem. Zdecydowanie chcę cieszyć się życiem w podróży bez dzieci, zanim będę gotowy.

  Dzięki za udostępnienie tego!

  Zamrozić ich Chris!

  nie widziałem tego dzisiaj, to na pewno. jesteśmy wolni od dzieci i fiddy. jest po prostu świetny, zwłaszcza jeśli nie znajdziesz małego potomstwa choćby czarującego. poznaj siebie.

  Freddy jest fiddy? Haha przepraszam, nie mogłem się oprzeć. Wciąż uczę się o sobie, ale chciałabym, żeby mój mąż żył dalej. Co za dylemat…

  * rozgląda się * Myślę, że PiC i ja jesteśmy tutaj najstarszą parą. Mamy łącznie 76 lat, ale dzieli nas też sporo. Może drugie dziecko byłoby katastrofą na poziomie genetycznym.

  Więc jeśli dobrze to czytam, nie uważasz, że Twoje geny są warte przekazywania, lub nie chcesz zajmować się noszeniem dziecka (CAŁKOWICIE legalna ciąża jest trudna!)? A może najpierw musisz odnieść sukces, zanim będziesz mieć dziecko, ale prawdopodobnie nie bio?

  Naprawdę mogę sympatyzować z genetyką. Uważnie obserwuję JB pod kątem wielu okropnych rzeczy, które występują w mojej rodzinie. Powiedziałem PiC, że jego geny lepiej radzą sobie ze zdrowiem psychicznym, podczas gdy ze znacznie lepiej radzi sobie z moim wzrokiem, zdrowiem zębów i uporem. Jak dotąd ze wykazuje trzy pokolenia tak upartego. Uch. Yay?

  Poruszyłeś wszystkie 3 ks. Nie sądzę, żebym coś zrobił ani nie zaoferowałem niczego do przekazania, chyba że zrobiłem coś, co uważam za niezwykłe. Nawet wtedy nie jestem zbyt zadowolony z procesu biologicznego, kiedy mamy do dyspozycji dochód, aby ten dyskomfort po prostu zniknął z jajkiem innej osoby i biologią.

  Martwię się też, co czai się u moich rodziców, wszyscy wiedzą, że nie jestem fanem mojego ojca. Jest… postacią. Dorastałam, czując się szczególnie różna od moich rodziców i myślałam, że to była nastolatka, ale teraz mam 26 lat i uczucia pogorszyły się.

  Widzę. Oto ciekawa myśl – jak ciężko jest dzieciom dorównać niezwykłym rodzicom? I czy sprawiedliwe jest wymaganie od nich tego? Wydaje się, że jest to akceptowanym następstwem konieczności zrobienia czegoś niezwykłego, aby być wartym zostania rodzicem. Nie powiedziałbym, że któryś z moich rodziców zrobił coś spektakularnego, w ogólnym rozrachunku, ale jestem niesamowitą osobą;), a we wszechświecie nie jestem też niczym spektakularnym, ale JB jest całkiem zachwycający. I straszne. I świetnie. I straszne. 🙂

  Wszystkie powody, by tego nie robić, są w mojej książce ważne, ale lubię zastanawiać się, dlaczego myślimy o tym, co myślimy.

  Właściwie to chyba nie wiedziałem, że nie byłeś fanem swojego taty. Może zostałem wprowadzony w błąd przez jego mieszkanie z tobą? Podobnie zdecydowanie nie jestem swoim fanem.

  Cholera, myślałem, że śniłem ten komentarz. Znakomity. Jest regresja do średniej – że dzieci nie dziedziczą talentów swoich rodziców (widoczne u tak wielu muzyków).

  Myślę, że też jesteś niesamowity Rev!

  Naprawdę nie lubiłem, jak dorastał, ale był w złym stanie psychicznym (ogólnie gówniane życie) – po przejściu na emeryturę uspokoił się. Nie jesteśmy przyjaciółmi, ale teraz mogę go bardziej znieść. Zaakceptowałem, że nie był wymarzonym ojcem żadnego dziecka, co tu jest do powiedzenia, był tak pokrzywdzony pod każdym względem. Wiem tylko, że mam Hipopotama, który będzie IDEALNYM ojcem. Wszystko dobrze. Rany zagoiły się!

  Czy będziesz się martwić, że Hippo dowie się o twoim planie? Jeśli kocha takim, jakim jesteś i chce swoich biologicznych dzieci, przypuszczam, że chce też dziecka z twoimi genami. Czy będzie smutny, jeśli dowie się o twoim planie? Mój mąż i ja od jakiegoś czasu zdecydowaliśmy, że nie chcemy okresu dzieci. Jedyną drobną myślą na ten temat jest to, że na zawsze będę się zastanawiać, jak słodkie jest nasze dziecko, ponieważ wiele osób mówi, że mieszane dzieci są naprawdę słodkie. (Ale widziałem też z pierwszej ręki niezbyt uroczą mieszankę dorosłych).

  LOL wiesz, że faktycznie miałem otwartą tę kartę, kiedy poszedłem do łazienki i wróciłem do niego, gapiąc się na ekran. Więc może przeczytał twój komentarz lub naprawdę czyścił biurko. Wiele osób mówi, że mieszane dzieciaki są urocze, jestem pewien, że niektóre są, ale to może 20% mojego zmartwienia. Myślę, że po prostu rzutowałbym na nich swoją pogardę i oczekiwania, a to nie jest dobre dla żadnego dziecka. Jeśli tego nie rozwiążę, nie powinnam mieć dzieci.

  Mieliśmy dziecko z centami, kiedy byliśmy po trzydziestce, a to oznacza dla matki z centami. Możecie adoptować dziecko, jeśli nie możecie dojść do porozumienia co do tego, kto będzie nosił dziecko w czasie ciąży. Adopcja to świetna opcja, jest mnóstwo dzieci, które czekają na kogoś, kto się nimi zaopiekuje.

  Chcę, żeby dziecko miało DNA mojego męża, ponieważ z pewnością jest mądry i dobry dla ludzkości. W przeciwnym razie bardziej zwracam się ku wychowywaniu dorosłych sierot niż dzieci, jeśli byłbym adopcyjny.

  Jeśli chcesz, masz własne dzieci genetycznie ze swoim mężem – jesteś piękna, odnosząca sukcesy, kreatywna i mądra! Daj sobie więcej uznania 🙂 Kiedy patrzysz w oczy dziecka i widzisz w nich trochę siebie, to jest to najpiękniejsza rzecz.

  To naprawdę interesujące, że Google płaci za bankowość nasienia! Chociaż moje niezamówione dwa centy, jest bardzo młody (30), nie sądzę, żebyś musiał się tym martwić. Płodność u mężczyzn nie spada tak naprawdę w latach trzydziestych, tak jak u kobiet w wieku od połowy do późnych 30 lat. Mój mąż jest po czterdziestce, a ja po trzydziestce. Revanche – razem z mężem mamy 77 lol!

  Nie chcę widzieć siebie w nikim, nawet w myślach nie lubię myśleć o sobie jako o sobie. Zawsze jestem kimś innym.

  Myślę, że 30-latek jest na krawędzi balansu, dlatego chcę, żeby zrobił to do końca lata. Spadek jakości nasienia postępuje, więc słyszę tykający czas nie tylko odgłosy mijających lat przez x (

  Cześć Lily, uwielbiam Twoją otwartość i radość z dzielenia się osobistymi sprawami. Nigdy nie myślałem, że zamrożenie plemników jest rzeczywistością, ponieważ wciąż słyszymy historie starszych ojców, takich jak Mike Jagger itp.

  A także powiedzieć, że myślę, że odniosłeś sukces i byłbyś wspaniałym rodzicem – nie sądzę, że musisz czekać, aby osiągnąć jakieś arbitralne cele sukcesu.

  Haha, o tak, Sir Jagger…

  Myślę, że nienawiść do samego siebie byłaby toksyczna, gdybym miał dziecko. Myślę, że bezpieczniej jest być kimś innym niż ja. Czułem się tak, odkąd trzymałem pamięć i świadomość.

  Tak się cieszę, że nie myślałem tak dużo, kiedy byłem młodszy, prawdopodobnie nigdy nie miałbym dzieci.

  Cokolwiek zdecydujecie, oboje musicie być zadowoleni ze swojej decyzji, aby nie wpłynęła to na wasz związek w przyszłości.

  I zgadzam się z GenY: miej własne dzieci, jeśli możesz :)

  „Może może być problemem, ponieważ oboje moi rodzice mieli problemy z płodnością. Mogłem to dostać – co i tak mi pasuje!

  Poszedłem przeczytać Twój najnowszy post, a potem kliknąłem na Twoim blogu! (Dziękuję za powiązanie treści… znacznie ułatwia to głębokie skradanie się).

  Jednak z całą powagą chciałbym, żeby te opcje zostały omówione, gdy miałem 20 lat. Mieliśmy plany. Ale radziłbym być plastycznym. Albo chcieliśmy być DINK, albo mieć więcej niż jedno dziecko. Jestem w połowie lat trzydziestych, pan DS ma później trzydzieści lat i mamy JEDNEGO dzieciaka. I walczymy z dzieckiem nr 2. Mój pierwszy miałem w wieku 28 lat. Poof! Bułka z masłem! Bocian właśnie wleciał w to!

  Moja siostra miała 4 dzieci przed 30 rokiem życia. Moja babcia miała 6 przed 30. Po przejściu przez to, co mam / przechodzę – zachęcam ludzi do rozmnażania się tak wcześnie, jak to możliwe! Jeśli istnieje sposób na zatrzymanie czasu, jestem za tym! Jestem prawie pewien, że moja siostra również z radością byłaby twoją dawczynią komórek jajowych… już zgłosiła się na ochotnika (nie biorę jej na to!)… 1). To byłoby zbyt dziwne. 2). Trzymałaby to nad moją głową NA ZAWSZE. 3). Mężulek mówi: „Hmm, nie…

  LOL DEEP CREEPING HAHAHAHAH. Omg, zamierzam tylko… oprawić ten komentarz.

  Twoja siostra brzmi jak odważna wolontariuszka! Żałuję, że nie mam wolnej warstwy jajek (o Boże hahahah).

  Sylvie n the Dogs

  Czuję się tak stary, mówiąc to. Stary.

  Twoje jajka nigdy nie będą tak dobre, jak są teraz. Dosłownie rozpadają się podczas pisania. Prawdopodobnie będą w porządku i rozmnażać się za 5-7 lat, ale będą o 5-7 lat starsze. Cholera się dzieje. Jeśli chodzi o adopcję jajek, jeśli musisz, to musisz. Ale posiadanie 50% genetycznego odłączenia później (pałkarz + zupełnie obcy) z wyboru, opiera się na twoim doświadczeniu, a nie na genetycznej rzeczywistości. I… w przyszłości brak udziału w tym, jeśli możesz wziąć udział, będzie kłopotliwy. Jesteś niesamowity i masz dwudziestokilkuletni punkt widzenia na genetykę i dzieci. Nie będziesz się tak czuł za 10 lat.

  A presja sukcesu, jaką przykładasz do siebie, nie jest rzeczywistością przy wyborze jajka na omlet. W najlepszym przypadku otrzymasz podstawowe informacje. Nikt nie mówi prawdy o dziwnych skłonnościach wujków ani o złym okresie studiów. Nie wiesz, co otrzymujesz (tworzenie zarodka i ai / lub macierzyństwa zastępczego jest szalenie drogie, wcale nie wygodne, a każda runda kosztuje więcej, w nieskończoność, dopóki to zajmie lub nie zrezygnujesz.)

  Przechowywanie jajek jest wysoce wskazane, jeśli przez jakiś czas nie planujesz mieć dzieci).

  To trudna rzeczywistość, która jest uważana za nieskończoną i niezbyt pilną w wieku od 20 do późnych lat dwudziestych, ale naprawdę ważna, w wieku około 30 lat.

  Rzeczywistość, przedwczesne wyczerpanie jajników zdarza się bardzo często. Niepłodność jest szokująca i powszechna.

  Jeśli to pomoże, pamiętaj, że twój mąż poślubił cię nie bez powodu i zaufaj jego ocenie. Jeśli jego ciasto jest wystarczająco dobre dla twojego potomstwa, twoje też jest. (Oświadczenie: nasz pracodawca w siedzibie głównej w Seattle również mocno dofinansował naszą przygodę z płodnością i dziećmi. Zrobiłem to po żarliwym spędzeniu życia w pogoni za NIE prokreacją. To było trudne. Emocjonalne. Żałuję, że nie miałem tego 411 lat przed tym odyseja.)

  Naprawdę spróbuj oddzielić swoje emocjonalne ja od genetyki i oceń. Pełne leczenie bezpłodności to w rzeczywistości około 250 tysięcy dolarów, ale emocjonalne żniwo nie jest wymierne. Najlepsze życzenia w twoich decyzjach i wyborach.

  Lily, oczywiście cię nie znam… ale naprawdę lubię czytać twojego bloga. Jako emerytowany OBG… powiedziałbym, że jesteś genetycznie w 90% ile na podstawie twojego pisma… masz uwzględnione ważne podstawy:

  -świadomy finansowo-czek

  -mart-test  ciężka praca-kontrola -artystyczna kontrola talentów

  – Hipopotam cię kocha – sprawdź

  Rozważ… tak bardzo, jak lubisz Hippo i chcesz zobaczyć jego genetyczne potomstwo… może on zechce zobaczyć twoje!

  Loteria genetyczna jest zarówno przewidywalna, jak i nieprzewidywalna… .wybrałeś Hippo… on wybrał Ciebie… .Podejrzewam, że wynik byłby dobry…

  Grosz za twoje myśli, kochanie? Anuluj odpowiedźTa strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, jak przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

  Główny pasek boczny

  Witaj! 💖

  Hej! Jestem 28-letnim frugalistą oszczędzającym pieniądze. Mój mąż i ja jesteśmy najlepszymi super oszczędzaczami w dążeniu do wolności finansowej przed 30 rokiem życia.

  Chodź z nami w naszym cudownym, szalonym pędzie ku wolności nie tylko „ucieczki z pracy na zawsze, ale także pełnej możliwości zrobienia czegoś napędzanego pasją, a nie potrzebą.

  Doceniamy zalety oszczędności, prostego, szczęśliwego życia i proponujemy strategiczne sposoby oszczędzania pieniędzy, o których chciałbyś wiedzieć wczoraj!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy