Kiedy (i dlaczego) należy podpisać osobistą gwarancję bezpiecznego finansowania?

Author:
17 lutego 2021
Category: Małych Firm

W ciągu następnego roku 61 procent właścicieli małych firm spodziewa się rozszerzenia swojej działalności. Dla wielu będzie to oznaczać, że będą poszukiwać kapitału. Zaskoczyć może to, że mogą być zobowiązani do podpisania gwarancji osobistej w celu zabezpieczenia finansowania. Poniżej znajduje się siedem rzeczy, które musisz wiedzieć o gwarancjach osobistych.

 • Co to jest gwarancja osobista? Gwarancja osobista to niezabezpieczona pisemna obietnica złożona przez właściciela firmy i / lub dyrektora biznesowego, gwarantująca spłatę leasingu sprzętu lub pożyczki w przypadku, gdy firma nie zapłaci. Ponieważ jest niezabezpieczona, gwarancja osobista nie jest związana z konkretnym aktywem. Jednak w przypadku braku płatności pożyczkodawca może zająć się majątkiem osobistym gwaranta.
 • Dlaczego leasingodawcy i pożyczkodawcy wymagają osobistej gwarancji? Wielu pożyczkodawców wymaga osobistej gwarancji jako „dodatkowego zapewnienia, że właściciel lub dyrektor jest zaangażowany w działalność i zobowiązuje się do spłaty leasingu lub pożyczki sprzętu. Gwarancja osobista pokazuje leasingodawcy lub pożyczkodawcy, że jesteś odpowiedzialnym właścicielem firmy i masz zamiar spłacić wszystkie swoje umowy leasingu lub pożyczki. Ogólna zasada jest taka, że ​​każdy posiadacz 20% lub więcej kapitału przedsiębiorstwa musi osobiście poręczać zobowiązania leasingowe i kredytowe przedsiębiorstwa. W większości przypadków finanse osobiste właścicieli małych lub średnich firm są powiązane z przedsiębiorstwem, więc rozsądne jest, aby leasingodawca lub pożyczkodawca chciał tego zabezpieczenia. Z punktu widzenia leasingodawcy lub pożyczkodawcy, jeśli właściciel nie chce stać za biznesem, to dlaczego leasingodawca lub pożyczkodawca miałby podejmować ryzyko?
 • Dlaczego w niektórych przypadkach małżonek musi się podpisać ? Z tego samego powodu jest właściciel firmy. Ponieważ w większości przypadków osobiste finanse właścicieli małych lub średnich firm są mieszane z biznesem, tak samo jest z finansami małżonka.
 • Czy wszystkie małe i średnie firmy muszą podpisywać osobistą gwarancję? Nie wszystkie małe i średnie firmy muszą podpisywać. Wyjątki obejmują duże, dobrze ugruntowane małe i średnie firmy, których przychody przekraczają 25 mln USD; spółki publiczne zarejestrowane na giełdzie publicznej, takie jak NASDAQ; firmy non-profit; firmy wspierane przez venture; oraz przedsiębiorstwa o strukturze ESOP. Jednak dobra zasada jest taka, że ​​jeśli Twój główny bank wymaga osobistej gwarancji na 12-miesięczną pożyczkę odnawialną, wówczas leasingodawca lub pożyczkodawca zapewnia od 3 do 5 lat leasingu lub pożyczki (wiążącej się z większym ryzykiem ze względu na dłuższy okres). z pewnością będzie tego wymagać.
 • Kiedy NIE należy podpisywać gwarancji osobistej? Zachowaj ostrożność przy podpisywaniu osobistej gwarancji, jeśli nie jesteś członkiem kierownictwa i tak naprawdę nie masz pełnego wglądu w plany lub finanse firmy. Jeśli nie masz pewności, rozważ zlecenie prawnikowi przejrzenia dokumentu.
 • Co obejmuje gwarancja osobista? Gwarancja osobista będzie zawierać oświadczenie, że ponosisz osobistą odpowiedzialność za zobowiązania z tytułu leasingu lub pożyczki swojej firmy, a także może zadeklarować, że jesteś odpowiedzialny za odsetki za zwłokę, opłaty prawne i inne.
 • A co jeśli sprzedasz firmę? Jeśli sprzedasz swoje udziały w biznesie, musisz upewnić się, że Twoja gwarancja osobista zostanie zwolniona. Jeśli nie zostaniesz odpowiednio zwolniony z gwarancji osobistej, nadal będziesz ponosić odpowiedzialność, jeśli leasing lub pożyczka zostaną zaległe. Możesz być zobowiązany do spłaty leasingu w ramach sprzedaży firmy.Czy ten artykuł był pomocny?

  Średnia ocena 4,7 / 5. Liczba głosów: 14

  Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy