Karty kredytowe o największej wartości dla uprawnionych użytkowników

Author:
17 lutego 2021

Ten post zawiera odniesienia do produktów od jednego lub kilku naszych reklamodawców. Możemy otrzymać odszkodowanie za kliknięcie linków do tych produktów. Warunki mają zastosowanie do ofert wymienionych na tej stronie. Aby uzyskać wyjaśnienie naszych zasad reklamowych, odwiedź tę stronę.

Dodanie autoryzowanego użytkownika do konta karty kredytowej ma wiele zalet. Może pomóc głównemu posiadaczowi karty osiągnąć określone wymagania lub progi dotyczące wydatków i szybciej zdobyć nagrody. Z kolei upoważnieni użytkownicy mogą korzystać z oceny kredytowej głównego posiadacza karty i poprawiać własne oceny kredytowe.

Chcesz więcej wiadomości i porad TPG dotyczących kart kredytowych? Zapisz się do naszego codziennego newslettera.

Niektóre karty kredytowe zapewniają również dodatkowe korzyści, takie jak dostęp do poczekalni i kredyty na wyciągach w aplikacjach Global Entry lub TSA PreCheck. Niektórzy oferują nawet przedłużone, ograniczone czasowo korzyści z powodu trwającej pandemii koronawirusa.

Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć dodanie innych posiadaczy kart do swoich kont, najlepsze karty z nagrodami za to oraz przywileje przyznane autoryzowanym użytkownikom:

W tym poście

Kim jest autoryzowany użytkownik?

Autoryzowany użytkownik to osoba, która może korzystać z Twojej karty kredytowej. Osobie wydano własną fizyczną kartę, ale jest ona połączona z kontem Twojej karty kredytowej. Wiele kart umożliwia autoryzowanym użytkownikom korzystanie z niektórych korzyści oferowanych głównym posiadaczom kart. Biorąc pod uwagę, że opłaty za autoryzowanego użytkownika są zazwyczaj tańsze niż opłaty roczne, dodanie członków rodziny lub małżonków jako autoryzowanych użytkowników na koncie jest sposobem na podzielenie się niektórymi zaletami karty bez konieczności płacenia za kolejną roczną opłatę.

Przegląd najlepszych kart dla autoryzowanych użytkowników

Informacje dotyczące Citi Prestige zostały zebrane niezależnie przez The Points Guy. Dane karty na tej stronie nie zostały sprawdzone ani dostarczone przez wydawcę karty.

Te karty nagród oferują fantastyczne korzyści dla autoryzowanych użytkowników. Najpierw omówimy główne korzyści posiadacza karty, a następnie omówimy, które z nich dotyczą dodatkowych posiadaczy kart.

Chase Sapphire Reserve

Chociaż główni posiadacze kart mogą spodziewać się wielu korzyści, upoważnieni użytkownicy mogą polegać tylko na kilku z nich. Ta karta podlega opłacie rocznej w wysokości 550 USD.

Podstawowe korzyści posiadacza karty:
 • Bonus za rejestrację w wysokości 50 000 punktów po wydaniu 4000 USD na zakupy w ciągu pierwszych trzech miesięcy od otwarcia konta.
 • Zdobądź 3x punkty za każdego dolara wydanego na podróże (po wydaniu 300 $ rocznego kredytu na podróże) i jedzenie na całym świecie, bez ograniczeń.Do 300 $ w kredytach na podróże jako zwrot kosztów za szeroki wachlarz zakupów podróżniczych, którymi obciążana jest karta w każdym roku rocznicowym konta.Punkty Ultimate Rewards są przekazywane 10 liniom lotniczym i trzem partnerom hotelowym i można je wymienić bezpośrednio w portalu podróży Chase za 1,5 centa za sztukę.Posiadacze kart otrzymują dostęp do poczekalni Priority Pass na lotniskach na całym świecie.Zwrot opłaty za zgłoszenie Global Entry lub TSA PreCheck raz na cztery lata.Zniesione opłaty za transakcje zagraniczne.Przeczytaj naszą pełną recenzję rezerwy Chase Sapphire tutaj.

  Korzyści dla autoryzowanych użytkowników: Posiadacze kart, którzy są uprawnionymi użytkownikami, otrzymują własne członkostwo Priority Pass Select i dostęp do poczekalni lotniskowych na całym świecie. Nie kwalifikują się do rocznych kredytów na podróże ani zwrotu kosztów Global Entry / TSA PreCheck.

  Korzyści ograniczone w czasie : Karta oferuje następujące korzyści : Kredyt roczny w wysokości 100 USD dla klientów, którzy odnowią kartę między 1 kwietnia 2020 r. A 1 lipca 2020 r .; zdobądź 5x punkty za łączne zakupy do 500 $ w DoorDash i Tock do 31 maja 2020 r .; i zdobądź 5x punkty za nawet 1500 $ na zakupach spożywczych w maju i czerwcu.

  Dodatkowe opłaty za karty: dodatkowe karty kosztują 75 USD rocznie.

  Platinum Card® od American Express

  Jedna z najlepszych dostępnych uniwersalnych kart z nagrodami premium oferuje kompleksowe korzyści dla głównego posiadacza karty, a także kilka wspaniałych korzyści dla autoryzowanego użytkownika. Ta karta ma roczną opłatę w wysokości 550 USD (zobacz stawki i opłaty).

  Podstawowe korzyści posiadacza karty:
 • Oferta powitalna w wysokości 60 000 punktów bonusowych po dokonaniu zakupów w wysokości 5000 USD w ciągu pierwszych trzech miesięcy (niektórzy kandydaci mogą kwalifikować się do oferty docelowej w ramach CardMatch w wysokości 100 000 punktów bonusowych po dokonaniu zakupów w wysokości 5000 USD w ciągu pierwszych trzech miesięcy).
 • Zdobądź 5 punktów Membership Rewards za loty zarezerwowane bezpośrednio w liniach lotniczych lub w American Express Travel.Zdobądź 5 punktów Membership Rewards za przedpłacone hotele zarezerwowane na amextravel.com i za pośrednictwem Amex Fine Hotels & Resorts, a także korzyści, takie jak podwyższenie standardu pokoju i kredyty na obiekt.W każdym roku kalendarzowym do 200 dolarów opłaty lotniczej z tytułu dodatkowych opłat pobieranych przez wybraną linię lotniczą za takie rzeczy, jak bagaż rejestrowany lub przydział miejsc.Status VIP Ubera i do 200 USD kredytów Uber na przejazdy w USA każdego roku – 15 USD miesięcznie i 35 USD w grudniu.Do 100 $ zwracane w formie wyciągu za opłatę aplikacyjną Global Entry raz na pięć lat lub do 85 $ zwracane za jedną opłatę aplikacyjną TSA PreCheck raz na 4,5 roku.100 $ kredytu Saks Fifth Avenue każdego roku – 50 $ na zakupy od stycznia do czerwca i kolejne 50 $ od lipca do grudnia.Dostęp do kolekcji American Express Global Lounge, w tym salonów Centurion, salonów Priority Pass i klubów Delta Sky Club podczas lotów liniami Delta w tym samym dniu.Posiadacze kart mogą ubiegać się o bezpłatny status Hilton Honors Gold i Marriott Bonvoy Gold.Zarejestruj się, aby otrzymać bezpłatne członkostwo Hertz Gold Plus Rewards, Avis Preferred i National Car Rental Emerald Club Executive.Brak opłat za transakcje zagraniczne (zobacz stawki i opłaty).Przeczytaj naszą pełną recenzję Platynowej karty American Express tutaj.

  Korzyści dla autoryzowanych użytkowników: Po pierwsze, zła wiadomość. Autoryzowani użytkownicy na kontach Platinum Card nie otrzymują kredytów na własne linie lotnicze, Saks lub Uber, chociaż ich wydatki będą się liczyć na poczet linii lotniczych i kredytów Saks dla głównego posiadacza karty. Nie otrzymują też statusu VIP Ubera. Jednak ich karty nadal zapewniają premie za zakupy w liniach lotniczych i hotelach dla głównego posiadacza karty i mają dostęp do rezerwacji za pośrednictwem Fine Hotels & Resorts, wraz ze wszystkimi dodatkowymi korzyściami, które z tego wynikają.

  Co ważniejsze, upoważnieni użytkownicy są uprawnieni do własnych zwrotów za zgłoszenie Global Entry lub TSA PreCheck, mogą zarejestrować się w celu uzyskania statusu elity hotelu i wypożyczalni samochodów, a także uzyskać dostęp do kolekcji American Express Global Lounge z takimi samymi uprawnieniami wstępu, jak główny posiadacz karty. Jeśli chodzi o saloniki Centurion i Priority Pass, oznacza to, że mogą przywieźć dwóch gości za darmo, chociaż mogą wejść tylko do klubów Delta Sky Club (goście nie są przyjmowani).

  Korzyści ograniczone w czasie : do 160 USD na wyciągach w wybranych amerykańskich usługach przesyłania strumieniowego (do 20 USD miesięcznie) od maja do grudnia 2020 r .; do 160 USD w kredytach na wybrane usługi telefonii bezprzewodowej zakupione bezpośrednio od usługodawców w USA (do 20 USD miesięcznie) od maja do grudnia 2020 r .; i do 200 USD na wyciągu z przedpłaconych zakupów Amex Travel dokonanych między sierpniem 2020 r. a grudniem 2021 r. (tylko dla posiadaczy kart, którzy odnowią kartę między 1 kwietnia a 31 grudnia 2020 r.).

  Dodatkowe opłaty za karty: możesz otrzymać do trzech dodatkowych kart za 175 USD, a następnie opłata wynosi 175 USD za kartę (zobacz stawki i opłaty). Możesz również otrzymać bezpłatne karty Amex Gold, które różnią się od karty American Express® Gold. Bezpłatna karta Amex Gold zapewnia 5-krotność zarobków za loty zarezerwowane bezpośrednio w liniach lotniczych lub przedpłaconych hotelach w American Express Travel i 1 raz na wszystkie inne wydatki. Każda dodatkowa karta kwalifikuje się do jednego kredytu na wyciągu co cztery lata na poczet opłaty aplikacyjnej Global Entry / TSA PreCheck (do 100 USD). Przypadkowe opłaty za podróże lotnicze pobierane zarówno przez członków karty Platinum, jak i Gold kwalifikują się do uzyskania zwrotu na wyciągu (do 200 USD rocznie). Te karty mogą również otrzymywać oferty Amex.

  Jednak posiadacze bezpłatnych kart Amex Gold nie kwalifikują się do członkostwa Priority Pass Select ani dostępu do salonów Centurion, a także nie kwalifikują się do innych korzyści, takich jak roczne kredyty Uber i status elitarny w niektórych hotelach i agencjach wynajmu samochodów.

  Posiadacze kart nadal mogą preferować bezpłatną wersję, ponieważ zwykła karta American Express® Gold jest objęta roczną opłatą w wysokości 250 USD (zobacz stawki i opłaty).

  Business Platinum Card® od American Express

  Podobnie jak osobista karta Platinum, wersja biznesowa oferuje wyjątkowe korzyści nie tylko dla głównych posiadaczy karty, ale także dla upoważnionych użytkowników, w tym niektóre wersje osobiste nie obejmują. Ta karta ma roczną opłatę w wysokości 595 USD (zobacz stawki i opłaty).

  Podstawowe korzyści posiadacza karty:
 • Business Platinum Card® firmy American Express oferuje obecnie nowym posiadaczom 75 000 punktów po wydaniu 15 000 USD na kwalifikujące się zakupy w ciągu pierwszych trzech miesięcy od otwarcia konta.
 • Zdobądź 5 punktów Membership Rewards za loty i opłacone z góry rezerwacje hotelowe za pośrednictwem American Express Travel.Zdobądź 50% premii punktowej przy zakupie 5000 USD lub więcej, maksymalnie do 1 miliona punktów w roku kalendarzowym.Odzyskaj 35% swoich punktów, wymieniając je jako Płać punktami za pośrednictwem amextravel.com na bilety biznesowe lub pierwszej klasy w wybranej kwalifikującej się linii lotniczej lub na dowolną klasę usług w tej samej linii lotniczej wyznaczonej za dodatkową opłatą w wysokości 200 USD rocznie kredyt (poniżej).W każdym roku kalendarzowym do 200 USD na opłaty lotnicze na dodatkowe opłaty pobierane przez wybraną linię lotniczą za takie przedmioty, jak bagaż rejestrowany lub przydział miejsc.Dostęp do Amex Fine Hotels & Resorts.Do 100 $ zwracane w formie wyciągu za opłatę aplikacyjną Global Entry raz na pięć lat lub do 85 $ zwracane za jedną opłatę aplikacyjną TSA PreCheck raz na 4,5 roku.Do 200 USD na rok kalendarzowy w postaci kredytów na wyciągi z zakupów firmy Dell – 100 USD w przypadku zakupów dokonanych w okresie styczeń-czerwiec i 100 USD w okresie lipiec-grudzień.Dostęp do kolekcji American Express Global Lounge, w tym salonów Centurion, salonów Priority Pass, rzutów Airspace i Escape oraz klubów Delta Sky Club podczas lotu Delta w tym samym dniu.Posiadacze kart mogą ubiegać się o bezpłatny status Hilton Honors Gold i Marriott Bonvoy Gold.Zarejestruj się, aby otrzymać bezpłatne członkostwo Hertz Gold Plus Rewards, Avis Preferred i National Car Rental Emerald Club Executive.Brak opłat za transakcje zagraniczne (zobacz stawki i opłaty).Przeczytaj naszą pełną recenzję Business Platinum Card od American Express tutaj.

  Korzyści dla autoryzowanych użytkowników: Podobnie jak w wersji osobistej, tylko niektóre korzyści są dostępne dla dodatkowych posiadaczy kart. Na przykład nie otrzymują własnych opłat lotniczych ani kredytów firmy Dell. Jednak podobnie jak dodatkowi posiadacze kart osobistych kwalifikują się do zwrotu kosztów Global Entry / TSA PreCheck i uzyskują dostęp, między innymi, do salonów Centurion, Priority Pass i Delta Sky Club.

  Korzyści ograniczone w czasie : do 160 USD na wyciągach na bezprzewodowe usługi telefoniczne zakupione bezpośrednio od usługodawców w USA (do 20 USD miesięcznie) od maja do grudnia 2020 r .; do 160 USD na wyciągach z zakupów w USA do wysyłki (do 20 USD miesięcznie) od maja do grudnia 2020 r .; do 200 USD dodatkowych środków na wyciągach za zakupy w Stanach Zjednoczonych z firmą Dell: 100 USD dodatkowych środków na wyciągach od 1 maja do 30 czerwca 2020 r. i do 100 USD dodatkowych środków na wyciągach między 1 lipca a 31 grudnia 2020 r .; i 200 USD kredytu uznania po odnowieniu dla wybranych posiadaczy kart z datami odnowienia od teraz do listopada 2020 r. (nie wszyscy posiadacze kart będą się kwalifikować).

  Dodatkowe opłaty za karty: posiadacze kart Business Platinum mogą dodać dodatkowe karty za 300 USD każda (zobacz stawki i opłaty), więc nie jest to tak dobra oferta jak w przypadku karty osobistej, ale nadal warto ją rozważyć.

  Citi® / AAdvantage® Executive World Elite Mastercard®

  Karta Citi z najwyższej półki American Airlines kosztuje 450 USD rocznie. Ale za to główni posiadacze kart mogą spodziewać się kilkunastu dodatkowych korzyści:

  Podstawowe korzyści posiadacza karty:
 • Zdobądź 50000 dodatkowych mil AAdvantage po dokonaniu zakupów o wartości 5000 USD w ciągu pierwszych trzech miesięcy od otwarcia konta.
 • Pełne członkostwo w Klubie Admirals, w tym dostęp do salonów partnerskich. Posiadacz karty może bezpłatnie przywieźć najbliższą rodzinę lub maksymalnie dwóch gości z kartą pokładową na ten sam dzień w American Airlines lub partnerskich liniach lotniczych.Zdobądź 2 mile za każdego dolara wydanego na kwalifikujące się zakupy American Airlines.Pierwszy bezpłatny bagaż rejestrowany z pierwszeństwem wejścia na pokład dla posiadacza karty i maksymalnie ośmiu osób towarzyszących w ramach tej samej rezerwacji na loty krajowe sprzedawane i obsługiwane przez American Airlines.25% zniżki na zakupy żywności i napojów podczas lotu.Dostęp do nagród o zmniejszonym przebiegu.Uzyskaj premię do elitarnego statusu AAdvantage, zdobywając 10000 mil kwalifikacyjnych elity (EQM) w każdym roku kalendarzowym, w którym dokonasz zakupów o wartości 40 000 USD lub więcej.Otrzymuj zwrot opłaty za zgłoszenie Global Entry lub TSA PreCheck raz na pięć lat (do 100 $).Brak opłat za transakcje zagraniczne.Przeczytaj naszą pełną recenzję karty Citi / AAdvantage Executive World Elite Mastercard tutaj.

  Korzyści dla autoryzowanych użytkowników: Przejdźmy do sedna. Najlepszą cechą tego produktu jest to, że dodatkowi posiadacze kart mogą również uzyskać dostęp do Admirals Clubs American Airlines i zabrać ze sobą członków najbliższej rodziny lub maksymalnie dwóch gości za darmo. Już samo to jest warte uiszczenia rocznej opłaty za kartę główną.

  Autoryzowani użytkownicy otrzymują zniżkę podczas lotu, a ich wydatki liczą się do uzyskania dodatkowych EQM. Nie otrzymują jednak korzyści związanych z dniem podróży, takich jak bezpłatne torby rejestrowane lub pierwszeństwo wejścia na pokład w przypadku podróży bez głównego posiadacza karty. Nie kwalifikują się do zwrotu własnej opłaty za zgłoszenie Global Entry lub TSA PreCheck.

  Korzyści ograniczone w czasie: American Airlines oferuje kredyt na wyciągu w wysokości 225 USD przy odnowieniu konta klientom, których konta były otwarte 31 marca.

  Dodatkowe opłaty za karty: Oto, gdzie ta karta naprawdę udowadnia swoją wartość: możesz dodać maksymalnie 10 autoryzowanych użytkowników za darmo, z których każdy ma dostęp do Admirals Club i może przyjmować gości – co oznacza, że ​​zasadniczo możesz uzyskać 10 członkostwa za mniej niż cena jeden.

  Delta SkyMiles® Reserve American Express Card i Delta SkyMiles® Reserve Business American Express Card

  Korzyści oferowane przez wersję osobistą i biznesową tej karty są niezwykle podobne, więc rozważmy je razem. Obie te karty przeszły gruntowne zmiany, które weszły w życie 30 stycznia 2020 r., Kiedy to ich roczne opłaty wzrosły do ​​550 USD (konsument: zobacz stawki i opłaty; biznes: zobacz stawki i opłaty).

  Podstawowe korzyści posiadacza karty:
 • Karta Delta SkyMiles® Reserve American Express oferuje obecnie nowym posiadaczom 40 000 mil premiowych i 10 000 mil kwalifikacyjnych Medallion® (MQM) po wydaniu 3000 USD na zakupy w ciągu pierwszych trzech miesięcy od otwarcia konta. Obowiązują warunki.
 • Delta SkyMiles Reserve Business American Express Card oferuje obecnie nowym posiadaczom 45 000 mil premiowych i 10 000 mil kwalifikacyjnych Medallion® (MQM) po wydaniu 4000 USD na zakupy w ciągu pierwszych trzech miesięcy od otwarcia konta.Obie karty zapewniają 3x mile za każdego dolara wydanego na kwalifikujące się zakupy Delta i 1x na wszystko inneWersja biznesowa zarabia 1,5 mila za każdego dolara wydanego na wszystkie zakupy po dokonaniu co najmniej 150 000 USD na zakupach w roku kalendarzowym.Posiadacze kart są uprawnieni do zwolnienia z opłaty aplikacyjnej za TSA PreCheck (co 4,5 roku) lub Global Entry (co cztery lata, do 100 USD)Posiadacze kart otrzymują dostęp do Delta Sky Club podczas podróży Delta i mogą kupić dodatkowe wejściówki dla gości za 39 USD.Posiadacze karty mają dostęp do poczekalni American Express Centurion podczas lotu Deltą z biletem zakupionym na kartę (do dwóch osób może również wejść za opłatą 50 USD każdy).Inne korzyści związane z podróżą obejmują pierwszeństwo wejścia na pokład, bezpłatną sztukę bagażu rejestrowanego dla posiadacza karty i do ośmiu osób towarzyszących w ramach tej samej rezerwacji oraz 20% zniżki na zakup posiłków, napojów i słuchawek na pokładzie.Posiadacze kart mogą zarobić 15 000 dodatkowych MQM w celu uzyskania statusu Delta Medallion za każdy próg, gdy osiągną 30 000 USD, 60 000 USD, 90 000 USD i 120 000 USD wydatków w roku kalendarzowym, do łącznej liczby 60 000 MQM.Posiadacze kart Delta Reserve i Delta Reserve Business otrzymują certyfikat towarzyszący w każdym roku obowiązywania karty, który można wymienić na jedną podróż w obie strony w 48 sąsiednich Stanach Zjednoczonych (mogą tam pochodzić posiadacze kart na Alasce, Hawajach, Puerto Rico lub na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych) w kabinie głównej, Delta Comfort + lub pierwsza klasa. Podatki i opłaty są ograniczone do 75 USD. Korzyści dla autoryzowanych użytkowników: Dodatkowi posiadacze kart nie czerpią większości z tych korzyści. Jednak ich wydatki wliczają się do progów MQM i uzyskują dostęp do Delta Sky Clubs i Amex Centurion Lounges, gdy podróżują lotami sprzedawanymi i obsługiwanymi przez Delta i przedstawiają kartę pokładową Delta tego samego dnia.

  Ograniczone czasowo korzyści z karty Delta Reserve : Zbierz 4 x mile w supermarketach w USA od maja do lipca 2020 r .; Ważność certyfikatów towarzyszących, których ważność upływa między 1 marca a 30 czerwca 2020 r., została przedłużona do 31 grudnia 2020 r. Jednorazowe wejściówki dla gości Delta Sky Club zostaną przedłużone o sześć miesięcy.

  Dodatkowe opłaty za karty: Dodatkowe karty kosztują 175 USD rocznie za rezerwę (zobacz stawki i opłaty) i rezerwę biznesową (zobacz stawki i opłaty).

  Citi Prestige

  Chociaż ta karta zmniejszyła korzyści i ochronę, nadal oferuje cenne korzyści z roczną opłatą w wysokości 495 USD.

  Podstawowe korzyści posiadacza karty:
 • Citi Prestige oferuje obecnie bonus powitalny w wysokości 50 000 punktów ThankYou po wydaniu 4 000 USD w ciągu pierwszych trzech miesięcy.
 • Zdobądź 5x punktów za każdego dolara wydanego na przeloty i posiłki.Zdobądź 3x punkty za każdego dolara wydanego na hotele i rejsy.Otrzymuj 250 USD na wyciągu na zakupy w każdym roku kalendarzowym.Korzyść hotelowa bez 4. nocy dostępna dwa razy w roku kalendarzowym.Zwrot kosztów aplikacji Global Entry lub TSA PreCheck raz na pięć lat.Dostęp do poczekalni Priority Pass, która obejmuje najbliższą rodzinę lub maksymalnie dwie osoby za darmo.Ochrona telefonu komórkowego Mastercard.Przeczytaj naszą pełną recenzję Citi Prestige tutaj.

  Korzyści dla autoryzowanych użytkowników: Główną korzyścią, jakiej mogą oczekiwać autoryzowani użytkownicy, jest własny dostęp do poczekalni Priority Pass z tymi samymi uprawnieniami, co główny posiadacz karty. Nie kwalifikują się do zwrotu własnych kosztów Global Entry lub TSA PreCheck, certyfikatów za 4-dniową bezpłatną podróż ani kredytów na wyciągu z podróży, chociaż ich wydatki będą się liczyć do świadczeń głównego posiadacza karty.

  Korzyści ograniczone w czasie : w 2020 r. Możesz wykorzystać roczny kredyt na podróże w wysokości 250 USD w supermarketach i restauracjach. Otrzymasz również dodatkowe trzy miesiące na spełnienie minimalnego wymogu wydatków, jeśli złożysz wniosek o kartę Citi między 1 grudnia 2019 r. A 31 maja 2020 r.

  Dodatkowe opłaty za karty: Opłata za dodatkowe karty wynosi 75 USD za kartę rocznie.

  Informacje dotyczące Citi Prestige zostały zebrane niezależnie przez The Points Guy. Dane karty na tej stronie nie zostały sprawdzone ani dostarczone przez wydawcę karty.

  Czy dodanie autoryzowanych użytkowników wpływa na Twoją zdolność kredytową?

  Dodanie autoryzowanego użytkownika nie wpływa na Twoją zdolność kredytową. Pamiętaj jednak, że jesteś odpowiedzialny za wydatki tej osoby. Jeśli użytkownik przekroczy wydatki na karcie, będziesz odpowiadać za saldo i powiązane opłaty i odsetki. Ponieważ historia płatności i wykorzystanie kredytu odgrywają dużą rolę w obliczaniu zdolności kredytowej, zachowanie autoryzowanych użytkowników może mieć negatywny wpływ na wynik.

  Powody dodawania autoryzowanych użytkowników

  Istnieje wiele ważnych powodów, dla których warto dodać autoryzowanych użytkowników do kont swoich kart kredytowych.

  Zwiększone premie za rejestracjęNiektóre karty kredytowe oferują nowym wnioskodawcom więcej punktów bonusowych za dodanie autoryzowanych użytkowników.

  Firma American Express wysłała do posiadaczy kart różne produkty, w tym karty American Express® Gold i Platinum Card® firmy American Express. W każdym przypadku możesz zdobyć 5000 punktów Membership Rewards za każdego dodanego autoryzowanego użytkownika, który następnie wydał 500 $ w ciągu pierwszych trzech miesięcy na swoją kartę. Bonusy zostały ograniczone do 20 000 punktów (równowartość czterech dodatkowych użytkowników) na każdej karcie (oferty docelowe mogą ulec zmianie w dowolnym momencie).

  Ten rodzaj dodatkowej premii dla posiadacza karty jest bardziej typowy dla małych wizytówek, z których niektóre oferują dodatkowe karty dla pracowników bez żadnych kosztów. Na przykład karta Hawaiian Airlines Business Mastercard oferuje premię powitalną w wysokości do 70 000 mil premiowych – 60 000 po wydaniu 1 000 USD w ciągu pierwszych 90 dni i dodatkowe 10 000 w przypadku zakupu na karcie pracownika w ciągu pierwszych 90 dni.

  Informacje dotyczące karty Hawaiian Airlines Business Mastercard zostały zebrane niezależnie przez The Points Guy. Dane karty na tej stronie nie zostały sprawdzone ani dostarczone przez wydawcę karty.

  Niektóre karty oferują dodatkowe bonusy za dodanie autoryzowanych użytkowników do konta, na przykład karta Hawaiian Airlines Business Mastercard. (Zdjęcie dzięki uprzejmości Hawaiian Airlines)

  Szybciej zbieraj nagrodyJedną z najlepszych rzeczy w posiadaniu dodatkowych kart na koncie jest to, że wszystkie punkty lojalnościowe lub mile, które zdobywają dzięki codziennym wydatkom, są przekazywane do głównego posiadacza karty. Oczywiście główny posiadacz karty jest również odpowiedzialny za upewnienie się, że wszystkie te zakupy zostały opłacone. Nie powinno to stanowić problemu, jeśli autoryzowani użytkownicy to ci, którym ufasz, lub jeśli możesz umieścić alerty śledzenia lub kontrolę wydatków na dodatkowych kartach.

  Osiągnij progi wydatkówZ tego samego powodu wszelkie wydatki na karcie autoryzowanego użytkownika będą się liczyć do wydatków głównego posiadacza karty i mogą pomóc mu w szybszym osiągnięciu progu uzyskania premii za rejestrację.

  Aktywność na dodatkowych kartach przyczyni się również do osiągnięcia wszelkich rocznych korzyści opartych na wydatkach, jakie oferują niektóre karty, takich jak bezpłatny weekendowy wieczór z kartą Hilton Honors American Express Surpass® lub zdobycie dodatkowych mil Medallion Qualification Miles (MQM) z Delta SkyMiles® Platinum American Express Card lub Delta SkyMiles® Reserve American Express Card.

  Pomóż innym zdobyć kredytChociaż Twoim celem może być więcej punktów i więcej nagród dla siebie, jednym z najlepszych powodów, dla których warto dodać upoważnionych użytkowników do konta karty kredytowej, jest pomoc w zbudowaniu własnego kredytu i podniesieniu oceny kredytowej. Może to być szczególnie korzystne dla kogoś, kto może mieć zły lub uszkodzony kredyt, lub dla nastolatka, który dopiero zaczyna z kredytem i może nie być w stanie samodzielnie zakwalifikować się do otrzymania karty.

  Kiedy ktoś staje się autoryzowanym użytkownikiem, konto jest dodawane do raportu kredytowego tej osoby. Jeśli więc konto jest obsługiwane w sposób odpowiedzialny, wszystkie czynniki, które mogą zwiększyć Twój wynik na Twoich kontach – terminowe płatności, niskie kwoty zadłużenia itp. – w końcu zaczną również podnosić wynik autoryzowanego użytkownika.

  Dodanie twoich dzieci jako autoryzowanych użytkowników do twoich kart kredytowych pomoże im zbudować historię kredytową i (miejmy nadzieję) doprowadzi do lepszych wyników kredytowych, gdy wejdą w dorosłość. (Zdjęcie: Maskot / Getty Images)

  Opcje transferu kontaOsoby, które zdobyły możliwe do przeniesienia punkty, takie jak American Express Membership Rewards i Chase Ultimate Rewards, mogły przesyłać te punkty na konta partnerskie (programy dla osób często podróżujących i hotele) dowolnej osoby. Nigdy więcej. Chase umożliwia teraz tylko zdobywcom Ultimate Rewards przekazywanie punktów innym członkom rodziny. Amex zazwyczaj umożliwia przelew na konta pracowników, uprawnionych użytkowników lub współmałżonka. Dlatego dodanie krewnego, partnera lub pracownika do konta może być użytecznym sposobem na rozszerzenie opcji transferu.

  OstrzeżeniaPomimo wszystkich korzyści dodawanie autoryzowanych użytkowników do kont kart kredytowych ma kilka wad. Po pierwsze, główny posiadacz karty jest odpowiedzialny za spłatę wszystkich zakupów, więc powinieneś dodawać tylko osoby, którym ufasz, i wprowadzać wszelkie kontrole wydatków, które uznasz za konieczne. Wielu wydawców umożliwia posiadaczom kart głównych zarówno śledzenie wydatków, jak i ustalanie limitów wydatków na dodatkowych kontach, więc jest to dość łatwe w zarządzaniu.

  Po drugie, dodatkowe karty czasami wiążą się z kosztami. Zanim otworzysz jakiekolwiek, upewnij się, że wiesz, czy będziesz musiał wnosić roczne opłaty za dodanie użytkowników do swojego konta.

  Po trzecie, wiele kart kredytowych nie zapewnia upoważnionym użytkownikom tych samych korzyści, z których korzysta główny posiadacz karty. Na przykład główny posiadacz karty Citi® / AAdvantage® Platinum Select® World Elite Mastercard® musi podróżować z upoważnionym użytkownikiem, aby aktywować takie korzyści, jak bezpłatne bagaże rejestrowane i preferowane wejście na pokład. Informacje dotyczące karty Citi AAdvantage Platinum zostały zebrane niezależnie przez The Points Guy. Dane karty na tej stronie nie zostały sprawdzone ani podane przez wydawcę karty.

  Jeśli znasz wymagania i ograniczenia związane z przyjmowaniem dodatkowych kart na swoim koncie, powinieneś być w stanie zmaksymalizować ich wartość i korzyści. W przypadku kart oferujących ograniczone czasowo korzyści z powodu pandemii koronawirusa, możesz chcieć sprawdzić swoją kartę kredytową, aby zobaczyć, z których korzyści może korzystać Twój upoważniony użytkownik.

  Konkluzja

  Istnieje wiele powodów, dla których warto dodać autoryzowanego użytkownika do konta karty kredytowej. Może pomóc komuś zbudować kredyt i poprawić swój wynik, uzyskać dodatkowe punkty zarówno jako premię za rejestrację, jak i pod względem codziennych wydatków, a także rozszerzyć wykorzystanie Twoich punktów na więcej przyjaciół lub członków rodziny.

  Niektóre wysokiej klasy karty kredytowe zapewniają również autoryzowanym użytkownikom dodatkowe korzyści, takie jak dostęp do poczekalni, zwrot kosztów Global Entry i zniżki na zakup podczas lotu.

  Jak zawsze, gdy rozważasz kartę kredytową, przyjrzyj się swoim nawykom i potrzebom związanym z wydatkami, a następnie określ, czy dodanie autoryzowanych użytkowników przyniesie Ci wystarczającą wartość, aby uzasadnić wszelkie roczne opłaty, które możesz ponieść.

  Dodatkowe raporty Liz Hund i Madison Blancaflor.

  Obraz wyróżniony autorstwa Isabelle Raphael / The Points Guy.

  Aby zapoznać się ze stawkami i opłatami rezerwy Delta, kliknij tutaj.

  Aby zapoznać się z cenami i opłatami karty Delta Reserve Business Amex, kliknij tutaj.

  Aby zapoznać się z cenami i opłatami karty Amex Business Platinum, kliknij tutaj.

  Aby zapoznać się z cenami i opłatami karty Amex Platinum, kliknij tutaj.

  Aby zapoznać się z cenami i opłatami karty Amex Gold, kliknij tutaj.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy