Kalkulator salda pożyczki domowej

Author:
17 lutego 2021

Kalkulator salda kredytu hipotecznego

Ten kalkulator pomoże Ci określić aktualne saldo kredytu hipotecznego na podstawie liczby spłaconych kredytów hipotecznych.

Wprowadź kwotę główną kredytu hipotecznego, roczną stopę procentową, lata trwania i miesięczną płatność. Następnie wybierz jedną z trzech opcji wprowadzania / obliczania liczby dokonanych spłat kredytu hipotecznego (pozostaw dwie opcje puste) i kliknij przycisk „Oblicz saldo.

UWAGA: Poniższy kalkulator amortyzacji działa, jeśli przestrzegasz pierwotnego harmonogramu amortyzacji lub płacisz inną ustaloną kwotę co miesiąc. Jeśli spłacałeś zmienną / nieregularną spłatę kredytu mieszkaniowego, użyj tego kalkulatora.

Utwórz harmonogram do druku

Możesz skorzystać z harmonogramów spłat do wydrukowania naszego kalkulatora kredytu hipotecznego, aby automatycznie śledzić saldo, jeśli dokonujesz regularnie zaplanowanych płatności. Jeśli dokonujesz nieregularnych płatności, użyj tego kalkulatora, aby obliczyć pozostałe saldo.

Bilansowanie spłat kredytu hipotecznego

Jeśli kiedykolwiek beznadziejnie zagubiłeś się w błotnistych wodach środka kredytu hipotecznego, nie jesteś sam. W jednej trzeciej, a nawet w większości przypadków dokonywania miesięcznych spłat kredytu hipotecznego na 10, 20, a nawet 30 lat, nawet najbardziej sumienni właściciele domów mogą zostać zdezorientowani danymi ze starego harmonogramu spłat. To jest kalkulator dla Ciebie. Na podstawie liczby spłat kredytu hipotecznego, które udało Ci się spłacić, początkowej kwoty kredytu, rocznej stopy oprocentowania (RRSO), okresu spłaty kredytu (w latach) i standardowej miesięcznej raty, kalkulator ustali, ile spłaty kredytu hipotecznego, które już zostały spłacone, ile zostało do spłacenia i całkowite saldo pozostałe do spłaty w tym czasie. Użytkownicy mogą wybrać miesiąc i rok pierwszego rachunku hipotecznego,liczba zakończonych płatności lub liczba pozostałych płatności, aby kalkulator miał wystarczające informacje dotyczące kredytu.

Planowanie za pomocą kalkulatora salda kredytu hipotecznego

Niezależnie od tego, czy jesteś w pierwszych latach brodzenia przez miesięczny kredyt hipoteczny, czy zbliżasz się do samego końca swojego semestru, saldo kredytu hipotecznego jest krytyczną wartością, którą musisz mieć w głowie, a także w księgach. Świadomość zadłużenia i czasu pozostałego do spłaty ma kluczowe znaczenie dla zdrowia finansowego, strategii budżetowania i przyszłych planów, jeśli chodzi o pieniądze. Świadomość, że masz pewną pulę pieniędzy odkładaną co miesiąc na kredyt hipoteczny, pomaga Ci zaplanować specjalne wydarzenia lub duże zakupy, podejmować strategiczne decyzje dotyczące inwestycji lub wycofywania linii kredytowych, a co najważniejsze, przewidywać okres, w którym kredyt hipoteczny jest w pełni zamortyzowany i spłacony w całości.

Stabilne a zmienne płatności miesięczne

W zależności od tego, czy masz kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu, czy o zmienionym oprocentowaniu, Twój miesięczny rachunek może podlegać znacznym wahaniom na przestrzeni lat. Wiele kredytów hipotecznych o zmiennej stopie procentowej (ARM) jest tak skonstruowanych, że rosną lub maleją o pewien stały procent co rok lub dwa lata, zgodnie z rynkiem. Jeśli masz kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu, będziesz mieć wyjątkowo niezawodną miesięczną spłatę, która nie zmienia się, ale zachowuje tę samą RRSO, chociaż stosunek kapitału do odsetek może wahać się w zależności od tego, jak dalece spłacasz swój kapitał.

Jeśli masz zmienne oprocentowanie kredytu hipotecznego, obliczenie dokładnego salda pozostałego kredytu hipotecznego będzie nieco trudniejsze, chyba że nadal należy spłacić tylko kapitał. Dzieje się tak, ponieważ prawie niemożliwe jest uwzględnienie przyszłych wzrostów i spadków na rynku oraz ich wpływu na stopę procentową, a tym samym całkowitą kwotę zadłużenia pożyczkodawcy. Jednak ci, którzy mają stabilne oprocentowanie stałego (nie zmiennego) kredytu hipotecznego, będą mogli obliczyć pozostałą kwotę do trójnika, ponieważ RRSO jest stała, a zatem kwota należna do zakończenia umowy pożyczki jest taka sama.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy