Jedna rzecz, której nigdy nie należy robić, gdy giełda spada

Author:
17 lutego 2021
Category: Będziesz Chciał

Nie panikuj. Miej strategię dla różnych wyników

 • FACEBOOK
 • ŚWIERGOTLINKEDINKiedy giełda spada, a wartość twojego portfela spada, kusi, by zapytać doradcę finansowego: „Co mam zrobić? Czy powinienem wycofać pieniądze z giełdy? To zrozumiałe, ale błędne. Zamiast tego powinieneś zapytać: „Czego nie powinienem robić?

  Odpowiedź jest prosta: nie panikuj. Panika sprzedaży jest często pierwszą reakcją ludzi, gdy akcje spadają, co prowadzi do drastycznego spadku wartości ciężko zarobionych środków. Ważne jest, aby znać swoją tolerancję na ryzyko i jej wpływ na wahania cen – zwane zmiennością – w portfelu. Inwestorzy mogą chronić się przed ryzykiem rynkowym, zabezpieczając swój portfel poprzez dywersyfikację, która obejmuje posiadanie szerokiej gamy inwestycji.

  Kluczowe wnioski
 • Znajomość poziomu tolerancji na ryzyko pomoże Ci wybrać odpowiednie inwestycje i uniknąć paniki podczas spowolnienia gospodarczego.
 • Dywersyfikacja portfela za pomocą nieruchomości lub instrumentów pochodnych może zabezpieczyć przed ryzykiem i krachami na rynku.Eksperymentowanie z symulatorami akcji (przed zainwestowaniem prawdziwych pieniędzy) może zapewnić wgląd w zmienność rynku i Twoją reakcję na nią.Dlaczego nie powinienem panikować?

  Inwestowanie pomaga zabezpieczyć emeryturę, wykorzystać oszczędności w najbardziej efektywny sposób i zwiększyć majątek dzięki procentom składanym. Dlaczego więc 45% Amerykanów decyduje się nie inwestować na giełdzie, według badania Gallupa z września 2019 roku? Gallup uważa, że ​​przyczyną jest brak zaufania do rynku ze względu na kryzys finansowy z 2008 r. I znaczną zmienność rynku z poprzedniego roku. Jednak badanie przeprowadzone w 2019 r. Przez GoBankingRates.com wykazało, że 55% osób, które nie inwestują, twierdzi, że dzieje się tak, ponieważ nie mają wystarczającej ilości pieniędzy. Wcześniejsze 

  Oczywiście wyniki dowolnego badania są w pewnym stopniu zależne od tego, czy badanie zostało przeprowadzone w czasie hossy – kiedy rynek rośnie – czy bessy – kiedy rynek spada. Spadek na giełdzie spowodowany recesją lub zdarzeniem egzogenicznym może wystawić na próbę wiele zasad inwestycyjnych, takich jak tolerancja na ryzyko i dywersyfikacja.

  Jeśli powodem jest nieufność, ważne jest, aby pamiętać, że rynek jest cykliczny, a spadki cen akcji są nieuniknione, ale spadek jest tymczasowy. Rozsądniej jest myśleć długoterminowo, zamiast panikować, gdy ceny akcji są na najniższym poziomie.

  Inwestorzy długoterminowi wiedzą, że rynek i gospodarka w końcu się poprawią, a inwestorzy powinni być przygotowani na ewentualne odbicie. Podczas kryzysu finansowego w 2008 r. Rynek gwałtownie spadł, a wielu inwestorów wyprzedało swoje udziały. Jednak w marcu 2009 r. Rynek osiągnął dno i ostatecznie wzrósł do poprzedniego poziomu i znacznie później. Sprzedający w panice mogli przegapić wzrost na rynku, podczas gdy długoterminowi inwestorzy, którzy pozostali na rynku, w końcu odrodzili się i radzili sobie lepiej przez lata. Innymi słowy, kiedy akcje spadają, nie jest to czas na próbowanie czasu na rynku.

  Zamiast rezygnować z okazji, aby Twoje pieniądze zarabiały więcej, sformułuj strategię bessy, aby chronić swój portfel przed różnymi wynikami. Oto dwa kroki, które możesz podjąć, aby upewnić się, że nie popełnisz błędu numer jeden, gdy giełda spadnie.

  1. Zrozum swoją tolerancję na ryzyko

  Inwestorzy prawdopodobnie pamiętają swoje pierwsze doświadczenia ze spowolnieniem na rynku. Gwałtowne spadki ceny portfela niedoświadczonego inwestora są co najmniej niepokojące. Sposobem zapobieżenia następującemu szokowi jest eksperymentowanie z symulatorami giełdowymi przed faktycznym zainwestowaniem. Dzięki symulatorom giełdowym możesz zarządzać 100 000 $ „wirtualnej gotówki i doświadczyć typowych spadków i przepływów na giełdzie. Możesz wtedy ustalić swoją tożsamość jako inwestora ze swoją szczególną tolerancją na ryzyko.

  Twój horyzont czasowy inwestowania pomoże Ci określić tolerancję na ryzyko. Jeśli jesteś na emeryturze lub jesteś w wieku przedemerytalnym, prawdopodobnie będziesz chciał zachować swoje oszczędności i generować dochód na emeryturze. W rezultacie emeryci mogą inwestować w akcje o niskiej zmienności lub kupować portfel obligacji zwany drabiną obligacji. Jednak milenialsi mogą inwestować w długoterminowy wzrost, ponieważ mają wiele lat na nadrobienie strat spowodowanych bessą na rynkach.

  Liczba Amerykanów inwestujących na giełdzie we wrześniu 2019 r

  2. Przygotuj się na – i ogranicz – swoje straty

  Aby inwestować z trzeźwym umysłem, musisz zrozumieć, jak działa giełda. Pozwala to na analizę nieoczekiwanych spadków i podjęcie decyzji, czy należy sprzedawać, czy kupować więcej.

  Ostatecznie powinieneś być przygotowany na najgorsze i mieć solidną strategię zabezpieczenia się przed stratami. Ślepe inwestowanie w same akcje może spowodować utratę znacznej ilości pieniędzy, jeśli rynek się załamie. Aby zabezpieczyć się przed stratami, inwestorzy strategicznie dokonują innych inwestycji, aby rozłożyć swoją ekspozycję i zmniejszyć ryzyko.

  Oczywiście, zmniejszając ryzyko, stajesz przed kompromisem między ryzykiem a zyskiem, w którym redukcja ryzyka zmniejsza również potencjalne zyski. Kilka sposobów zabezpieczenia się przed ryzykiem polega na inwestowaniu w instrumenty finansowe znane jako instrumenty pochodne i przyjrzenie się inwestycjom alternatywnym, takim jak nieruchomości.

  Podsumowanie

  Wiedza o tym, co zrobić, gdy akcje spadną, ma kluczowe znaczenie, ponieważ krach na rynku może mieć katastrofalne skutki psychiczne i finansowe, szczególnie dla niedoświadczonych inwestorów. Panika sprzedaży, gdy giełda spada, może zaszkodzić Twojemu portfelowi, zamiast mu pomóc. Istnieje wiele powodów, dla których inwestorom lepiej jest nie sprzedawać w okresie bessy i pozostać w nim przez dłuższy czas.

  Jednak ważne jest, aby zrozumieć swoją tolerancję na ryzyko, swój horyzont czasowy i sposób funkcjonowania rynku w okresach spadków. Poeksperymentuj z symulatorem akcji, aby określić swoją tolerancję na ryzyko i zabezpieczyć się od strat dzięki dywersyfikacji. Cierpliwość, a nie panika, jest tym, czego potrzebujesz, aby odnieść sukces jako inwestor.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy