Jakiego wyniku FICO potrzebuję do pożyczki USDA?

Author:
17 lutego 2021
Category: Biura Informacji

1 listopada 2018 Przez JMcHood

Pożyczki USDA sprawdzają się dobrze dla osób, które nie mają nic przeciwko życiu na wsi. USDA wyznacza niektóre obszary Stanów Zjednoczonych, które znajdują się poza granicami miasta, jako obszary wiejskie. Jeśli możesz znaleźć dom w tej okolicy, możesz zapewnić mu 100% finansowania. Oznacza to brak zaliczki. Możesz nawet poprosić sprzedającego o pokrycie kosztów zamknięcia, co oznacza, że ​​możesz zamknąć transakcję z niewielką ilością własnych pieniędzy.

To wszystko brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, więc jaki jest haczyk? Aby otrzymać pożyczkę, musisz mieć wysoką zdolność kredytową, prawda?

Źle! Nie potrzebujesz wysokiego wyniku kredytowego – wystarczy 640 punktów FICO według USDA. Jeśli porównasz to z oceną kredytową 680, której potrzebujesz, wraz z 5% zaliczką na konwencjonalną pożyczkę, otrzymujesz dobrą ofertę.

A jeśli nie masz 640 punktów kredytowych?

Pożyczka USDA jest przeznaczona dla pożyczkobiorców o niskich i średnich dochodach, z których niektórzy nie mają 640 punktów kredytowych. Czy to oznacza, że ​​muszą obejść się bez finansowania USDA?

Na szczęście nie, ale tylko wtedy, gdy nie masz tradycyjnego kredytu. Jeśli nie masz wystarczającej liczby linii handlowych, aby określić zdolność kredytową, pożyczkodawcy USDA mogą skorzystać z „kredytu alternatywnego. Mogą korzystać z linii handlowych, które normalnie nie zgłaszają się do biura informacji kredytowej. Na przykład, jeśli opłacasz ubezpieczenie samochodu, czynsz lub opłaty za media, masz rachunki, które musisz płacić co miesiąc. Jeśli możesz udowodnić, że zapłaciłeś za trzy do czterech alternatywnych linii handlowych w terminie w ciągu ostatniego roku, możesz być w stanie zabezpieczyć finansowanie USDA.

Wynik kredytowy 660 może zapewnić lepsze leczenie

Jeśli masz wynik kredytowy 660 lub wyższy, możesz usprawnić proces zatwierdzania pożyczki przez USDA z pożyczkodawcą. Kredytobiorcy, którzy mają zdolność kredytową co najmniej 660, mogą nie musieć przedstawiać tylu dokumentów, aby przejść przez proces zatwierdzania.

Wyższa ocena kredytowa może również pomóc zrównoważyć wysoki wskaźnik zadłużenia. Zwykle pożyczkodawcy USDA muszą odmówić pożyczkobiorcom, którzy mają 640 punktów kredytowych i wskaźniki zadłużenia przekraczające 29/41. Mimo że wiele programów pożyczkowych dopuszcza całkowity wskaźnik zadłużenia do 43%, USDA trzyma się swoich wytycznych dotyczących 41%, chyba że masz wyższą zdolność kredytową.

Czy kwalifikujesz się do pożyczki USDA?

Zanim zaczniesz się martwić, czy pożyczkodawca z USDA zatwierdzi Ci pożyczkę, powinieneś ustalić, czy kwalifikujesz się do samego programu. Program USDA jest przeznaczony tylko dla pożyczkobiorców o niskich i średnich dochodach. Możesz określić, czy kwalifikujesz się, korzystając z tabeli dochodów tutaj.

Korzystając z tego wykresu, pamiętaj, aby wziąć pod uwagę dochód swojego gospodarstwa domowego, a nie tylko dochód siebie i współkredytobiorcy. USDA chce poznać całkowity dochód gospodarstwa domowego, aby sprawdzić, czy kwalifikujesz się do ich programu pożyczki gwarantowanej lub czy możesz kwalifikować się do pożyczki FHA lub konwencjonalnej, z których oba mogą wymagać odłożenia pieniędzy na dom.

Program USDA jest świetny dla pożyczkobiorców z co najmniej 640 punktami kredytowymi i wskaźnikami zadłużenia zgodnie z wytycznymi programu. Oferuje 100% finansowania i niskie koszty zamknięcia, aby stymulować obszary wiejskie w kraju, które w innym przypadku mogłyby pozostać puste.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy