Jakie są średnie opłaty za przetwarzanie karty kredytowej?

Author:
17 lutego 2021
Category: Twoje Konto

Średnia opłata za przetwarzanie karty kredytowej oszacowana dla dowolnego rodzaju transakcji wynosi około 2% lub 3% całkowitego kosztu transakcji. To powiedziawszy, istnieje wiele czynników, które wpływają na to, ile Twoja firma zapłaci w kosztach przetwarzania na transakcję.

Z tego powodu ustalenie, kiedy otrzymujesz dobrą ofertę na opłaty manipulacyjne lub kiedy płacisz za dużo, może być trudne. Jesteśmy tutaj, aby pomóc zdemistyfikować opłaty manipulacyjne, abyś mógł łatwiej wybrać system cen opłat manipulacyjnych, który najbardziej Ci odpowiada.

Jak obliczane są opłaty za przetwarzanie kart kredytowych?

Opłaty za przetwarzanie są obliczane przez dostawcę usług. Całkowita cena tych opłat jest w dużej mierze zdeterminowana przez aktualne stawki interchange.

Stawki interchange to opłaty wymagane przez banki wydające karty, takie jak Visa i Mastercard. Twoja firma nie będzie współpracować bezpośrednio z wystawcami kart kredytowych, ale Twój procesor tak. Banki wystawiające karty pobierają opłatę interchange za każdą transakcję wykorzystującą jedną z ich kart.

Twój procesor jest odpowiedzialny za uiszczenie tych opłat interchange. Kiedy Twój podmiot przetwarzający zdeponuje pieniądze z przetwarzania karty kredytowej na Twoje konto bankowe, odliczy koszt opłat interchange i otrzyma niewielką obniżkę za swoje usługi.

Jak firmy przetwórcze określają swój krójFirmy przetwarzające zapewniają bezpieczne transakcje zgodne ze standardem PCI dla małych firm i obsługują transakcje dla wszystkich głównych dostawców kart kredytowych – co obejmuje faktoring w setkach kursów wymiany. Tak więc, gdy opłaty interchange zostaną uwzględnione w ogólnej stawce, firma przetwarzająca również podejmie wystarczającą obniżkę, aby pokryć koszty własnych usług.

Dostawcy mogą również świadczyć dodatkowe usługi, które podnoszą cenę ich kosztów przetwarzania:

 • Funkcje punktu sprzedaży
 • Programy nagródOchrona przed obciążeniami zwrotnymiPrzetwarzanie płatności onlineMobilne przetwarzanieZarządzanie zapasamiKażda z usług przetwarzającego może wpłynąć na jego całkowitą cenę przetwarzania. Istnieją jednak różne sposoby, w jakie każda firma przetwarzająca może pobierać opłaty za swoje usługi.

  Typowe struktury cenowe przetwarzania kart kredytowychNajprostsza struktura cenowa to ceny ryczałtowe . W tej strukturze cenowej za każdą transakcję naliczana jest zryczałtowana stawka. Stawka ta często będzie zawierać procent kosztów transakcji i stałą opłatę – na przykład 2,5% + 30 centów za transakcję.

  Kolejną najpopularniejszą strukturą cenową są ceny interchange-plus . Istnieje wiele różnych opłat interchange w zależności od używanej karty, kupowanej karty i wielu innych czynników. W tym systemie cenowym te opłaty interchange są przekazywane bezpośrednio na Ciebie, oprócz niewielkiej obniżki dodanej przez firmę przetwarzającą – na przykład wymiana + 0,5% + 15 centów za transakcję.

  Niektóre firmy pobierają również miesięczną opłatę oprócz stawek za przetwarzanie. Zazwyczaj firmy przetwarzające o naprawdę niskich stawkach pobierają dodatkową miesięczną opłatę. Jednak w przypadku miesięcznych opłat należy zwrócić uwagę na długie kontrakty. Jeśli znalazłeś świetną firmę przetwórczą, długi kontrakt może nie stanowić problemu. Ale nie chciałbyś utknąć w trzyletniej umowie z dostawcą przetwarzania, którego nie lubisz.

  Które przetwarzanie kart kredytowych jest najtańsze dla małych firm?

  Twoja najtańsza opcja będzie w dużej mierze zależeć od Twoich konkretnych potrzeb przetwarzania. Istnieje kilka typowych czynników, które najbardziej wpływają na potrzeby przetwarzania:

  • Jak przetwarzasz – przesuwane, kluczem lub online
  • Średnia wielkość transakcjiCzęstotliwość lub rzadkość przetwarzaniaOgólny poziom ryzykaPotrzeby w punktach sprzedażyPrzemysłJeśli na przykład przetwarzasz rzadko, możesz nie chcieć logować się do firmy przetwarzającej, która pobiera miesięczną opłatę, ponieważ będziesz płacić tę opłatę nawet przez miesiące, w których nie potrzebujesz usługi. Firmy takie jak Square i Stripe oferują stawki ryczałtowe typu pay-as-you-go, więc opłaty płacisz tylko wtedy, gdy akceptujesz transakcje.

   Jeśli jednak regularnie przetwarzasz przyzwoity wolumen sprzedaży, firma przetwarzająca z naprawdę niskimi stawkami i rozsądną miesięczną opłatą może zaoszczędzić sporo zmian.

   Ostatecznie wszystko sprowadza się do zrozumienia, czego Twoja firma potrzebuje od dostawcy usług przetwarzania i znalezienia dostawcy, który oferuje wysokiej jakości usługi za rozsądną cenę.

   Czy możesz negocjować opłaty za przetwarzanie karty kredytowej?

   Wiele firm przetwórczych oferuje negocjowalne stawki. Te stawki są zwykle dostępne tylko dla firm, które mają duży wolumen przetwarzania.

   Niektórzy dostawcy przetwarzania kart kredytowych, tacy jak First Data i BluePay, nawet nie drukują swoich stawek online, ponieważ oferują niestandardowe stawki każdemu nowemu klientowi, którego przyjmują.

   Jednak warto porozmawiać z dostawcą o negocjowaniu stawek, jeśli znajdziesz lepszą ofertę w innym miejscu, ponieważ może on chcieć obniżyć stawki, aby utrzymać Cię jako klienta.

   Na wynos

   Średnia opłata manipulacyjna wynosi około 2% lub 3%, ale istnieje wiele czynników, które decydują o tym, czy dostawca usług przetwarzania jest dla Ciebie odpowiedni. Niskie opłaty manipulacyjne nie zawsze oznaczają, że będziesz mieć dostęp do funkcji i funkcjonalności potrzebnych do przetwarzania kart kredytowych dla Twojej wyjątkowej małej firmy.

   Dlatego ważne jest, aby zrozumieć, czego szukasz w firmie przetwórczej, jeśli planujesz polować na najlepszą cenę. Ostatecznie wybrana firma powinna mieć zarówno konkurencyjne stawki, jak i odpowiedni zestaw funkcji, aby spełnić Twoje potrzeby w zakresie przetwarzania. Tylko wtedy naprawdę osiągniesz przetwarzanie zen.

   Jeśli szukasz łatwego miejsca do porównania stawek i funkcji, zapoznaj się z naszymi ofertami dla najlepszych firm przetwarzających w 2020 r.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy