Jakie są aktualne oprocentowanie kredytów studenckich?

Author:
17 lutego 2021
Category: Twój Raport

W tym artykule:

 • Bieżące oprocentowanie kredytów studenckich
 • Jak działają federalne stopy procentowe pożyczek studenckichJak działają stopy procentowe prywatnych pożyczek studenckichWarunki pożyczki mają wpływ na wysokość zapłaconych odsetekJak obniżyć oprocentowanie kredytów studenckichPożyczki studenckie i Twój raport kredytowyWzdrygasz się, ile będziesz musiał wydać na wyższe wykształcenie? To zrozumiałe. Według danych College Board, średnie roczne czesne w czteroletnim publicznym college’u wynosi 23 890 USD, a prywatnej – 32 410 USD – z wyłączeniem pokoju, wyżywienia, książek i plecaków. Aby to zrobić, wiele osób bierze pożyczki studenckie. W porównaniu z większością innych rodzajów kredytów produkty te mają niskie stopy procentowe, co czyni je dość atrakcyjnymi.

  To, jakie może być oprocentowanie pożyczki studenckiej, zależy od wielu czynników. Zanim zaczniesz pożyczać, zrozum, w jaki sposób ustalane są te stawki, i poznaj sposoby obniżenia ostatecznego kosztu pożyczki.

  Bieżące oprocentowanie kredytów studenckich

  Oprocentowanie pożyczek federalnych zmienia się co roku. Według Federal Student Aid, biura Departamentu Edukacji Stanów Zjednoczonych, stawki za rok szkolny 2018-2019 są następujące:

  • 5,05% od bezpośrednich pożyczek na studia licencjackie.
  • 6,6% od pożyczek bezpośrednich na programy magisterskie i zawodowe.7,6% od bezpośrednich pożyczek PLUS. Rodzice zwykle biorą te pożyczki, aby pomóc swoim dzieciom w wydatkach na studia.Z drugiej strony oprocentowanie prywatnych kredytów studenckich jest ustalane przez instytucje finansowe (banki, spółdzielcze kasy pożyczkowe i pożyczkodawcy online) i podlegają one ciągłym zmianom. Stawki prywatnych pożyczek licencjackich mogą wahać się od niskiego poziomu 4,20% do 13,49% dzisiaj, ale prawdopodobnie jutro nie pozostaną na tak niskim lub wysokim poziomie.

   Jak działają federalne stopy procentowe pożyczek studenckich

   Chociaż Departament Edukacji Stanów Zjednoczonych ustala oprocentowanie pożyczek federalnych na każdy rok szkolny, liczby nie są przypadkowe. Stawki opierają się na 10-letnich obligacjach Skarbu Państwa, a następnie dodaje się kilka punktów procentowych jako marżę. Więc jeśli nota wynosi 3% i dodaje się 2,05%, oprocentowanie kredytu studenckiego wynosi 5,05%.

   Dobrą wiadomością dla osób, które dopiero zaczynają pożyczać pieniądze (jak większość młodych studentów) lub które mają uszkodzoną historię kredytową, jest to, że wszystkie pożyczki federalne z wyjątkiem pożyczek PLUS są zwolnione z kontroli kredytowej. Wymóg jest taki, że musisz być studentem w niepełnym lub pełnym wymiarze godzin – tak naprawdę nie ma żadnych przeszkód, przez które musisz przejść. Po prostu wypełnij bezpłatny wniosek o federalną pomoc dla studentów (FAFSA) i zaczekaj, aby zobaczyć, do czego jesteś uprawniony.

   Ponadto oprocentowanie pożyczek federalnych jest zawsze stałe, więc stopa procentowa pozostanie taka sama przez cały okres pożyczki – chyba że refinansujesz lub skonsolidujesz pożyczkę (ale to byłby Twój wybór, a nie pożyczkodawca).

   Jak działają stopy procentowe prywatnych pożyczek studenckich

   Jeśli jesteś zainteresowany pożyczkami prywatnymi, będziesz musiał złożyć wniosek u pożyczkodawcy i spełnić kryteria kwalifikacyjne. Pożyczkodawca sprawdzi Twoje dochody i historię kredytową oraz wyniki kredytowe. Jeśli wydajesz się mieć niskie ryzyko kredytowe, możesz zostać odrzucony, a jeśli wydajesz się, że masz wysokie ryzyko kredytowe, prawdopodobnie zostaniesz zaakceptowany. Oferowana stopa procentowa będzie na dolnym końcu skali, jeśli twoja historia kredytowa jest dodatnia, i wyższa, jeśli nie jest tak fantastyczna.

   Prywatne pożyczki studenckie mogą mieć stałe lub zmienne oprocentowanie. Jeśli jest to pożyczka o stałej stopie procentowej, obowiązuje te same zasady, co pożyczki federalne: oprocentowanie nie ulegnie zmianie, chyba że dokonasz refinansowania lub konsolidacji.

   Jeśli jednak oprocentowanie Twojej prywatnej pożyczki studenckiej jest zmienne, może się ona zmieniać w czasie. Zmienne stopy procentowe są powiązane z krótkoterminową stopą indeksu (zwykle jest to stopa główna lub oferowana stopa procentowa Londynu międzybankowego), a do tej liczby dodawana jest marża. Kiedy te wskaźniki idą w górę lub w dół, rośnie też stopa procentowa twojej pożyczki.

   Na przykład, jeśli podstawowa stopa procentowa wynosi 5,50%, a marża 1,9%, zmienna stopa procentowa wyniesie 7,4%. Nieźle, prawda? Na razie tak. Jeśli stopa indeksu wzrośnie, co może nastąpić co miesiąc, kwartał lub rok, wzrośnie również stopa pożyczki. Niektóre pożyczki prywatne o zmiennej stopie procentowej mają ograniczenie, które zapobiega przekroczeniu pewnego punktu procentowego przez stopę procentową.

   Warunki pożyczki mają wpływ na wysokość zapłaconych odsetek

   Nawet jeśli oprocentowanie kredytu studenckiego jest stałe i bardzo niskie, nadal będzie Cię to kosztować dużo w opłatach za finansowanie, jeśli okres jest długi.

   Wyobraź sobie, że pożyczyłeś w sumie 50 000 dolarów, a średnie oprocentowanie wynosi 5,95%. Jeśli spłacisz pożyczkę w ciągu 10 lat – normalny okres spłaty federalnej pożyczki bezpośredniej – przy miesięcznych ratach w wysokości 554 USD, całkowite odsetki, które zapłacisz, wyniosą 16 462 USD! Gdybyś jednak usunął go w ciągu pięciu lat (i zwiększył płatności do 966 USD), zapłacone odsetki wyniosłyby 7929 USD. To wciąż dużo, ale nie tak drogie jak pierwsza opcja.

   Dlatego zanim zgodzisz się wysyłać tylko minimalne płatności, pobaw się liczbami i sprawdź, czy możesz regularnie zwiększać płatności.

   Jak obniżyć oprocentowanie kredytów studenckich

   Niezależnie od tego, czy Twoja pożyczka studencka jest federalna, czy prywatna, istnieje kilka sposobów na obniżenie stawki.

   • Konsoliduj . Jeśli masz pożyczki federalne ze stopami procentowymi wyższymi niż te, które są obecnie oferowane, możesz je przepakować za pomocą federalnej bezpośredniej pożyczki konsolidacyjnej, aby uzyskać niższą ogólną stawkę. Nie ma za to żadnej dodatkowej opłaty, ale nie możesz uwzględniać prywatnych pożyczek w koszyku.
   • Refinansowanie. Jeśli masz doskonałą historię kredytową, możesz również refinansować istniejące prywatne pożyczki studenckie za pomocą nowej pożyczki po niższej stopie procentowej. Może to wiązać się z opłatą początkową, ale nadal może działać na Twoją korzyść, jeśli stopa procentowa jest znacznie niższa. Płać na czas. Chcesz zostać nagrodzony za bycie odpowiedzialnym? Zostaniesz, jeśli spłacisz federalne pożyczki studenckie w terminie. Możesz otrzymać obniżkę oprocentowania w wysokości 1% po 36 miesiącach idealnych płatności, a 2% po 48 miesiącach. Zarejestruj się w poleceniu zapłaty. Aby zapewnić terminowe płatności, zdecydowana większość pożyczkodawców, od federalnych podmiotów obsługujących pożyczki studenckie po prywatnych pożyczkodawców, da ci przerwę, jeśli zarejestrujesz się w automatycznych systemach płatności. Płatność jest pobierana z Twojego rachunku bieżącego w określonym dniu miesiąca, a następnie dostarczana do pożyczkodawcy bez konieczności wykonywania jakichkolwiek czynności poza monitorowaniem wyciągów. Zachęta pożyczkodawca może obniżyć oprocentowanie o 0,25% lub nawet 0,5%.Pożyczki studenckie i Twój raport kredytowy

    Pożyczki studenckie pojawią się w raporcie kredytowym natychmiast po ich przyznaniu, dlatego niezwykle ważne jest, aby utrzymywać je w dobrej kondycji i monitorować raporty i wyniki, aby upewnić się, że nie ma żadnych błędów. Twoje pożyczki studenckie będą miały pozytywny wpływ na Twoje wyniki kredytowe, jeśli będziesz nimi dobrze zarządzać. Możesz zagwarantować, że tak się stanie, utrzymując doskonałą historię płatności – a wraz ze spadkiem salda Twoje wyniki kredytowe prawdopodobnie wzrosną!

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy