Jak zostać samoukiem w dziedzinie finansów

Author:
17 lutego 2021
Category: Będziesz Mieć

Oto jak korzystać z potrzebnych zasobów

 • FACEBOOK
 • ŚWIERGOTLINKEDINChcesz zostać ekspertem finansowym, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie bój się, bogactwo informacji jest na wyciągnięcie ręki, a rozpoczęcie pracy jest łatwe. Każdy, kto jest zainteresowany nauką, może uzyskać dostęp do niezbędnych zasobów, od podstawowych informacji o finansach osobistych po zaawansowaną analizę papierów wartościowych.

  Kluczowe wnioski
 • Bogactwo zasobów edukacyjnych jest dostępne dla każdego, kto chce dowiedzieć się o finansach.
 • Biblioteki, księgarnie i witryny internetowe są źródłem tysięcy książek na każdy możliwy do wyobrażenia temat finansowy, ale dobrym podstawowym tematem na początek jest „Najbogatszy człowiek w Babilonie .Uniwersytety, a także Akademia Investopedia oferują bezpłatne kursy online na niezliczone tematy finansowe.Subskrypcja publikacji, takich jak Wall Street Journal lub Barron’s, rozmowy ze specjalistami od usług finansowych i udział w kursach w CFA Institute mogą przyczynić się do dalszej edukacji.Przeczytaj o kwestiach finansowych

  Biblioteka, lokalna księgarnia i wielu sprzedawców internetowych oferuje dosłownie tysiące książek na każdy możliwy temat finansowy. Od historii finansowej i złoczyńców z Wall Street po analizę funduszy hedgingowych i strategie daytradingowe – istnieje książka (lub 10) na każdy temat.

  Jeśli chodzi o podstawowe wprowadzenie do rozsądnych koncepcji finansowych, nie możesz zrobić nic lepszego niż Najbogatszy człowiek w Babilonie. To mała książeczka napisana w nieskomplikowanym stylu. Ujmuje również mądrość wieków w łatwy do zrozumienia sposób.

  Gdy już to omówisz, słynna seria „. For Dummies zapewnia wgląd we wszystko, od budżetowania po fundusze inwestycyjne. Zarządzanie pieniędzmi dla opornych , budżetowanie dla opornych i fundusze powiernicze dla opornych to trzy tytuły, które pomogą Ci poszerzyć wiedzę o podstawowych pojęciach.

  Zanim skończysz te cztery książki, prawdopodobnie zidentyfikowałeś konkretne pozycje, o których chciałbyś dowiedzieć się więcej. W przypadku takich zapytań nie ma lepszego miejsca na szybki i łatwy dostęp do informacji niż online. Investopedia i podobne strony zapewniają dostęp do bogactwa informacji, które zapewnią Ci zajęcie przez tygodnie, jeśli nie miesiące, w tym biuletyny, które będą Cię codziennie aktualizować. Podróże Investopedii są szczególnie godne uwagi, ponieważ zapewniają dogłębne spojrzenie na szeroką gamę tematów.

  Jak zostać ekspertem finansowym samoukiemGoogle i inne wyszukiwarki pozwalają doskonalić określone tematy, a wiele towarzystw funduszy inwestycyjnych i firm świadczących usługi finansowe oferuje mnóstwo bezpłatnych informacji. Wizyta na ich stronach internetowych może zaoferować wszystko, od ogólnej edukacji w zakresie szerokiej gamy produktów po prognozy ekonomiczne i spostrzeżenia ekonomiczne od profesjonalnych obserwatorów rynku. Przy niewielkim wysiłku możesz zidentyfikować i śledzić komentarze swoich ulubionych ekonomistów, strategów inwestycyjnych, zarządzających portfelami lub innych ekspertów.

  Weź udział w kursie finansów

  Istnieją tysiące kursów osobistych i internetowych, które pomogą Ci zdobyć wiedzę na temat finansów i inwestowania. Wiele uniwersytetów oferuje bezpłatne lub płatne kursy online, do których można uczęszczać w dowolnym momencie. W 2018 roku stworzyliśmy Akademię Investopedia, aby pomóc ludziom uczyć się wszystkiego, od inwestowania, handlu i zarządzania pieniędzmi po finanse osobiste. Sprawdź to tutaj i znajdź odpowiedni kurs dla siebie.

  Uderz w książki ponownie

  Po omówieniu podstaw i chęci uzyskania solidnego przeglądu na bardziej szczegółowym poziomie, The Wall Street Journal Guide to Understanding Money & Investing to świetne miejsce na rozpoczęcie. Kiedy skończysz, lokalna biblioteka lub księgarnia będzie zawierać różnorodne czasopisma obejmujące zarówno aktualne, jak i ogólne tematy dotyczące usług finansowych. Kiedy jesteś gotowy, aby dowiedzieć się więcej o akcjach, Value Line to świetna publikacja, która zawiera wprowadzenie do tego, jak możesz zacząć badać i analizować akcje. Nawet jeśli zdecydujesz się nie przeprowadzać własnej analizy akcji, warto odwiedzić tę stronę.

  Niektóre biblioteki zapewniają bezpłatny dostęp do Value Line; jeśli nie ma takiej lokalnej biblioteki, usługa jest dostępna w ramach subskrypcji.

  Jeśli dotrzesz tak daleko, z pewnością poważnie podchodzisz do swojego przedsięwzięcia. Nadszedł czas, aby Twoja misja stała się codziennym nawykiem. Subskrybowanie The Wall Street Journal zapewnia codzienny przegląd problemów wpływających na globalne operacje biznesowe. WSJ ma również świetną sekcję „Pieniądze i Inwestowanie. Barron’s to kolejna dobra publikacja czytana przez wielu profesjonalistów z branży usług finansowych. Istnieje wiele innych publikacji o najwyższej jakości, poświęconych różnym aspektom świata usług finansowych. Znajdź taki, który odpowiada Twoim zainteresowaniom i przeczytaj go.

  Porozmawiaj ze specjalistami ds. Usług finansowych

  Kiedy już dobrze zrozumiesz różne aspekty świata usług finansowych, czas poświęcić trochę czasu na rozmowę z ekspertami. Specjaliści od usług finansowych zarabiają na życie dzięki swojej wiedzy i mogą pomóc Ci dowiedzieć się wszystkiego, od kredytów hipotecznych i zarządzania długiem po emerytury i planowanie majątku. Niektóre z tych tematów omawiane są na seminariach, inne podczas indywidualnych konsultacji. Możesz nawet odebrać jedną lub dwie rzeczy, po prostu prowadząc nieformalną rozmowę. Porozmawiaj z profesjonalnym doradcą finansowym, porozmawiaj ze swoim bankierem, porozmawiaj z księgowym i prawnikiem. Następnie słuchaj i ucz się, dzieląc się swoją wiedzą.

  Gotowy na więcej?

  Jeśli podoba Ci się to, co widziałeś i słyszałeś, i jesteś gotowy na więcej, CFA Institute (organizacja non-profit, która oferuje „szereg zasobów edukacyjnych i zawodowych, w tym dyplomowanego analityka finansowego (CFA) oraz certyfikat z pomiaru wyników inwestycyjnych (CIPM) ) zapewnia dostęp do swojego programu nauczania.

  Program CFA to niezwykle dobrze oceniany program nauczania, a program CIPM „to jedyne oznaczenie w branży inwestycyjnej poświęcone analizie i prezentacji wyników inwestycji. Jeśli artykuły z tytułami takimi jak „Ocena wyników portfela autorstwa V. Baileya, Thomasa M. Richardsa i Davida E. Tierneya oraz „Pomiar wydajności inwestycji: ocena i prezentacja wyników, Philip Lawton i Todd Jankowski, red. (Wiley 2009) wzbudzić zainteresowanie, instytut CFA ma listę lektur, która na pewno Ci się spodoba.

  Rozwijający się przemysł

  Sektor usług finansowych stale się rozwija i zmienia. W ostatnich dziesięcioleciach nastąpił rozwój ujednoliconych rachunków zarządzanych, rozwój funduszy typu ETF, ewolucja rent i ubezpieczonych produktów inwestycyjnych oraz wiele innych wydarzeń. Zmiana przebiega normalnie, ponieważ branża dostosowuje się do dynamicznych warunków ekonomicznych i zmian w tym, czego chcą inwestorzy i w jaki sposób chcą rozmieścić swoje aktywa.

  W tym środowisku zawsze jest coś nowego do rozważenia, coś starego do ponownego odwiedzenia i coś interesującego tuż za horyzontem. Nadążanie za branżą jest ważną częścią życia specjalisty ds. Usług finansowych, a wielu z tych ekspertów wymaga ciągłego kształcenia, aby zachować swoje kwalifikacje. Dla eksperta-samouka oznacza to, że zawsze będziesz mieć możliwość uzupełnienia swojej wiedzy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy