Jak zostać doradcą hipotecznym

Author:
17 lutego 2021
Category: Możesz Sobie

Niezależnie od tego, czy chcesz przenieść swoją karierę na nowy poziom, czy dopiero niedawno skończyłeś szkołę, zostanie doradcą hipotecznym może być bardzo dobrą opcją, szczególnie dla osób zainteresowanych finansami, nieruchomościami i pracą z ludźmi.

Jeśli rozważasz tę opcję kariery, mamy kilka prostych kroków, które pomogą Ci dziś znaleźć wymarzoną pracę w doradcy hipotecznym:

Wykonaj swoje badania

Zanim zrobisz cokolwiek innego, powinieneś dowiedzieć się więcej o tym, na czym polega ta praca. Doradcy hipoteczni to często wykwalifikowani eksperci w branży. Dlatego są oni zobowiązani do uzyskania kwalifikacji branżowych.

Możesz dowiedzieć się, czym na co dzień zajmuje się doradca kredytowy, przeglądając internet i rozmawiając z innymi osobami z branży. Codzienne zadania tej roli obejmują:

 1. Rozmowa z klientami
 2. Znajdowanie nowych klientówPrzetwarzanie wniosków o kredyt hipotecznyOdnowienie kredytów hipotecznychWspółpraca z bankami i pożyczkodawcami Zdecyduj, jak chcesz się uczyć

  Najważniejszą kwalifikacją, jaką należy posiadać w Wielkiej Brytanii, jeśli chcesz zostać doradcą hipotecznym, jest Certificate in Mortgage Advice and Practice, czyli CeMAP.

  Istnieją dwa różne sposoby uzyskania kwalifikacji CeMAP. Możesz uczyć się samodzielnie, korzystając z szeregu książek do samouczenia i przewodników online, lub możesz zapisać się na formalne szkolenie. W przeciwnym razie możesz znaleźć firmę, która weźmie Cię pod swoje skrzydła i wyszkoli, umożliwiając zdobycie zarówno doświadczenia, jak i kwalifikacji.

  Samodzielna nauka będzie tańszą opcją, ale uzyskasz niewielką pomoc, jeśli masz problemy ze zrozumieniem różnych elementów. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, może lepiej pójść na szkolenie i potraktować to jako inwestycję w swoją przyszłość.

  Popraw swoje egzaminy

  Oczywiście, jeśli chcesz zdać egzaminy, będziesz musiał do nich powtórzyć. Zaleca się, aby przed przystąpieniem do egzaminu CeMAP zrobić 200 godzin nauki i powtórki. Być może będziesz musiał sporządzić harmonogram i trzymać się go, a także zrezygnować z niektórych zajęć towarzyskich, które normalnie wykonywałbyś w tym okresie. Będziesz musiał uzyskać wiele informacji, więc musisz upewnić się, że masz wystarczająco dużo czasu na powtórzenie egzaminów, zanim faktycznie do nich przystąpisz.

  Przystąp do egzaminów

  Następnym krokiem jest przystąpienie do egzaminów. Egzaminy CeMAP odbywają się w tych samych ośrodkach, w których ludzie zdają egzaminy teoretyczne na prawo jazdy. Dlatego prawdopodobnie blisko Ciebie znajduje się centrum. Zwykle będziesz mieć możliwość wyboru godziny i daty, które Ci odpowiadają.

  Pracuj nad swoimi umiejętnościami

  Kwalifikacja jest kluczowa, ale bycie doradcą hipotecznym wymaga również rozwinięcia pewnych umiejętności. Jedną z najważniejszych jest komunikacja, ponieważ spędzisz dużo czasu pomagając i doradzając klientom. Będziesz także musiał być zorganizowany, analityczny i bardzo uważny na szczegóły. Im więcej zdobędziesz doświadczenia, tym lepiej udoskonalisz swoje rzemiosło.

  Uzyskanie pewnej wiedzy branżowej może być również bardzo przydatne, niezależnie od tego, czy robisz to czytając rodzaje produktów, czy chodząc na targi i wystawy. Niektóre tematy, o których należy się dowiedzieć, obejmują komercyjne kredyty hipoteczne, kredyty mieszkaniowe, kupujący po raz pierwszy, a nawet finansowanie pomostowe.

  Ubiegać się o pracę

  Po całej ciężkiej pracy nadszedł czas, aby ubiegać się o pracę w terenie.

  Jako dostawca kredytu hipotecznego możesz pracować w wielu różnych miejscach. Możesz pracować w banku, jako makler lub agent nieruchomości. Poszukaj w Internecie różnych dostępnych możliwości.

  Doradcy hipoteczni mogą również obsługiwać nowsze produkty finansowe, które zaczynają nabierać rozpędu, więc warto rozważyć podjęcie pracy dla firm oferujących drugi kredyt hipoteczny i dostawców wypłat kapitału. Poświęć trochę czasu na zapoznanie się ze szczegółami opisów stanowisk dla każdego z nich, aby zobaczyć, która będzie dla Ciebie najlepsza.

  Daniel Tannenbaum jest konsultantem ds. Marketingu w Tudor Lodge Consultants.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy