Jak zbudować platformę górniczą z 6 GPU – Część 1: Sprzęt [2019]

Author:
17 lutego 2021
Category: Zamiast Tego

Zbuduj platformę wydobywczą GPU: część 1 część 2 część 3 Kiedy budowaliśmy nasze pierwsze platformy wydobywcze, przeskakiwaliśmy z miejsca na miejsce, próbując wszystko naprawić. Pomiędzy sprzętem, oprogramowaniem i wyborem puli wydobywczej zajęło to trochę więcej czasu, niż myśleliśmy, że powinno. Dlatego stworzyliśmy ten przewodnik krok po kroku z nadzieją na uproszczenie budowy platformy wydobywczej z 6 GPU, niezależnie od tego, czy jest to Twoja pierwsza konstrukcja, czy nie. Poniższy samouczek może poprowadzić każdego od pełnego nadziei górnika kryptowalut do odnoszącego sukcesy konstruktora platformy wydobywczej i górnika. Jeśli jesteś doświadczonym konstruktorem platformy wydobywczej, możesz przejść bezpośrednio do listy zakupów sprzętu wiertniczego do kompilacji. To jest wieloczęściowa seria. W tej części 1 przedstawimy, co będziemy budować, i określimy sprzęt potrzebny do tej kompilacji.

Tak będzie wyglądać platforma wydobywcza GPU, gdy będzie prawie gotowa.

O platformie do wydobywania kryptowalut GPU

Dla początkujących zalecamy, aby pierwszą konstrukcją platformy wydobywczej była oparta na Nvidii koparka GPU która obsługuje system operacyjny Windows 10. Oczywiście możesz skorzystać z tego przewodnika i zastąpić karty graficzne AMD i / lub inny system operacyjny. Jeśli jesteś nowy w wydobywaniu za pomocą kart graficznych, podstawową różnicą są chipy w rdzeniu dwóch platform kart wideo. Obie są dobrymi technologiami. Jednak każdy z nich celuje w wydobywaniu różnych algorytmów kryptowalut. Wreszcie, karty AMD wymagają trochę majsterkowania od początkujących, aby działały z dużą prędkością. Dlatego wybieramy wysoce elastyczną kartę graficzną Nvidia GTX 1070 do wykonywania naszych ciężkich zadań.

Platforma do wydobywania kryptowalut dla początkujących i nie tylko

Celem tego przewodnika jest poprowadzenie Cię od zera do zbudowania zestawu 6 GPU w jak najkrótszym czasie w jasny i zwięzły sposób . Założeniem tego przewodnika jest to, że jesteś nowy w wydobywaniu kryptowalut na GPU i masz niewielkie doświadczenie w samodzielnym budowaniu komputerów. Jeśli nie jesteś początkującym, nie denerwuj się. W tym przewodniku zajmiemy się powoli. Jeśli znajdziesz temat, który rozumiesz, po prostu przejdź do następnej sekcji lub kroku.

Czego potrzebujesz, aby ukończyć budowę platformy wydobywczej GPU

Jeśli cokolwiek poniżej brzmi obco, nie martw się. Omówimy każdy element krok po kroku. Aby zostać górnikiem kryptowalut, trzeba się dobrze nauczyć, ale po ukończeniu pierwszej platformy wydobywczej satysfakcja z oglądania jej pracy jest fenomenalna! Omówimy każdy element krok po kroku. Będziesz potrzebował kilku komponentów komputerowych i systemu operacyjnego dla platformy wydobywczej, oprogramowania górniczego i portfela aby zdeponować swoje bogactwa. I oczywiście będziesz potrzebować trochę czasu i cierpliwości – jeśli wszystko pójdzie idealnie, możesz przejść przez trzy, cztery godziny. Zaplanuj zainwestowanie kilku godzin w weekend, aby przygotować i uruchomić swój pierwszy sprzęt. Obiecujemy, że po wydobyciu będziesz miał świetne poczucie spełnienia. Ale zanim zaczniemy, trochę o samej platformie górniczej.

Kryptowaluty, które górnik GPU będzie wydobywał

Istnieje wiele algorytmów, które GPU NVIDA wyróżniają się w kopaniu. Należą do nich Ethash, CryptoNightGPU, Cuckaroo29s, Lyra2REv3, MTP, X16RT, X25X i Zhash. To nie wszystkie algorytmy, które ten GPU Mining Rig będzie w stanie wydobyć, to tylko kilka powiązanych z najbardziej dochodowymi kryptowalutami, jakie możesz dziś wydobywać. Dla każdego algorytmu kryptowalutowego istnieje wiele indywidualnych kryptowalut. Na przykład podstawowy algorytm Ethereum nazywa się Ethash. Ethash, który można wydobywać za pomocą koparki GPU, którą budujemy, może wydobywać nie tylko Ethereum, ale także dowolną kryptowalutę wykorzystującą Ethash, taką jak Ethreum Classic (ETC). Zaletą tej wersji jest to, że tak, jest to platforma wydobywcza Ethereum. Ale to znacznie więcej. Kiedy twój górnik zostanie zbudowany, będziesz mógł ustawić go do pracy przy wydobywaniu wielu kryptowalut, w tym między innymiwymienione poniżej.

Niektóre kryptowaluty, które będziesz mógł wydobywać

Kryptowaluta Algorytm
Aion (AION) Equihash (10,9)
BitcoinZ (BTCZ) Zhash
Bitcoin Gold (BTG) Equihash
Belka (BEAM) BeamHashII
Beam IINicehash BeamHashII
EthashNicehash Ethash
Ethereum (ETH) Ethash
Ethereum Classic (ETC) Ethash
Ryo (RY)) CryptoNightGPU
Sinovate (SIN) X25X
SnowGem (XSG) Zhash
Zamień (XWP) Cuckaroo29s
Welon (VEIL) X16RT
Zcoin (XZC) MTP
Zel (ZEL) ZelHash

Wymienione powyżej monety to tylko kilka z nich, które ten zestaw będzie w stanie wydobywać. Postępując zgodnie z tym przewodnikiem, podamy szczegółowe informacje na temat wydobywania każdego z nich.

Kup sprzęt do kopania kryptowalut

Pierwszym zadaniem jest zakup całego sprzętu do budowy platformy wydobywczej. Poniższa lista części to dokładna lista, której używaliśmy w jednej z naszych wielu konstrukcji platformy górniczej. Zacznijmy.

6 Lista części platformy GPU

Po pierwsze, powodzenia w znalezieniu układów GPU GTX 1070. Wraz z dramatycznym wzrostem wartości kryptowalut, wydobywanie GPU stało się bardzo popularne, co sprawia, że ​​karty graficzne są niezwykle trudne do znalezienia. Zalecamy kartę graficzną, której powszechnie używamy w naszych 6 układach GPU, ale każda karta GTX 1070 będzie działać.

 • (1x) płyta główna obsługująca 6 GPU +
  • Płyta główna ASUS Prime Z390-A lub
  • Płyta główna ASUS Prime Z390-P
 • (1x) Intel Core i3-8100 1151 Socket 8th / 9th Generation CPU (każdy inny procesor 1151 8th / 9th generacji jest w porządku)
 • (6x) procesory graficzne GTX 1070 – wystarczą dowolne karty 1070 (nie potrzebujesz wszystkich sześciu do uruchomienia, potrzebujesz przynajmniej jednego). Kilka opcji, których użyliśmy, które działają świetnie, to:
  • EVGA GeForce GTX 1070 lub
  • ASUS Dual GEFORCE GTX 1070 lub
  • Karta graficzna MSI Gaming GeForce GTX 1070
 • (1x) 4 GB pamięci DDR4 (2133 lub więcej, 288-pinowa pamięć RAM do komputerów stacjonarnych)
 • (1x) zasilacz 1200 W Platinum (dowolny zasilacz 1200 W Platinum)
 • (1x) 6-pak kart zasilanych górniczych GPU
 • (1x) 100 GB + SSD (dowolny dysk SSD 100 GB lub większy)
 • (1x) adapter USB WiFi lub kabel Ethernet
 • (1x) 6 GPU Mining Rig Frame (lub po prostu kup tani stojak z drutu Home Depot, taki jak ten, którego używamy).
 • (1x) pamięć flash USB (dowolna pamięć flash USB o pojemności 5 GB lub większej)
 • (1x) ponad 20 nylonowych opasek kablowych (zwanych również opaskami zaciskowymi)
 • (3x) rozdzielacz Y PCI-e – ** może być potrzebny, jeśli nie używasz powyższego zasilacza Corsair.

* Każda z wymienionych płyt głównych działa dla tej wersji, niezawodnie uruchamia się, rozpoznaje 6 procesorów graficznych i może rozbudować do 8 procesorów graficznych. ** Zalecany zasilacz Corsair 1200 W jest dostarczany z kablami do obsługi 6 kart graficznych. Jeśli używasz innego zasilacza, musisz określić, czy kable, z którymi jest dostarczany, będą zasilać wszystkie karty graficzne. Ponadto niektóre karty 1070 Ti mają 8-pinowe i dodatkowe 6-pinowe złącze zasilania, co oznacza, że ​​będziesz potrzebować co najmniej 3 takich rozgałęźników, jeśli nie więcej dla kart o takim zapotrzebowaniu na moc.

Będziesz potrzebować każdego elementu wymienionego powyżej, aby ukończyć tę kompilację, z wyjątkiem adaptera WiFi USB, który jest opcjonalny. Jeśli zamierzasz umieścić górnika w pobliżu routera lub domowego połączenia internetowego, zamiast tego skorzystaj z kabla CAT. Adaptery Wi-Fi są jednak tanie i możesz chcieć przenieść platformę górniczą ze względu na hałas otoczenia i / lub ciepło, które generuje. Jeśli wystawiony przez nas przedmiot nie jest już dostępny, daj nam znać, abyśmy mogli odświeżyć listę. Możemy również zaoferować zmiany, jeśli potrzebujesz ręki. Skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy. Teraz, gdy już zamówiłeś wszystko, masz trochę czasu oczekiwania. Ale wciąż jest coś, co możemy zrobić, nawet gdy czekamy.

Nie kupuj tego! Przedmioty, które chcesz pożyczyć z innego komputera

Istnieje kilka innych elementów, które będziesz potrzebować do skonfigurowania platformy wydobywczej po jej zbudowaniu. Miejmy nadzieję, że masz już tych w domu lub w biurze. Te elementy to klawiatura, mysz i monitor. Będziesz go potrzebować dopiero po złożeniu platformy górniczej. Wspominamy o tym teraz, abyś mógł planować z wyprzedzeniem. Ponieważ będziemy mieć pełne ręce roboty przy debugowaniu innych rzeczy zdecydowanie zalecamy korzystanie z tych elementów na jak najniższym poziomie technicznym . W tym celu zalecamy używanie myszy i klawiatury USB 1 lub 2. Gdy platforma wydobywcza będzie gotowa do pracy, odłączymy te elementy oraz zdalnie monitorujemy i zarządzamy platformą.

Co dalej? Część 2: Montaż platformy górniczej

Jeśli dotarłeś do tego punktu w przewodniku, prawdopodobnie czekasz, aż komponenty platformy wydobywczej dotrą z Amazon lub innego sprzedawcy. Jeśli twój sprzęt dotarł lub kupiłeś go lokalnie, możesz przejść do budowy swojej platformy wydobywczej w części 2 tego przewodnika.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy