Jak zakwalifikować się do karty kredytowej

Author:
17 lutego 2021
Category: Złym Kredytem

Uzyskanie karty kredytowej nie jest tak proste, jak wypełnienie wniosku i uzyskanie zgody. Wydawcy kart kredytowych mają kryteria, które rozważają dla każdego wnioskodawcy. Zanim złożysz wniosek o kartę kredytową, warto wiedzieć, jak kwalifikować się do otrzymania karty kredytowej. W ten sposób możesz oszacować swoje szanse na uzyskanie zgody i zapisać sobie zapytanie kredytowe, jeśli jest bardziej prawdopodobne, że zostaniesz odrzucony.

Upewnij się, że masz wystarczająco dużo lat na kartę kredytową

Pełnoletność uprawniająca do samodzielnej karty kredytowej to 18 lat. Jeśli jednak chcesz otrzymać kartę kredytową, gdy masz mniej niż 21 lat, musisz mieć stałe źródło dochodu, zanim będziesz mógł ubiegać się o kartę kredytową. . W przeciwnym razie będziesz musiał poprosić kogoś o wspólną kartę kredytową.

Prawo nie określa, że ​​aby otrzymać kartę kredytową, musisz zarabiać w pełnym wymiarze godzin. Możesz umieścić swoje roczne zarobki z pracy w kampusie w niepełnym wymiarze godzin we wniosku o kartę kredytową. Jeśli kwota jest wystarczająco wysoka, aby spłacić saldo karty kredytowej, wystawca karty rozważy, czy chcesz ją otrzymać.

Miej własny dochód

Aby kwalifikować się do otrzymania karty kredytowej, musisz mieć własne dochody. Od października 2011 r. Wydawcy kart kredytowych nie mogli już rozważać dochodu gospodarstwa domowego wnioskodawców.

Reguła została później zmieniona, aby umożliwić wnioskodawcom w wieku 21 lat i starszym wykorzystanie dochodu partnerów, jeśli mają oni „rozsądny dostęp do tego dochodu, tj. Wpłaty na wspólne konto lub regularne przelewy z konta osoby pobierającej wynagrodzenie na konto wnioskodawcy.

Nowe ograniczenie oznacza, że ​​nie możesz umieścić dochodu swojego lub rodzica we wniosku o kartę kredytową, chyba że ubiegasz się o wspólną kartę kredytową lub co miesiąc dają Ci pieniądze lub opłacają rachunki.

Posiadanie pewnego źródła dochodu daje Ci możliwość opłacenia zakupów dokonanych kartą kredytową. Nie tylko musisz mieć swoje źródło dochodu, ale również Twój miesięczny dochód powinien być wystarczająco wysoki, aby pokryć limit kredytu, o który prosisz.

Miej pozytywną historię kredytową

Dobra historia kredytowa pomoże Ci uzyskać akceptację karty kredytowej. Im lepsza ocena kredytowa, tym większe prawdopodobieństwo, że zostaniesz zatwierdzony.

Niektórzy wydawcy kart kredytowych zatwierdzają tylko kandydatów, którzy mają nieskazitelne raporty kredytowe. Inni zatwierdzą Twój wniosek, o ile nie spóźnisz się z płatnościami w ciągu ostatnich dwóch lat.

Negatywna historia kredytowa u konkretnego wystawcy karty kredytowej może uniemożliwić uzyskanie zgody tego samego emitenta. Na przykład, jeśli wcześniej obciążono Cię kartą kredytową American Express, możesz nie uzyskać zgody na nową kartę kredytową Amex.

Nie miej dużo długów

Wydawcy kart kredytowych wezmą pod uwagę wysokość sald pozostałych kart kredytowych i kredytów przed zatwierdzeniem wniosku.

Jeśli wykorzystanie kredytu jest zbyt wysokie, możesz zostać odrzucony. Zbyt duże zadłużenie zależy od wystawcy karty kredytowej i rodzaju karty kredytowej, o którą się ubiegasz. Staraj się, aby zadłużenie karty kredytowej nie przekraczało 30% limitu kredytowego.

Wydawca karty kredytowej może porównać zadłużenie z dochodami, aby zdecydować, czy stać Cię na saldo na innej karcie kredytowej na podstawie innych spłat długu. Wysoki stosunek zadłużenia do dochodów wskazywałby, że nie masz wystarczających dochodów, aby spłacić saldo innej karty kredytowej.

Zdobądź współsygnatariusza

Jeśli nie możesz samodzielnie zakwalifikować się do otrzymania karty kredytowej – ponieważ nie jesteś wystarczająco dorosły, nie masz wystarczających dochodów lub masz zły kredyt – możesz poprosić znajomego lub rodzinę o podpisanie wniosku. Współsygnatariusz musi spełnić wymagania karty kredytowej, abyście oboje zostali zatwierdzeni.

Kiedy poprosisz kogoś o pomoc w uzyskaniu karty kredytowej, zdaj sobie sprawę, że osoba ta podejmuje ryzyko, składając podpis za Ciebie. Jeśli nie spłacisz salda, współsygnatariusz będzie odpowiedzialny za saldo i otrzyma wszelkie szkody kredytowe z tytułu płatności, które przegapiłeś na koncie.

Zaoszczędź depozyt zabezpieczający

Osoby z nowym kredytem lub złym kredytem, ​​którym nie można przyznać zwykłej karty kredytowej, mogą mieć więcej szczęścia z zabezpieczoną kartą kredytową.

Zabezpieczona karta kredytowa wymaga wpłacenia kaucji zabezpieczającej Twój limit kredytowy, zanim zostaniesz zatwierdzony. Po około roku terminowych płatności możesz kwalifikować się do niezabezpieczonej karty kredytowej, zakładając, że żadne inne negatywne informacje nie zostaną dodane do Twojego raportu kredytowego

Wielu wydawców zabezpieczonych kart kredytowych akceptuje depozyt zabezpieczający w wysokości zaledwie 300 USD. Jeśli nie masz tak dużo, zacznij odkładać od 50 do 100 USD każdego miesiąca, aż zgromadzisz dobry depozyt zabezpieczający.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy