Jak wyjść z pożyczki pod zastaw samochodu

Author:
17 lutego 2021

Kiedy masz kłopoty finansowe, pożyczka pod zastaw samochodu może brzmieć jak właściwe rozwiązanie. Ten rodzaj pożyczki umożliwia pożyczenie pieniędzy w zamian za tytuł własności samochodu. Ale pożyczki pod zastaw są drogie i trzymają cię w pułapce cyklu zadłużenia, co sprawia, że ​​nie są one płynne.

Istnieją jednak sposoby na pozbycie się pożyczek pod zastaw samochodu, a zrozumienie, jak to zrobić, może zaoszczędzić dużo pieniędzy i ból głowy.

Co to jest pożyczka pod zastaw samochodu?

Pożyczka pod zastaw samochodu to niewielka pożyczka, zwykle od 100 do 5500 USD, zabezpieczona przez Twój pojazd.

Pożyczkodawca wręcza Ci ryczałtową kwotę, a Ty przekazujesz tytuł własności samochodu i dodatkowy zestaw kluczy jako zabezpieczenie. Typowa pożyczka pod zastaw samochodu ma trzycyfrową roczną stopę procentową, wymaga spłaty w ciągu jednego miesiąca i kosztuje znacznie mniej niż wartość samochodu.

Jeśli nie spłacisz pożyczki w określonym terminie, pożyczkodawca może zabrać Twój pojazd lub może zaoferować „zamianę pożyczki na nową pożyczkę. Ale dodajesz więcej opłat i odsetek do kwoty, którą już jesteś winien, co może skutkować kosztownym cyklem pożyczania.

Jak wyjść z pożyczki pod zastaw samochodu

Jeśli masz już pożyczkę pod zastaw samochodu, prawdopodobnie kosztuje Cię to dużo pieniędzy. Ale są sposoby na wyjście z tego rodzaju pożyczki, niezależnie od tego, czy negocjujesz warunki, czy zaciągasz nową, tańszą pożyczkę.

Spłać pożyczkęW zależności od Twojej sytuacji finansowej spłata kredytu pod zastaw samochodu może nie być możliwa – ale hamuje cykl wypożyczania. Najpierw skontaktuj się z pożyczkodawcą i zapytaj o kwotę spłaty. Następnie zastanów się, skąd możesz wziąć pieniądze na spłatę pożyczki. Rozważ użycie tych metod:

 • Rozpocznij imprezę towarzyszącą, aby zarobić dodatkowe pieniądze.
 • Poproś pracodawcę o zaliczkę na poczet wynagrodzenia.Sprzedaj cenny przedmiot, którego nie przegapisz.Rozważ uregulowanie zadłużeniaJeśli nie możesz sobie pozwolić na całą kwotę wypłat, dowiedzieć się, co można sobie pozwolić, aby zapłacić w formie ryczałtu. Pożyczkodawca może być skłonny zaakceptować niższą kwotę, zwłaszcza jeśli przegapiłeś już kilka płatności. Ta metoda nazywa się rozliczeniem długu. Po wyrażeniu zgody na kwotę uzyskaj szczegółowe informacje na piśmie i upewnij się, że obie strony podpisały dokument, aby pożyczkodawca nie mógł później zażądać więcej pieniędzy.

  Wadą jest to, że Twój kredyt może zostać uderzony. Chociaż spłaciłeś dług, był on mniejszy niż pierwotnie ustalono. Pożyczkodawca może zgłosić konto do biur informacji kredytowej jako „rozliczone. Ten rodzaj obraźliwego znaku może pozostać w twoich raportach kredytowych przez okres do siedmiu lat. Może to obniżyć twoją zdolność kredytową – ale nie będziesz musiał się martwić, że zostaniesz zadłużony u pożyczkodawcy tytułu.

  Negocjuj warunki kredytuZamiast spłacać dług, możesz negocjować bardziej przystępne warunki kredytu. Poproś o niższą stopę procentową, niższą miesięczną płatność, dłuższy okres kredytowania lub połączenie wszystkich trzech. Upewnij się, że stać Cię na nowe warunki, i uzyskaj wszystkie szczegóły na piśmie. Utrzymanie dobrego stanu konta na przystępnych warunkach pomoże Ci spłacić dług i utrzymać zdrowy kredyt.

  Co się stanie, jeśli nie spłacisz pożyczki pod zastaw samochodu?

  Możesz całkowicie zaprzestać spłacania pożyczki pod zastaw samochodu, ale weź pod uwagę konsekwencje niewywiązania się z płatności.

  Pożyczkodawca zgłosi brakujące płatności do biur kredytowych i może ostatecznie skierować niespłacony dług do windykacji. Oba obraźliwe znaki mogą pozostać w twoich raportach kredytowych przez okres do siedmiu lat i mogą negatywnie wpłynąć na twoje wyniki kredytowe.

  Pożyczkodawca może również przejąć Twój pojazd. Niektórzy pożyczkodawcy wymagają od pożyczkobiorców zainstalowania w samochodzie urządzenia GPS w momencie zaciągania pożyczki. Jeśli więc domyślisz się i spróbujesz ukryć samochód, pożyczkodawca może użyć GPS, aby go zlokalizować – i może naliczyć dodatkową opłatę. Dzięki temu masz jeszcze mniej pieniędzy, uszkodzony kredyt i brak transportu.

  W większości stanów pożyczkodawcy muszą ci powiedzieć, zanim odzyskają twój samochód. Jeśli otrzymasz takie powiadomienie, natychmiast skontaktuj się z pożyczkodawcą i spróbuj negocjować z pożyczkodawcą lub refinansować pożyczkę.

  Refinansowanie kredytu pod zastaw samochodu

  Inną opcją jest złożenie wniosku o nowy, tańszy kredyt i spłacenie kredytu pod zastaw.

  Musisz upewnić się, że kwalifikujesz się do otrzymania nowej pożyczki i sprawdzić warunki pożyczki, aby upewnić się, że jest ona przystępna. Nowa pożyczka powinna mieć niskie stałe oprocentowanie, niższe miesięczne raty i wystarczająco dużo czasu na spłatę pieniędzy.

  Spójrz na różne banki i spółdzielcze kasy pożyczkowe, aby uzyskać pożyczkę na samochód lub pożyczkę osobistą. Sprawdź również swoje karty kredytowe, aby sprawdzić, czy możesz wypłacić zaliczkę gotówkową. Jeśli nie możesz znaleźć przystępnych warunków, spróbuj poprosić znajomego lub członka rodziny o podpisanie pożyczki lub pożyczkę pieniędzy.

  Dopóki pożyczka ma lepsze warunki, będzie tańsza niż ciągłe odnawianie kredytu pod zastaw. A kiedy spłacisz pożyczkę, odzyskasz także swój tytuł.

  Ucz się więcej:
 • Pożyczki pod zastaw samochodu: czym są i jak działają
 • Oprocentowanie kredytów samochodowychNajlepsze stawki pożyczek osobistych
  Wideo: 5 rzeczy, które należy zmniejszyć przed przejściem na emeryturę (wskaźniki GOBanking)

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy