Jak wcześniej spłacić kredyt hipoteczny

Author:
17 lutego 2021

Obniż miesięczne raty – lub nawet spłacaj szybciej kredyt hipoteczny – dzięki tym inteligentnym strategiom.

Jeśli jesteś właścicielem domu, prawdopodobnie jesteś już świadomy wielu korzyści (osobistych i finansowych) związanych z posiadaniem domu. Jeśli nie masz jeszcze domu, ale jesteś gotowy, aby go kupić, masz szczęście: stopy procentowe są na historycznie niskim poziomie (oscylują wokół 3 procent w przypadku 30-letniej pożyczki stałej). Dla ludzi w każdej sytuacji, kiedy już jesteś właścicielem domu, następnym krokiem jest spłata tego ogromnego długu. Na szczęście zaciągnięcie 30-letniego kredytu hipotecznego na zakup domu nie musi oznaczać, że przez następne 30 lat będziesz go spłacać: wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego jest zawsze opcją.

Częścią zrozumienia kredytu hipotecznego jest zrozumienie, że okres spłaty kredytu hipotecznego określa tylko, jak długo masz go spłacać. Jeśli chcesz szybciej zredukować ten dług hipoteczny – zwiększając w ten sposób swój kapitał własny domu, eliminując koszty mieszkania i robiąc miejsce w swoim budżecie na spłatę innych długów lub dążenie do innych celów – zawsze możesz podjąć kroki w celu wcześniejszej spłaty kredytu hipotecznego.

Jeśli jesteś zabezpieczony finansowo (co oznacza, że ​​nie masz długów o wysokim oprocentowaniu, inwestujesz w emeryturę i masz awaryjne konto oszczędnościowe, które pokryje podstawowe wydatki na życie od 6 do 12 miesięcy), spłacasz Wczesny kredyt hipoteczny ma sens – tak, nawet jeśli odsetki można odliczyć od podatku. Nauczenie się, jak wcześniej spłacić kredyt hipoteczny (a następnie faktycznie to zrobić), nie jest łatwe, ale opłaca się dosłownie: zaoszczędzisz pieniądze na odsetkach, a kiedy już dokonasz ostatniej spłaty kredytu hipotecznego, Będziesz mieć dodatkowe miejsce w Twoim budżecie do wykorzystania w dowolny sposób. Oto jak to się stało.

Jak wcześniej spłacić kredyt hipoteczny

Przy nowym niskim poziomie oprocentowania kredytów hipotecznych i refinansowania, teraz może być bardzo sprytny moment na refinansowanie. (Jeśli możesz – niektórzy pożyczkodawcy zostali przytłoczeni w ostatnich miesiącach gwałtownym wzrostem liczby wniosków o refinansowanie spowodowanym spadającymi stopami procentowymi. Ponadto, jeśli straciłeś dochody w wyniku pandemii i związanej z nią recesji gospodarczej, teraz może nie być dobry czas na od kosztów początkowych związanych z refinansowaniem).

Kredytobiorcy, którzy refinansują teraz, mogą uzyskać stopę procentową około 3 procent, 1 do 2 procent niższą niż większość nowych, 30-letnich kredytów hipotecznych o stałym oprocentowaniu zaciągniętych między 2010 a teraz, według danych Freddie Mac. Skorzystaj z kalkulatora refinansowania HSH, aby zobaczyć, ile możesz zaoszczędzić, kiedy odzyskałbyś początkowe koszty refinansowania i nie tylko.

Jeśli Twoja obecna oprocentowanie kredytu hipotecznego wynosi 4% lub więcej, planujesz pozostać w domu przez co najmniej kilka lat dłużej i masz mniej niż połowę spłaty kredytu hipotecznego (10 lat na 30-letnią hipotekę, na okres przykład), zapytaj swojego obecnego obsługującego pożyczkę lub pożyczkodawcę o najlepszą stopę refinansowania, a następnie poszukaj najlepszej stawki. Zawsze możesz zdecydować się na współpracę z niezależnym brokerem kredytów hipotecznych, aby znaleźć najniższą stawkę, mówi Keith Gumbinger, wiceprezes HSH, strony z informacjami o kredytach hipotecznych. Jeśli możesz obniżyć swoje obecne oprocentowanie o 1 do 2 procent, idź dalej i refinansuj.

Pamiętaj tylko: Refinansowanie może zmniejszyć Twoje miesięczne raty i całkowitą kwotę odsetek, które płacisz, ale niekoniecznie skróci czas potrzebny na spłatę kredytu hipotecznego, chyba że zobowiązujesz się do wpłacenia dodatkowych pieniędzy na kapitał. (Więcej na ten temat poniżej).

Aby proces przebiegał sprawnie, zbierz następujące dokumenty: dowód dochodu (dwa ostatnie odcinki wypłaty), kopie informacji o aktywach, zeznania podatkowe za poprzednie dwa lata oraz dowody inwestycji i innych dochodów. Dodatkowo bądź przygotowany na udzielenie wyjaśnień dotyczących wszelkich niedawnych nieprawidłowości w dochodach, zapytań kredytowych lub luk w pracy. „Kredytodawcy kwestionują te sytuacje, ponieważ mogą wskazywać, że nie stać Cię na obecną pożyczkę – mówi Gumbinger.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy