Jak uzyskać najniższe 30-letnie oprocentowanie kredytu hipotecznego

Author:
17 lutego 2021
Category: Miesięczna Rata

Dążymy do pełnej przejrzystości w naszej misji, aby uczynić świat mądrzejszym, szczęśliwszym i bogatszym. Oferty na The Ascent mogą pochodzić od naszych partnerów – to sposób, w jaki zarabiamy – i nie sprawdziliśmy wszystkich dostępnych produktów i ofert. Ta przejrzystość dla Ciebie jest podstawą naszej rzetelności redakcyjnej, na którą nie ma wpływu wynagrodzenie.

Podziel się tą stroną:

Źródło obrazu: Getty Images

Nie zadowalaj się średnim oprocentowaniem kredytu hipotecznego. Dowiedz się, dlaczego tutaj.

Oprocentowanie 30-letnich kredytów hipotecznych spadło poniżej 3% w lipcu po raz pierwszy od czasu, gdy Freddie Mac zaczął śledzić dane o średnim oprocentowaniu w 1971 roku. Chociaż jest to znacznie niższe niż dotychczas, nadal ważne jest, aby uzyskać jak najniższą stopę.

Oto dlaczego tak ważne jest, aby włożyć dodatkowy wysiłek, aby obniżyć oprocentowanie kredytu hipotecznego, a także niektóre strategie, aby upewnić się, że koszt kredytu jest minimalny.

Dlaczego tak ważne jest uzyskanie najniższego możliwego oprocentowania kredytu hipotecznego

Oprocentowanie kredytu hipotecznego w wysokości 3% brzmi wystarczająco tanio, prawda?

Tak myślisz. W końcu, jeśli pożyczasz 300 000 dolarów na zakup domu, 3% oprocentowanie sprawia, że ​​miesięczna rata na 30-letnim kredycie hipotecznym jest prawie o 170 dolarów niższa niż przy oprocentowaniu 4% – a 4% byłojuż wprzeszłości Niska.

Czy możesz zapewnić oprocentowanie kredytu hipotecznego poniżej 3%? Sprawdź stawki natychmiast, aby zobaczyć9 na 10 Amerykanów może kwalifikować się do refinansowania kredytu hipotecznego. Ponieważ oprocentowanie kredytów hipotecznych spada do kilkudziesięcioletnich minimów, nie ma lepszego czasu na zmniejszenie miesięcznej raty kredytu hipotecznego.

Jednak jeśli chodzi o oprocentowanie kredytów hipotecznych, z perspektywy długoterminowej każdy szczegół może miećdużeznaczenie. Powiedzmy, że pożyczasz 300 000 dolarów na 30-letni kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu. Jeden pożyczkodawca oferuje 3%, a inny 2,9%. Jak dużą różnicę wpłynie to na okres pożyczki? Może kilkaset dolarów? Tysiąc dolarów?

W rzeczywistości ta pozornie niewielka różnica przekłada się na prawie 5800 USD odsetek w okresie 30 lat.Todlaczego po prostu przyjmowanie średnie oprocentowanie nie jest wystarczająco dobry – to warte czasu i wysiłku, aby uzyskać najlepszą możliwą cenę.

Przy porównywaniu kredytów hipotecznych ważne jest również, aby spojrzeć na roczną stopę procentową (APR) – a nie tylko nastopęprocentową pożyczki. Obejmuje to takie rzeczy, jak opłata początkowa pożyczkodawcy, a także wszelkie punkty rabatowe, które płacisz przy uzyskaniu kredytu hipotecznego. W większości przypadków APR i oprocentowanie kredytu hipotecznego są zbliżone, ale ważne jest, aby skupić się na RRSO, próbując uzyskać najlepszą stopę.

Zmaksymalizuj swoją zdolność kredytową

Zdecydowanie najważniejszym czynnikiem, który decyduje o oprocentowaniu kredytu hipotecznego, jest ocena kredytowa. W chwili pisania tego tekstu (3 sierpnia 2020 r.) Średnia 30-letnia RRSO dla kredytów hipotecznych w Stanach Zjednoczonych wynosi nieco poniżej 3%. Jednak średnia stopa procentowa dla pożyczkobiorców z najwyższej półki – tych z oceną kredytową FICO 760 lub wyższą – wynosi zaledwie 2,663%. W przypadku 30-letniego kredytu hipotecznego o wartości 300 000 USD oznacza to oszczędności w oprocentowaniu 19 440 USD w porównaniu z 3% RRSO.

Robić zakupy

Czy wiesz, że w formule oceny kredytowej FICO istnieje specjalna zasada, która zachęca do poszukiwania najniższego oprocentowania kredytu hipotecznego? Nie ma znaczenia, iloma pożyczkodawcami wypełniasz wnioski o przyznanie kredytu hipotecznego – o ile mają one miejsce w typowym okresie zakupowym, zwykle definiowanym jako dwa tygodnie – będą się liczyć jako pojedynczy wniosek kredytowy do celów scoringowych .

Możesz być zaskoczony różnymi stawkami oferowanymi przez pożyczkodawców dla tego samego pożyczkobiorcy. Oczywiście, wypełnienie kilku wniosków o kredyt hipoteczny może zająć kilka godzin, ale długoterminowe oszczędności mogą być warte wysiłku.

Wpłać większą zaliczkę

Jeśli pożyczkobiorcy włożą więcej skóry do gry, wydają się mniejszym zagrożeniem dla pożyczkodawców. Tak więc, chociażmożnauzyskać konwencjonalny kredyt hipoteczny z zaledwie 3% obniżką, pożyczkodawcy często biorą pod uwagę wielkość zaliczki przy określaniu stopy procentowej pożyczkobiorcy. Jest to prawdą nawet, jeśli planujesz wpłacić zaliczkę w wysokości 20% zgodną ze standardem branżowym – niedawno przeprowadziłem wycenę kredytu hipotecznego z proponowaną zaliczką w wysokości 20% i inną z obniżką w wysokości 25%. oprocentowanie kredytów hipotecznych, do których się zakwalifikowałem.

Pieniądze są teraz tanie, ale chcemy, żeby były jeszcze tańsze

Podsumowanie? Jeśli znajdziesz najniższą możliwą stopę procentową kredytu hipotecznego w środowisku o najniższej stopie procentowej we współczesnej historii, będziesz w stanie zaoszczędzić poważne pieniądze w okresie spłaty kredytu. Jak widzieliśmy, pozornie niewielka różnica w stopach procentowych może wpędzić tysiące dolarów do kieszeni, dając więcej do zaoszczędzenia, zainwestowania i wykorzystania, aby cieszyć się życiem.

Dzisiejsze najlepsze stawki kredytów hipotecznych

Są szanse, że oprocentowanie kredytów hipotecznych nie pozostanie długo na najniższym poziomie od kilku dekad. Dlatego podjęcie działań dzisiaj jest kluczowe, niezależnie od tego, czy chcesz refinansować i obniżyć spłatę kredytu hipotecznego, czy jesteś gotowy, aby pociągnąć za spust przy zakupie nowego domu. Kliknij tutaj, aby rozpocząć od skanowania rynku pod kątem najlepszej stawki.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy