Jak ustalić, czy odwrócony kredyt hipoteczny jest odpowiedni dla Ciebie!

Author:
17 lutego 2021

Podobnie jak wielu Amerykanów na emeryturze, możesz się zastanawiać, jaki kurs finansowy wybrać i jak najlepiej wykorzystać pieniądze i aktywa, nad którymi pracowałeś w czasie.

Prawdopodobnie zgromadziłeś swój kapitał przez lata i możesz nawet posiadać wolny i czysty dom.

Dla wielu osób z wyżu demograficznego dom jest największym aktywem, jaki mają i mogą się zastanawiać, czy odwrócony kredyt hipoteczny jest właśnie dla Ciebie.

Jeśli myślisz o odwróconej hipotece w porównaniu ze sprzedażą swojej nieruchomości, oto kilka rzeczy do rozważenia .

Chcesz zostać w swoim domu?

To najważniejsze pytanie, które należy sobie zadać, jeśli myślisz o uzyskaniu odwróconej hipoteki, a nie o wprowadzeniu domu na rynek.

Jeśli nie planujesz zostać w swoim domu – lub jeśli nie planujesz tam przebywać przez dłuższy czas– odwrócona hipoteka może nie być właściwą opcją.

Jeśli, tak jak zdecydowana większość Amerykanów, to zrobić chęć pozostania w domu, podczas gdy wiek, to ten rodzaj kredytu zaprojektowane specjalnie dla celów starzenia się w miejscu, jest to opcja do rozważenia.

Ile wart jest Twój dom?

Aby zakwalifikować się do odwróconego kredytu hipotecznego, musisz mieć co najmniej 62 lata i posiadać znaczną ilość kapitału własnego.

Aby uzyskać odwróconą hipotekę, wszystkie istniejące pożyczki w domu muszą zostać spłacone.

Pożyczkobiorcy mogą wykorzystać wpływy z pożyczki na spłatę istniejącego kredytu hipotecznego, a wszelkie pozostałe wpływy mogą otrzymać w formie ryczałtu , płatności okresowej lub za okres dzierżawy lub jako linię kredytową .

Sprzedaż może być dla Ciebie opcją, ale niedawny krach na rynku mieszkaniowym sprawił, że wielu właścicieli domów ma znacznie mniejszą wartość domu niż pięć lat temu.

Uzyskanie odwróconego kredytu hipotecznego z potencjałem zwiększenia przepływów pieniężnych może być realną alternatywą dla sprzedaży ze stratą.

Jak wyposażony jest Twój dom na Twoje potrzeby?

Kredytobiorca może korzystać z odwróconych wpływów z kredytu hipotecznego, jakkolwiek zdecyduje.

Jednym ze sposobów, w jaki niektórzy pożyczkobiorcy decydują się na wykorzystanie swoich dochodów, jest dokonywanie ulepszeń lub modyfikacji domu, tak aby był on lepiej przystosowany do starzenia się w miejscu.

Niektóre zmiany do rozważenia mogą obejmować:

 • Podjazdy dla wózków inwalidzkich lub wyciągi krzesełkowe
 • Szersze ościeżniceDodanie dodatkowego oświetleniaPomieszczenia mieszkalne na parterzePochwyty drzwiowe i poręcze ułatwiające dostępZmiana domu w celu dostosowania go do standardów życia dzięki odwróconej hipotece może pozwolić ci pozostać w domu, w którym mieszkasz, zamiast przeprowadzać się do nowego miejsca zamieszkania.

  Podjęcie decyzji, gdzie zamieszkać na emeryturze i czy wyprowadzisz się z domu, w którym Twoja rodzina mieszka od lat, jest poważną decyzją, podobnie jak zaciągnięcie pożyczki, aby pomóc Ci zaspokoić Twoje potrzeby finansowe na emeryturze.

  5 najczęściej zadawanych pytań

  Skąd mam wiedzieć, czy odwrócony kredyt hipoteczny zadziała w moim przypadku?

  Odpowiedź na pytanie, czy odwrócony kredyt hipoteczny będzie dla Ciebie skuteczna, będzie się różnić w zależności od osoby, w zależności od jej indywidualnych okoliczności. Odwrotny kredyt hipoteczny to świetna pożyczka, ale to nie znaczy, że działa dla każdego, w zależności od ich sytuacji. Ostatecznie właściciel domu musi ocenić, na jakim etapie życia się znajduje w odniesieniu do finansów i wydatków, gdzie chce mieszkać na emeryturze lub w dającej się przewidzieć przyszłości, jaki jest najlepszy i najgorszy scenariusz z dostępnych opcji, a następnie dowiedz się, czy odwrócony kredyt hipoteczny może pomóc im osiągnąć te cele.

  Czy są jakieś alternatywy dla odwróconej hipoteki?

  Tak i nie. Tradycyjny kredyt hipoteczny jest alternatywą dla odwróconego kredytu hipotecznego, na który właściciel domu może spojrzeć, aby dokonać refinansowania w formie wypłaty. Będzie to jednak wiązało się z obowiązkową miesięczną spłatą kredytu hipotecznego należną co miesiąc. Od stycznia 2020 r. Odwrócona hipoteka jest jedyną pożyczką, która nie wymaga miesięcznych spłat kredytu hipotecznego. Jeśli właściciel domu chce wyjść z obecnego kredytu hipotecznego, alternatywą dla odwróconej hipoteki jest sprzedaż obecnego domu. Wadą sprzedaży obecnego domu jest to, że musisz gdzieś mieszkać i musisz ocenić, na co możesz sobie pozwolić, gdy sprzedasz swój obecny dom, jeśli nie rozważasz odwróconej hipoteki.

  A jeśli nie chcę mieszkać w moim obecnym domu?

  Jest to bardzo ważny czynnik przy ustalaniu, czy uzyskać odwrócony kredyt hipoteczny, czy rozważyć alternatywną opcję. Jeśli chcesz sprzedać swój obecny dom, odwrócony kredyt hipoteczny może nie być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem dla Twojego obecnego domu. Jednak odwrócony kredyt hipoteczny można wykorzystać do zakupu nowego domu, więc często właściciele domów, którzy nie chcą pozostać w obecnym domu, sprzedają ten dom, a następnie wykorzystają odwrócony kredyt hipoteczny do zakupu następnej nieruchomości, aby zmaksymalizować swoje aktywa zamiast kupować dom za gotówkę i uszczuplać te aktywa.

  Czy możesz stracić dom z odwróconą hipoteką?

  Tak. Chociaż nie ma miesięcznych spłat kredytu hipotecznego, w przypadku których można by zalegać z płatnością, istnieją inne sposoby, na jakie można spłacić odwrotną hipotekę. Jeśli masz odwrócony kredyt hipoteczny, jako właściciel domu jesteś zobowiązany do płacenia podatków od nieruchomości i utrzymywania odpowiedniego ubezpieczenia domu, a także do zajmowania nieruchomości jako głównego miejsca zamieszkania. Niespełnienie tych wymagań może skutkować uznaniem pożyczki za wymagalną.

  Jak długo mogę pozostać w domu, jeśli otrzymam odwrócony kredyt hipoteczny?

  Kiedy otrzymujesz odwrócony kredyt hipoteczny na swój dom, możesz pozostać w nim tak długo, jak długo mieszkasz w nieruchomości jako głównym miejscu zamieszkania i utrzymujesz podatki, ubezpieczenie i utrzymanie domu. Jeśli wszystkie te wymagania zostaną spełnione, możesz mieszkać w domu do końca życia, bez względu na to, jak długo to potrwa, bez spłaty kredytu hipotecznego.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy