Jak skonfigurować klienta portfela Bitcoin Core dla początkujących i wysłać pierwszą transakcję

Author:
17 lutego 2021
Category: Tylko Wtedy

Bitcoin Core stał się niezawodnym, szybkim i bogatym w funkcje portfelem Bitcoin, który z każdym wydaniem zyskuje coraz więcej funkcji.

Przechowuje cały łańcuch bloków na dysku twardym użytkownika, dając użytkownikowi Bitcoin, jak został zaprojektowany – za darmo iz w pełni zweryfikowaną historią transakcji przechowywaną lokalnie zamiast na serwerze innej strony. Łączy się bezpośrednio z innymi węzłami. Jest znany jako pierwszy portfel Bitcoin, wcześniej znany jako Bitcoin-Qt, który dojrzewał przez lata. Są też inni klienci, którzy wyglądają podobnie i mają taką samą nazwę (zobacz krok 1, aby uzyskać porady dotyczące bezpieczeństwa) lub inną. Niektóre z nich nie są również złośliwymi portfelami, które nie są stworzone do kradzieży Twojego Bitcoina, ale próbują skłonić użytkowników do używania ich portfela do forsowania określonej polityki Bitcoin, zwiększając swoje statystyki użytkowania. Zaleca się, aby najpierw pozostać przy Bitcoin Core, jeśli nie wiesz, jakie są różnice. Nie daj się zwieść postom i komentarzom, które mówią ci, że inni są szybsi lub lepsi.Toczą się wojny, które dyskredytują portfele wszędzie, aby zwiększyć liczbę użytkowników korzystających z określonego nowego i „lepszego portfela. Korzystanie z różnych podobnych klientów może obsługiwać Bitcoin poruszający się w różnych kierunkach, nie wiedząc o tym, a głównym używanym pełnym klientem Bitcoin jest Bitcoin Core. Na razie najlepiej jest nie sprzeciwiać się temu, z czego korzysta większość i przy tym pozostać. Bitcoin Core to najbardziej zaufany portfel Bitcoin, który istnieje i istnieje od czasu, gdy jest pierwszym. Aspekt bezpieczeństwa zależy od bezpieczeństwa systemu operacyjnego hosta, jego urządzeń sieciowych oraz zachowania urządzeń w sieci lokalnej. Istnieją również klienci portfeli, którzy nie potrzebują długiego czasu pobierania blockchain, ale zostanie to omówione w innych artykułach z zaleceniami.

Najpierw potrzebujesz
 • Ponad 100 GB wolnego miejsca na dysku twardym do pobierania całej historii transakcji w ramach łańcucha bloków i więcej na potrzeby przyszłych transakcji, które są przechowywane na dysku twardym.
 • CierpliwośćPołączenie szerokopasmowe z najlepiej nieograniczonym ruchemNiektóre pendrive’y używane tylko do tworzenia kopii zapasowych portfelaChęć, aby twój komputer był czysty, bezpieczny i bardziej dbał o zachowanie przeglądania online. Ten portfel wymaga zabezpieczenia.Przed podjęciem jakichkolwiek działań upewnij się, że komputer i wszystkie urządzenia podłączone do sieci komputera są również wolne od wszelkich infekcji. Zaleca się używanie skanera antywirusowego, takiego jak AdwCleaner, i oprogramowania antywirusowego, takiego jak Avira Free Antivirus, na wszystkich komputerach w sieci. Aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo plików, obecnie zaleca się zainstalowanie oprogramowania Malwarebytes Anti-Ransomware. Jest w fazie testów beta i nie jest jeszcze wymieniony na stronie głównej produktu, więc nowe wersje można znaleźć na ich forach tutaj. Oprogramowanie ransomware próbuje zaszyfrować wszystkie Twoje pliki osobiste i przetrzymuje je jako okup, dopóki nie zapłacisz przestępcom wysokiej opłaty w Bitcoin. Bądź bezpieczny.

  Możesz także użyć innego oprogramowania zabezpieczającego, nie ma oprogramowania „to jest najlepsze. To tylko zalecenia, ponieważ są bezpłatne.

  Pamiętaj też o regularnym skanowaniu wszystkich używanych pamięci USB.Pierwsze kroki1 Pobierz go z https://bitcoin.org/en/bitcoin-core/ i zainstaluj. Nie wyszukuj go w Google i idź stamtąd, aby go pobrać, masz dużą szansę wylądować na podobnie lub inaczej wyglądającej stronie oferującej złośliwe walltes, które kradną twoje Bitcoiny. Klient Bitcoin Core jest dostępny dla systemów Windows, Mac OS X, Linux, ARM Linux i Ubuntu. Automatycznie utworzy foldery, do których zostanie pobrany łańcuch bloków. Jeśli masz zainstalowanego starszego klienta Bitcoin-Qt lub Bitcoin-Core, po prostu aktualizuje Twoje pliki. Przed aktualizacją nadal powinieneś wykonać kopię zapasową pliku wallet.dat. (Zobacz rozdział 5 „Utwórz kopię zapasową portfela)

  2 Uruchom go i weź trochę kawy, pierwszy proces ładowania zajmie dużo czasu. Pobiera wszystkie przeszłe transakcje, które przekraczają 100 GB. W zależności od szybkości komputera i połączenia szerokopasmowego czas może się różnić. Bardzo stare komputery mogą potrzebować kilku dni lub tygodni. Nowsze i szybsze komputery mogą to szybciej przetwarzać. Potrzebujesz cierpliwości i jest ona potrzebna tylko raz. Pliki do pobrania są przetwarzane przez inne osoby, które udostępniają łańcuch bloków w sieci. Możesz również przesłać części łańcucha bloków innym osobom, gdy klient jest uruchomiony.

  3 Nie wysyłaj jeszcze do niego Bitcoinów, ustaw hasło, klikając „Ustawienia i „Zaszyfruj portfel. Następnie prosi o podanie hasła. Po skonfigurowaniu nie możesz go złamać ani zhakować, jeśli zgubisz skonfigurowane hasło. Pamiętaj, aby wybrać silne i długie hasło zawierające duże i małe litery, cyfry i znaki specjalne. Nie używaj słów ani zdań, bez względu na to, jak bezpieczne i niepowtarzalne wydają Ci się. Nie przechowuj również swojego hasła w formie cyfrowej na żadnym komputerze ani telefonie. Zapisz go i przechowuj bezpiecznie papier, upewnij się, że zawsze masz do niego dostęp i nie można go uszkodzić wodą, pożarem ani zgubić w wyniku kradzieży. Bez hasła na zawsze stracisz pełny dostęp do swojego Bitcoina w portfelu. Po skonfigurowaniu hasła zostanie ono zamknięte. Zawsze pozwól mu się zamknąć bez przerywania procesu wyłączania,nigdy nie próbuj zabijać zadania portfela za pomocą menedżera zadań, może to spowodować zniszczenie portfela i pobranego łańcucha bloków.

  4 Uruchom go ponownie po wyłączeniu. Masz teraz zaszyfrowany portfel i miejmy nadzieję, że bezpiecznie przechowujesz hasło. Nikt nie może teraz uzyskać dostępu do Bitcoinów przechowywanych w Twoim portfelu bez hasła, nawet haker. Tylko wtedy, gdy ujawnisz hasło urządzeniu, gdy jest ono zainfekowane. Dlatego upewnij się, że oprogramowanie zabezpieczające jest uruchomione, skanuj regularnie i wprowadzaj hasło do portfela tylko wtedy, gdy masz absolutną pewność, że komputer i wszystkie podłączone do niego urządzenia (np. Komputery w sieci lub inne urządzenia) są również czyste. W przeciwnym razie jedno urządzenie może zainfekować drugie w Twojej sieci.

  5 Zrób kopię zapasową swojego portfela przed wysłaniem do niego monet. To jest ważne. Plik portfela jest przeznaczony tylko dla klienta portfela Bitcoin Core. Przejdź do „Plik i „Portfel zapasowy. Następnie zapyta Cię o miejsce docelowe, w którym chcesz zapisać kopię zapasową portfela. Jest to plik wallet.dat, który zawiera wszystkie informacje o Twoim portfelu osobistym. Przechowuje automatycznie wygenerowany unikalny adres Bitcoin i Twój klucz prywatny. Ponowne użycie adresu po transakcji nie jest zalecane, ponieważ jest to zagrożenie bezpieczeństwa. Wyślij pozostałe środki po transakcji do nowego portfela, który jest powiązany z nowym kluczem prywatnym.

  Klucz prywatny jest szczegółem technicznym w Bitcoinie. Klucz prywatny jest automatycznie łączony z adresem Bitcoin i oba są unikalne, generowane dla Ciebie. Nikt nie może złamać ani zregenerować Twojego klucza prywatnego. Zachowaj klucz prywatny jako prywatny! Transakcja Bitcoin jest zawsze publiczna i widoczna dla wszystkich na transakcjach blockchain pokazujących strony internetowe. Nigdy nie przechowuj klucza prywatnego w postaci cyfrowej, a nawet nie wpisuj go na żadnym urządzeniu, jeśli nie jest to konieczne. Jeśli masz swój klucz prywatny (patrz rozdział 6 „Tworzenie kopii zapasowej i importowanie klucza prywatnego), zawsze możesz przywrócić dostęp do wszystkich Bitcoinów, które zostały wysłane na Twój adres Bitcoin, za pomocą Twojego klucza prywatnego z dowolnym portfelem, który umożliwia import klucza prywatnego. Pamiętaj, że hakerzy mogą również szybko ukraść twoje Bitcoiny, znając tylko twój prywatny klucz, nie potrzebują do tego pliku twojego portfela.

  Plik portfela, którego kopię zapasową utworzyłeś, jest zaszyfrowany Twoim hasłem, a zatem tak samo bezpieczny, jak wybrane przez Ciebie hasło i metoda jego przechowywania.

  Zaleca się, aby nie przechowywać go na tym samym komputerze, na którym działa Bitcoin Core. Jeśli pewnego dnia twój dysk twardy jest martwy, nie możesz uzyskać dostępu do oryginalnego portfela za pomocą Bitcoin Core, a także do pliku portfela z kopią zapasową.

  Możesz teraz skopiować plik wallet.dat na swoje pendrive’y. Pamiętaj o regularnym wykonywaniu kopii zapasowych! Za każdym razem, gdy generujesz nowy adres portfela lub zmieniasz cokolwiek w swoim portfelu (importujesz nowy klucz prywatny lub cokolwiek), musisz ponownie wykonać kopię zapasową pliku wallet.dat. Aby upewnić się, że żaden plik nie zostanie uszkodzony, należy wykonać kopię zapasową pliku na pendrive’ach i zapisać na nich wiele wersji plików, starszych i nowszych. Również jeśli jedna pamięć USB się zepsuje i nie można jej już odczytać, nadal masz inne z tymi samymi danymi. Upewnij się, że masz wystarczającą liczbę kopii! Więcej niż 2.

  6 Tworzenie kopii zapasowych i importowanie klucza prywatnego. Ponieważ twój klucz prywatny jest uniwersalnym kluczem do przenoszenia Bitcoinów z adresu Bitcoin za pomocą dowolnego portfela, konieczne jest również wykonanie kopii zapasowej na papierze, tak samo bezpiecznie, jak w przypadku hasła do portfela. Wybierz „Pomoc, „Okno debugowania, „Konsola.

  Najpierw musisz odblokować portfel za pomocą hasła. I znowu musisz mieć pewność, że Twój system jest wolny od wszelkich infekcji.

  Wchodzić

  twoje hasło reprezentujące hasło, które ustawiłeś wcześniej. 10 oznacza liczbę minut, przez które chcesz mieć odblokowany portfel. Dopóki jest odblokowany, Bitcoin w portfelu można wydać bez ponownego wprowadzania hasła.

  Teraz wejdź

  yourwalletaddress to adres do otrzymywania Bitcoinów, dla którego chcesz uzyskać klucz prywatny. Adres (y) portfela można znaleźć, przechodząc do „Plik, „Odbieranie adresów. Skopiuj adres (prawy przycisk myszy, „kopiuj adres). Następnie możesz wkleić adres do konsoli. To wyświetla klucz prywatny jednego adresu znajdującego się w twoim portfelu, jeśli masz więcej niż jeden adres, musisz to zrobić dla każdego. Tego polecenia można użyć tylko do wyświetlenia klucza prywatnego dla tego konkretnego adresu portfela. Wyświetlony klucz prywatny może być użyty tylko do przywrócenia dostępu do Bitcoina znajdującego się pod tym adresem. W kluczu prywatnym, podobnie jak w przypadku adresu, rozróżniana jest wielkość liter. Sprawdź, co zapisujesz kilka razy i może zaimportuj to ponownie (patrz poniżej), aby upewnić się, że jest prawidłowe. Po zapisaniu kopii zapasowej klucza prywatnegokliknij „x w prawym górnym rogu W oknie konsoli, aby wyczyścić wszystko, co wyświetliła konsola. Jeśli tego nie zrobisz i opuścisz komputer, ktoś w okolicy może do niego podejść, ponownie otworzyć konsolę i zobaczyć wszystkie wprowadzone wcześniej polecenia, a także Twój klucz prywatny.

  Jeśli chcesz zaimportować klucz prywatny, musisz wprowadzić

  Gdzie klucz prywatny reprezentuje klucz prywatny, którego kopię zapasową utworzyłeś na papierze. Po wykonaniu tego polecenia zajmie trochę czasu, aby przeszukać cały łańcuch bloków w poszukiwaniu transakcji, które mogły mieć miejsce z adresem, który jest powiązany z kluczem prywatnym, który właśnie zaimportowałeś. Niech się załaduje. Po zakończeniu zaimportowany adres znajdziesz w oknie adresu. („Plik, „Adresy odbiorcze)

  7 Dodawanie adresów osób lub firm, którym często płacisz. Przejdź do „Plik, „Wysyłanie adresów. Tam możesz dodać opis („etykietę) i adres odbiorcy. Adresy Bitcoin mogą się zmieniać, szczególnie w przypadku osób prywatnych, ponieważ zaleca się, aby nie używać tego samego adresu dwa razy i wysyłać pozostałe środki po transakcji na nowy adres, z którym powiązany jest nowy klucz prywatny. Koniecznie sprawdź, czy adres jest aktualny. Jeśli wyślesz Bitcoin na adres, którego odbiorca już nie kontroluje, Bitcoin nie może zostać odzyskany i zostanie utracony na zawsze, ponieważ nie ma możliwości włamania się lub włamania na adres, pod którym ktoś nie ma już kontroli nad swoim portfelem lub prywatnymi kluczami . Następnie pozostają w miejscu docelowym i nigdy nie można uzyskać do nich dostępu, są to „spalone Bitcoiny.

  Wypełnianie portfela bitcoinamiJeśli kupiłeś Bitcoin na giełdzie lub bezpośrednio od osoby (zobacz ten artykuł, aby zobaczyć, jak to zrobić), możesz wysłać Bitcoin do swojego portfela, przechodząc do „Plik, „Odbieranie adresów, skopiuj adres, który chcesz mieć Bitcoin i wklej go w formularzu wysyłkowym swojej wymiany lub przekaż osobie, od której kupujesz Bitcoiny. Upewnij się, że utworzyłeś kopię zapasową klucza prywatnego adresu, jak wspomniano wcześniej. Potwierdzenie może zająć trochę czasu, zanim będzie to kosztowne. Możesz sprawdzić, czy jest gotowa do wysłania na następny adres portfela, przechodząc do „Transakcji, po lewej stronie wyświetla się status potwierdzenia.

  Wysyłanie Twojej pierwszej transakcji Bitcoin1 Przejdź do „Wyślij i wypełnij formularze. Adres odbiorcy przechodzi do „Pay to, możesz także kliknąć przycisk kontaktów po prawej stronie, aby wyświetlić zapisane adresy. Jeśli tego adresu nie ma w Twojej książce kontaktowej, możesz ustawić opis adresu poniżej w „Etykiecie, zostanie on dodany do Twoich kontaktów po dokonaniu transakcji.

  2 „Kwota to liczba bitcoinów, które chcesz wysłać. Możesz wysłać 1,00000000 Bitcoin (1 pełny Bitcoin), ale nie musisz. Możesz również wysłać część swoich Bitcoinów, na przykład 0,10000000 Bitcoin lub 0,01000000 Bitcoin.

  Nie ma znaczenia, czy wpiszesz 0,5, 0,1, 0,10, 0,10000000 czy 0,12345678. Możliwa jest dowolna kwota, a po kwocie można zostawić zera. (Obecnie zbyt małe kwoty, które są mniejsze niż 0,001, są trudne do przepchnięcia przez sieć)

  Wpisz kwotę z „. w bitcoinie i bez niego. Możesz zacząć od bardzo małej kwoty reprezentującej to, co możesz stracić, jeśli coś pójdzie nie tak, na przykład kwota reprezentująca dolara lub dwa. Bitcoin ma 8 miejsc po przecinku, dzięki czemu można wysłać mniej niż pełny Bitcoin. Pamiętaj, aby ponownie sprawdzić kwotę, którą wprowadziłeś wiele razy przed wysłaniem, nie można jej cofnąć po wysłaniu! Menu rozwijane obok pola tekstowego kwoty reprezentuje jednostkę, która jest wyświetlana. Nie mieszaj tego. Zaleca się ustawienie tego menu rozwijanego na „BTC, aby zwykła domyślna jednostka pokazywała 1,0 jako 1 pełny Bitcoin i np. 0,5 jako pół Bitcoina. Na początku inne jednostki mogą cię zmylić.

  3 Następną rzeczą do ustalenia jest opłata. Twoja transakcja jest wysyłana pomyślnie tylko za opłatą zgodną z obecnymi wymaganiami dotyczącymi opłat. W chwili obecnej, gdy to piszę, opłaty są nieco wysokie ze względu na wielkość transakcji, jaką ma Bitcoin. Klient zaleca „normalną opłatę, co skutkuje pewnym czasem oczekiwania na „potwierdzenie transakcji przez górników. Możesz zobaczyć mały przycisk w „Czasie potwierdzenia, który możesz przesuwać w lewo i w prawo. Dzięki temu możesz obniżać i podnosić opłatę. Im wyżej ustawisz, tym szybciej transakcja zostanie potwierdzona. Nie ustawiaj go zbyt wysoko. I nie za nisko. Bez względu na to, jaka może być opłata, dopóki problem z wolumenem transakcji nie zostanie rozwiązany w Bitcoin przez programistów, wymagana opłata może szybko rosnąć i spadać, więc musisz spodziewać się przynajmniej trochę czasu oczekiwania. Możesz również odwiedzić https: // bitcoinfees.21.co/, aby zobaczyć i obliczyć najlepszą opłatę, aby upewnić się, że przeszła, w zależności od tego, jak szybko chcesz, aby została w pełni potwierdzona. https://bitcoinfees.21.co/ oferuje dobre statystyki i rekomendacje.

  0 potwierdzeń oznacza, że ​​zasadniczo nie ma go jeszcze w portfelu odbiorcy, 1 potwierdzenie oznacza, że ​​w zasadzie już tam jest. Opłata stanowi różnicę między 0 a 1 lub większą liczbą potwierdzeń i czasem ich otrzymania. Bitcoin pojawia się ponownie w Twoim portfelu tylko wtedy, gdy opłata transakcyjna była obecnie zbyt niska, a sieć „upuściła (odrzuciła) transakcję. Dzieje się tak, gdy żaden górnik nie dał Twojej transakcji co najmniej 1 potwierdzenia i zbyt długo pozostawała przy 0 potwierdzeniach. Jeśli ma co najmniej 1 potwierdzenie, na pewno zostanie zastosowanych więcej potwierdzeń i zakończyło się powodzeniem. Transakcja może również pozostać z 0 potwierdzeniami przez długi czas (w dowolnym miejscu od godzin, dni lub tygodni). Tak więc ponowne pojawienie się go (lub ponowne wydanie go) w portfelu, jeśli okazał się nieskuteczny, może zająć długi czas oczekiwania.Ilość wysyłanego Bitcoina nie może zostać wydana, dopóki proces wysyłania nie zostanie potwierdzony lub odrzucony. Pozostały Bitcoin można w międzyczasie wydać.

  4 Dokładnie sprawdź ponownie wszystkie wprowadzone kwoty i adres odbiorcy, a następnie wyślij. Kliknij „Wyślij, a następnie zapyta Cię o hasło, jeśli portfel jest zablokowany. Wprowadź hasło, jeśli masz pewność, że Twój system jest wolny od wszelkiego rodzaju infekcji. Po kliknięciu „OK transakcja zostaje wysłana i nie można odzyskać pieniędzy.

  Właśnie dokonałeś transakcji i miejmy nadzieję, że przebiegła szybko!

  Wkrótce pojawi się artykuł opisujący ulepszenia Bitcoin Core, przyspieszenie go i obsługę błędów.

  Ten artykuł należy traktować jako informacyjny artykuł z zaleceniami. Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody finansowe lub techniczne, które mogą z tego wyniknąć. Używaj ostrożnie i zdobądź wiedzę na temat bezpieczeństwa. Ten artykuł nie zawiera również porad dotyczących inwestycji lub handlu. Bitcoin ma bardzo zmienną cenę, możesz szybko stracić zainwestowane środki lub dane w systemie. A także możesz stracić równowagę Bitcoin w oparciu o bezpieczeństwo wpływające na Twój system, sieć i urządzenia, ponieważ ten artykuł nie może obejmować wszystkich ustawień systemu, zachowania podczas przeglądania, zainstalowanego oprogramowania innych firm i nie tylko. Zadbaj o bezpieczeństwo i upewnij się, że Bitcoin nadal znajduje się w fazie eksperymentalnej, w której coś może pójść nie tak, a oprogramowanie nie jest idealne.I pamiętaj, aby dobrze się bawić eksperymentując z Bitcoinem i nie eksperymentować z tym, czego nie możesz stracić.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy