Jak skonfigurować górnika Bitcoin

Author:
17 lutego 2021

Konfiguracja górnika Bitcoin może być dość złożonym zadaniem. Ale przy odrobinie wysiłku i czasu powinno to być łatwe do opanowania.

(Alternatywnie możesz również kupić kontrakt na wydobywanie w chmurze z Hashflare lub Genesis Mining.)

Jeśli wybrałeś platformę górniczą za pomocą naszego przewodnika i kalkulatora, większość ciężkiej pracy jest wykonywana.

Jeśli kupiłeś platformę jako gotowy do użycia produkt z półki, powinno to być tak proste, jak podłączenie go i wybranie kopalni do przyłączenia się. Twój portfel powinien być również podłączony i gotowy do uruchomienia.

Jeśli Twój sprzęt, FGPA lub karta graficzna nie są gotowe do działania, musisz wykonać kilka szybkich kroków – co może zająć trochę czasu.

Krok 1: Pobierz pełnego klienta Bitcoin. Może to zająć kilka dni w zależności od szybkości pobierania.

Krok 2: Następnie musisz pobrać oprogramowanie do wydobywania bitcoinów – lub program, który powie sprzętowi do wydobywania, jak ma działać.

Krok 3: Wybierz pulę wydobywczą, w przeciwnym razie możesz skończyć dużo czasu przed rozwiązaniem pierwszego bloku.

Jeśli zamówiłeś koparkę, która ma predefiniowaną metodę łączenia się z siecią, proces ten może czasami być dość trudny. Na przykład Antminer U3 63 GH może być dość trudny do uruchomienia, ponieważ wymaga pobrania sterowników i samodzielnego uruchomienia CGMiner – późniejsze wersje CGMinera zmniejszyły złożoność tego procesu.

W przypadku BitMain Antminer S1, S2 i S3 są również trudne kroki, które należy wykonać – głównie związane z definiowaniem adresów IP i przełączaniem protokołów adresów IP, co może oznaczać zalogowanie się do własnego routera, aby dowiedzieć się, jaki adres górnik został podpisany ( dla niektórych dość zniechęcające) – z instrukcjami zakładającymi wysoki poziom wiedzy użytkownika, z wieloma podstawowymi informacjami zagubionymi w tłumaczeniu.

Jednak pod względem prostoty technologia Spondoolies jest prawdopodobnie najbardziej przyjazna dla użytkownika pod względem konfiguracji. Górnicy, tacy jak SP20 i SP10, można podłączyć do routera, a po wykonaniu pięciu zestawów prostych i jasnych instrukcji mogą być gotowi do pracy w ciągu pięciu minut.

Inną kluczową kwestią do zapamiętania jest używany zasilacz. Niektórzy górnicy mają własne wewnętrzne zasilacze, podczas gdy niektórzy muszą kupić zewnętrzne zasilacze (jednostki zasilające). Jednostki te muszą być kupowane z wymaganą mocą, która pokrywa się z mocą żetonów górniczych. Na przykład Spondoolies tech SP20 potrzebuje 1200 W mocy z marginesem 10-20% – więc dwa zasilacze corsair 750 W będą więcej niż wystarczające.

Należy również pamiętać, że na standardowych zasilaczach trzeba wykonać obwód – choć może to brzmieć i wyglądać niebezpiecznie lub przerażająco, w rzeczywistości jest to bardzo niskie ryzyko i prosta obsługa.

Wszystko, co musisz zrobić, to skompletować obwód zasilacza, aby umożliwić przepływ energii elektrycznej – a ponieważ zostały zaprojektowane do zasilania płyt głównych, oznacza to oszukanie zasilacza, aby pomyślał, że jest normalnie podłączony, lub zwiera 24-pinowe złącze płyty głównej. Po prostu weź największe (24-pinowe złącze) i umieść spinacz z zielonego przewodu na jednym z czarnych przewodów, a zakończysz obwód i zasilacz się włączy. Napięcie jest bardzo niskie, więc nie ma potrzeby izolacji ani obawy o porażenie prądem, jeśli przewody są odsłonięte.

Pamiętaj również, że jeśli kupowana jednostka nie jest wyposażona w zasilacz, może to stanowić dość znaczną część początkowych nakładów kapitałowych. Na przykład SP20 w grudniu 2014 roku można było kupić za 500 dolarów z dwoma zasilaczami firmy Corsair kosztującymi około 200 dolarów. Obliczając zwroty i wskaźniki inwestycji, pamiętaj o uwzględnieniu wszystkich kosztów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy